Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

HSYK'dan 2847 Hakim ve Savcıya İhraç

-

HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan 2847 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti. Öte yandan savcı Ferhat Sarıkaya'nın açığa alındığı da bildirildi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında 2847 hakim ve savcının ihraç edilmesine karar verdi.

HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSYK Genel Kurulu'nun oy birliğiyle aldığı kararla, KHK'nın 3. maddesi uyarınca ihraç edilen 2847 hakim ve savcı arasında Mustafa Bilgili, Burhan Yaz, İbrahim Okur, Ahmet Kaya, Mustafa Başer, Metin Özçelik, Teoman Gökçe ve Nesibe Özer'in de bulunduğunu bildirdi.

Savcı Ferhat Sarıkaya açığa alındı

HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, savcı Ferhat Sarıkaya'nın açığa alındığını bildirdi.

Sarıkaya, 'Şemdinli savcısı' olarak biliniyor.

Şemdinli'de Umut kitabevi'nin bombalanmasıyla ilgili soruşturmayı yürütürken, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt hakkında iddianame hazırlayan Sarıkaya, HYSK tarafından meslekten atılmıştı.

2010 referandumunun ardından yapılan değişiklikle mesleğe geri dönen Ferhat Sarıkaya, 15 Temmuz darbesinin ardından yaptığı açıklamalarda, Yaşar Büyükanıt'ın Şemdinli iddianamesine konulmasını kendisinden FETÖ'nün istediğini söylemişti.

Sarıkaya, meslekten atıldıktan sonra FETÖ'den hem maddi hem de manevi olarak gördüğü destekleri itiraf etmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

15 TemmuzAhmet KayaFETÖGenelkurmay Başkanı
Görüş Bildir