Görüş Bildir
Haberler
İçişleri Bakanı Soylu'dan Alkol Satışının Yasaklanmasına İlişkin Açıklama

etiket İçişleri Bakanı Soylu'dan Alkol Satışının Yasaklanmasına İlişkin Açıklama

Batuhan
27.04.2021 - 16:28

Bakan Soylu, bakanlıkta düzenlenen video konferans toplantısında, 81 ilin vali, il jandarma komutanı, il emniyet müdürü ve sahil güvenlik komutanıyla bir araya geldi. Toplantıda, 29 Nisan saat 19.00'da başlayıp, 17 Mayıs 05.00'a kadar sürecek tam kapanma tedbirleri değerlendirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘tam kapanma’ süresince içki satışı yapan yerlerin kapalı olup olmayacağı sorusuna, “İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil” diye yanıt verdi.

"Denetimleri üst seviyede tutmalıyız"

"Denetimleri üst seviyede tutmalıyız"

Muafiyetin üretim, imalat, tedarik, lojistik, sağlık, tarım, orman ve güvenlik sektörü ile kamuda çalışan yüzde 50'lik kısmı kapsadığını, çalışanların sadece güzergahı kapsayacak şekilde dışarı çıkabileceğini kaydeden Soylu, yarına kadar kamu görevlilerine ait izin formunun hazırlanacağını belirtti. Denetimlerin de önemli olduğunu kaydeden Soylu, 'Denetim hususunu da en üst seviyede tutmalıyız' dedi.

Tarım için çok önemli bir dönemin içinde olduklarını kaydeden Soylu, 'Üretim, tedarik ve arzda herhangi bir aksaklığı yaşamamalıyız. Bunu da geçen dönem başarıla yaptık bu dönemde başarıyla yapacağız, bunu da istismar eden olmayacak mı? Olmaya çalışanlar olacaktır, denetimlerle bu istismarların önüne geçeceğiz' ifadelerini kullandı.

Mahalledeki camilere giderek namaz kılabilecek

Mahalledeki camilere giderek namaz kılabilecek

Mali müşavirlerin kendi güzergahlarını kapsayacak şekilde bir muafiyeti olacağını söyleyen Soylu, 'Her yeri gezip dolaşacak bir muafiyeti söz konusu değildir' dedi.

Muhtarların da muafiyet sahibi olduğunu belirten Soylu, ayrıca vatandaşların da mahalledeki camilere giderek namaz kılabileceğini söyledi.

Noterlerin de nöbetçi usulü ile çalışacağını ifade eden Soylu, bankaların minimum ölçekte çalışacağını anlattı. Emekli maaşlarına ilişkin de önümüzdeki günlerde karar alınacağını söyleyen Soylu, sokak hayvanlarının bakımı için de izin verilmesinde tereddüt gösterilmemesi gerektiğini kaydetti.

"Kreşlerde istisna konusu değerlendirilecek"

"Kreşlerde istisna konusu değerlendirilecek"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kreş ve anaokullarının Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı ile kapatıldığını belirten Soylu, kamuda ise 10 yaş altında çocuğa olanlara izin verildiğini anımsatarak, 'Bu konuya ilişkin bir değerlendirmeyi bir iki gün içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir karar verecekler ve bu konuda bir istisna ortaya koyacağız. Burada mümkün olduğunca hareketliliği azaltmak istiyoruz' diye konuştu. Soylu, özel sektör çalışanı ailelerin çocuklarını nereye bırakacaklarına ilişkin de ilgili bakanlıkların bir değerlendirme ortaya koyacaklarını söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
540
375
34
28
20
9
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Carmen Darling

Bunu okuyan herkese sesleniyorum lütfen akpnin oyununa gelmeyelim. Bu sefer değil. Bu derece rezil hareket etmelerinin tek bir nedeni var o da seçimi kaybede... Devamını Gör

Carmen Darling

bu bu tarz yasaklar ve yaptırımların ilki değil, sonu da olmayacak. Göreceksiniz seçime kadar tekrar tekrar "bakın biz islamız, islam da biz" düşüncesini kaf... Devamını Gör

demet s.

Cevap mı vermiş? Migros açıkken sigara satıyor, muz satıyor, ayran satıyor ama alkol satamıyor. Neden? Mantık? Halk sağlığını korumaksa amaç, sigara neden sa... Devamını Gör

Carmen Darling

mesele şeriat değil mesele dini ve bir kesimin değerlerini tekrardan kalkan olarak kullanarak halkı ikiye ayırma ve kaybetmeleri olası görünen seçimi bir umu... Devamını Gör

V for Valkyr

İktidara gelince korona yuvası camileri yasaklayıp, alkolü serbest bırakacağız.

Darkdream

Umarım yaptığın ironidir. Bu söylediğin de laiklik anlayışına ters bir anlayış. Herkesin düşüncesi inanışı herşeyi kendisine aittir. İsteyen istediğine inanı... Devamını Gör