Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Huysuz Ama Güzel Bitki Isırgan Otunun Şimdiye Dek Hiç Duymadığınız Faydaları

-

Çıplak el ile temas ettiğiniz zaman gününüzü zehir eden ısırgan otu, faydaları ile hepinizi şaşırtabilir. Özellikle “şehirden çıktım köye” konseptindeki arkadaşlarımız, ilk kez karşılaşıp ellemesi halinde ısırgan otundan nefret edebilir fakat şimdi o huysuz ama güzel bitkinin iyi yönlerine, faydalarına göz atınca fikirleri değişecek gibi görünüyor.

Isırgan otunun faydaları saymakla bitmiyor

Birçok hastalığa deva olan ısırgan otu, iyileşme sürecinde çok yararlı bir yardımcı kuvvet olarak karşımıza çıkıyor. Sadece ülkemizde değil, dünyanı dört bir köşesinde birçok rahatsızlığa deva olarak önerilen ısırgan otu vücudu sağlamlaştırıyor.

1. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Hava değişiklikleri, gün içerisinde başımıza gelen olaylar, psikolojik çöküntüler derken bağışıklık sistemi zaman zaman zayıf düşerek hastalıkların vücuda girmesi kolaylaşıyor. Isırgan otu, soğuk algınlığı konusunda oldukça faydalı olduğu gibi bağışıklık sistemini de güçlendirip diğer hastalıklara yol açması muhtemel olan virüslerin bedeninize zarar vermesine engel olur.

2. İdrar sorununu çözüyor

Boşaltım ile ilgili problem yaşayan insanlar için ısırgan otu tedavisi öneriliyor.

3. Anemi tedavisinde ilaçlara yardımcı kuvvet olarak hastanın yanında

Halk arasında kansızlık olarak da bilinen anemi hastalığında tek başına yeterli olmayan ama ilaçlarla birlikte takviye kuvvet olarak alındığında hastaya yardımcı olan ısırgan otu, iyileşme sürecinde önemli bir rol oynuyor.

4. Kanser ihtimalini azaltıyor

Düzenli ısırgan otu tüketimi ile birlikte çağımızın en büyük problemlerinden biri olan kansere yakalanma ihtimalinizi düşürebilirsiniz. Kanser vakasına yakalanmış bir kişiye şifa olur, kanseri yok eder diyemesek de henüz kanserle tanışmamış kişilerin kansere karşı direncini artıran bir bitkidir ısırgan otu.

5. Gaz problemine iyi gelir

Vücutlarında şişkinlik problemiyle karşı karşıya kalan ve çeşitli gaz sorunları yaşayan insanlar, ısırgan otu tedavisiyle sağlığına kavuşabilir.

6. Kolesterol ve tansiyona birebir

Kolesterol ve tansiyon gibi zaman zaman çok tehlikeli durumlara yol açabilen hastalıklarla boğuşuyorsanız, düzenli olarak ısırgan otu çayı tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Hastalık ile ilgili problemlerinizin ısırgan otu çayı ile azalma ihtimali gayet yüksek.

7. Demir eksikliği çekenler muhakkak tüketsin

Isırgan otu, demir yönünden zengin bir bitki. Bu yönüyle, demir eksikliği çeken kişilerin ısırgan otu tüketerek bu eksiklikten kurtulması sağlanıyor.

8. Kabızlık sorununa çare olur

Kabızlık yaşayan kişiler, aç karna ısırgan otu çayı içtikleri durumda bu problemden kurtulabilir.

9. Halsizlikten kurtulmayı sağlar

Yoğun iş temposu, stres, trafik çilesi derken günün ilk saatlerinde hepimiz halsizlikle karşılaşıyor, güçsüz düşüyoruz. Tam da bu durumda birçok yan etkiye sahip olan ve bağımlılık yapma ihtimali ile bizi karşı karşıya bırakan ilaçlar yerine doğal bir reçete istiyorsanız size ısırgan otunu öneriyoruz. Enerji hapı, enerji içeceği gibi insan sağlığını zaman zaman riske sokan şeyler yerine ısırgan otu tüketimi ile halsizliğe veda edin.

10. Öksürük sorunu yaşayanlar da ısırgan otundan faydalanıyor

Düzenli olarak tüketilen ısırgan otu çayı sayesinde öksürük ile ilgili sorunlar yaşayan insanların sağlığına daha hızlı şekilde kavuştuğu görülüyor.

11. Kandaki şeker seviyesini dengeliyor

Isırgan otu, kandaki şeker seviyesini dengeleyerek şeker hastalıklarına yakalanmamak için vücuda destek oluyor. Aynı zamanda kanın temizlenmesine de yardımcı olan bu bitki sayesinde kan akışı daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşiyor.

12. Cinsel iktidarsızlığa deva oluyor

Cinsel hayatı aşırı derecede negatif etkileyen iktidarsızlık sorununun çözümü için ısırgan otu ile tedavi, başvurulan ve zaman zaman olumlu yanıt alınan bir yoldur. Stres, yorgunluk ya da aşırı alkol tüketiminin sebep olabildiği cinsel iktidarsızlık sorunu ile karşılaşanlar ısırgan otunu çay olarak ya da diğer şekillerde tüketerek daha hızlı sağlığına kavuşabilir.

13. Sütün miktarını ve kalitesini artırır

Lohusalık periyodunda ısırgan otunun çayı ve yemeğinin tüketilmesi anne sütünün miktarının artması ve daha kaliteli, daha sağlıklı olmasına katkı sağlar. Bu sayede anneler süt sıkıntısı çekmezken bebek de daha kaliteli bir süt içer.

Isırgan otu hangi şekilde tüketilebilir?

Isırgan otunu sıvı ya da katı şekilde tüketmeniz mümkün.

1. İki çeşit çay yapabilirsiniz

Isırgan otu kök çayı ve tohum çayı olarak tüketilebilir.

2. Salatada kullanabilirsiniz

Daha çok Ege yöresine ait mutfak kültüründe, ısırgan otu da salata içinde yerini alır. Hafif haşlanan ısırgan otu, sarımsaklı yoğurt ile birlikte üzerinde zeytinyağı dolaştırıldıktan sonra servis edilir.

3. Börek yapabilirsiniz

Aynı zamanda ısırgan otu ile lezzetli mi lezzetli börekler de yapabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tedbundyninkatili

Suyu saç dökülmesine iyi gelir*

lusss

Haftada 7 8 fincan içerim çayını bazen ısırganın kaynamış suyu ile banyo yaparım iyi geliyor

karmasik-bir-poncik

ilk yorum :(

Başlıklar

Kanserçayşeker
Görüş Bildir