HSK'dan Rabia Naz Açıklaması: "Müffetişlerin 'İntihar Düşük İhtimal' Değerlendirmesi Yaptıkları Doğru Değil"

 > -

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili müfettişlerin 'İntihar düşük ihtimal' değerlendirmesinde bulunduğuna ilişkin haberlerin doğru olmadığını duyurdu.

HSK Başkan Vekili ve İkinci Daire Başkanı Yılmaz, Giresun'un Eynesil ilçesinde Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açıklama yaptı. 

Yılmaz, devam eden idari soruşturma sırasında, HSK müfettişlerinin 'İntihar düşük ihtimal' değerlendirmesinde bulundukları iddiasına, bazı yayın organlarında yer verilmesi üzerine açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Kurulumuza dahi iletilen bir bilgi ve belge yok"

"Bilindiği gibi Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili adli soruşturma, Görele Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir. Kurul müfettişleri ise ölen küçük kızın babasının, olay nedeniyle etkin soruşturma yapılmadığına yönelik iddia ve şikayetlerini incelemek için görevlendirilmiştir. Yasa gereği gizli yürütülen inceleme, mahallinde halen sürdürülmekte olup, henüz kurulumuza dahi iletilen bir bilgi ve belge bulunmamaktadır. Hem adli soruşturma sonucu hem de sürdürülen idari inceleme sonucunun sabırla beklenilmesi, kaynağı şüpheli beyanlara itibar edilmemesi, adli sürecin adil bir şekilde neticelendirilmesi için elzemdir."

HSK müfettişlerince başlatılan soruşturmada, Rabi Naz'ın ölümünde intihar ihtimalinin düşük olarak değerlendirildiği aktarılmıştı 👇

Rabia Naz'ın Şüpheli Ölümü: Olay Yeri İncelemesi Yapan Polislere Soruşturma - onedio.com
Rabia Naz'ın Şüpheli Ölümü: Olay Yeri İncelemesi Yapan Polislere Soruşturma - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir