Görüş Bildir
Haberler
Hükümetin Yeni Ekonomi Paketi: 18 Yaş Altı BES'e Dahil Edilebilecek

Hükümetin Yeni Ekonomi Paketi: 18 Yaş Altı BES'e Dahil Edilebilecek

Batuhan
10.05.2021 - 15:55

AK Parti yeni ekonomi paketini Meclise sundu. Buna göre 18 yaşından küçükler, bireysel emeklilik sistemine dahil edilebilecek. Emeklilik hizmeti veren kuruluşlarındaki emeklilik birikimlerinin BES'e aktarımına imkan sağlanacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AK Parti milletvekilleri, 18 yaş altı vatandaşların Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınması, emekliliğe yönelik taahhütte bulunan hizmet sunucularının BES'e aktarımına imkan sağlanması, Karayolları Trafik Kanunu çerçevesindeki zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamı dışında kalan konuların yeniden düzenlenmesini de içeren Sigortacılık ile Diğer Bazı Alanlara İlişkin Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığına sundu.

Küçük ölçekli firmalara kredi garanti fonu desteği

Küçük ölçekli firmalara kredi garanti fonu desteği

Yeni pakete göre küçük ölçekli firmalara istihdam sağlamaları şartıyla kredi garanti fonu destekli kredi sağlanacak.

Orta vadeli program ve orta vadeli mali plan'ın tek bir belge haline getirilecek. Finansal istikrar ve kalkınma komitesi, finansal istikrar komitesi olarak yeniden yapılandırılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
15
7
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gaydırı guppak

aklı olan bese para yatırmaz anında çıktık valla biz 10 yıl sonra bes paraları nerde diye yazarız hala burda olurlarsa :D

Adam Eva

BES kesinlikle vatadanşın çıkarına uyan bir anlaşma değildir.Çıkabilen çıksın o vereceğiniz parayı harcasanız bile çok karda oluyorsunuz çünkü geçen ay ald... Devamını Gör

Sedat Yılmaz

Çocukların kumbaralarına da göz diktiler.