Görüş Bildir
Haberler
Hoşlandığınız Kişi Sizi Bir de Böyle Görsün! Çok Daha Çekici Olmanızı Sağlayacak 18 Tüyo

etiket Hoşlandığınız Kişi Sizi Bir de Böyle Görsün! Çok Daha Çekici Olmanızı Sağlayacak 18 Tüyo

ozcanmine
19.05.2018 - 08:42

Size bakan gözleri kamaştırmak ister misiniz? Ya da hoşlandığınız kişiyi etkilemek? Hepimizin cevabı tabii ki de, EVEET! 

Daha fazla tatlı, daha güzel ve daha çekici olmak için toplanın, Twentytwowords'den derlediğimiz bu ipuçları hayatınızı kurtaracak. 

Hazırsanız başlıyoruz :)

Kaynak: http://twentytwowords.com/ways-to-mak...
İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Kokunuza önem verin

Dış görünüşünüzün güzel olması etkilemek için yeterli mi? Cevabımız hayır. Özenli giyimin yanı sıra güzel kokuyor olmanız da önemlidir. Hatta, koku her şeydir diyebiliriz. İnanmayabilirsiniz ama bilim de bunu kanıtlar nitelikte. Güzel kokunun, insanlarla daha çok uyuştuğu söylenir.

2. Duruşunuza dikkat edin

2. Duruşunuza dikkat edin

Annelerimiz küçükken hep bizi 'dik dur kambur kalacaksın!' diye uyarırdı. Haklılarmış! Birini etkilemek istiyorsanız duruşunuzla ona sinyal gönderebilirsiniz.

3. Zihinsel sağlığınıza önem verin

Kendinizi enerjik ya da canlı hissettiğinizde öyle olduğunuzu gösteren hareketler sergileyin. Hayatınızdaki insanlar için boşluk açabilirsiniz bu gibi durumlarda. Ama eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, kapatın kendinizi gitsin! 

Zihinsel sağlığınız daha önemli!

4. Tutkulu olun

Tutku her şeydir ve diğer insanlar bunu görebilir. Yaptığınız şeylerde bile insanlar tutkulu olduğunuzu gördüklerinde size olan ilgileri artacaktır. Ateşinizi avuçlamaya çalışanlar olacaktır. :)

5. Anahtar kelime: Güven!

5. Anahtar kelime: Güven!

Bizce güven eksikliği kötü kokan ve ıslak bir battaniye gibidir. Kendinize güven duyan bir kişi olursanız, tüm dünyanın kapıları size açılacaktır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. İyi bir anlatıcı olun

Hikaye anlatan insanların, diğer insanlara göre daha seksi göründüklerini söylesek? Evet yanlış duymadınız. Bunun nedeni ise, bir hikayeyi güzel bir şekilde ören kişi, başkalarıyla daha rahat empati kurabilir ve ilgiyi üstüne çekebilir.

Eğer insanları ikna etmek istiyorsanız onlara hikaye anlatmanızı öneririz. Bu güzel bir taktik :)

7. İyi bir dinleyici olmanız önemli

7. İyi bir dinleyici olmanız önemli

Dinlemek, kaybolmuş bir sanattır. İnsanlar genel anlamda kendi düşüncelerini öne çıkarmayı ve dinlemekten çok konuşmayı seviyorlar. 

Karşınızdaki kişiyi dikkatle dinlemek ve dinlediğinizi belirtmek son derece önemli. Bu o kişinin hem ilgisini çekecek hem de sizin ikna kabiliyetinizi yükseltecek.

8. Espri anlayışınız olsun

Karşımızdaki insanın esprisini beğenmediğimizde, sanki o kişi orada yokmuş gibi davranmak istiyoruz.

Komik olan esprilere gülün ve espri anlayışınızı ortaya çıkartın. 

(Tabii ki aşağılayıcı ya da kırıcı sözleri esprilerden saymıyoruz!)

9. İyi bir espri anlayışınız olsun

Komik olmak başka, mizah yeteneğine sahip olmak başkadır. Başkalarını güldürmeniz işinize çok yarayacaktır.

10. Düzgün dişler kilit nokta olabilir.

10. Düzgün dişler kilit nokta olabilir.

Dişlerinizin bakımı, gülüşünüz ve görünüşünüz için son derece önemlidir. Küçük bir detay olsa bile sizi bambaşka bir insan yapabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Erkeğin makyajı sakal evet ama nasıl?

11. Erkeğin makyajı sakal evet ama nasıl?

Sakal bırakmak pek çok erkeği olduğundan daha yakışıklı ve farklı gösterebiliyor. Bu durum için uzmanların uyarıları var. Sakal bırakmak son derece havalı gözükse de, bakımsız olmaması gerekiyor. 

Bakımı ihmal etmeyin!

12. Fazla kilolara dikkat!

12. Fazla kilolara dikkat!

Kendinizi olmak istediğinizden daha kilolu hissediyorsanız, bu kilolardan kurtulmak için kolları sıvamanız gerekiyor. Dengeli ve yeterli beslenmenin yanı sıra yapacağınız sporlarla kilo değişiminizi görmeniz mümkün olacaktır.

13. Kendinize ait bir tarzınız olsun

13. Kendinize ait bir tarzınız olsun

Kişisel tarz oldukça önemli bir nokta. Adeta sizin 'ben buradayım' deme şeklinizdir. Bu yüzden tarzınıza dikkat etmeniz sizin için iyi olacaktır.

14. Hijyenik olmaya dikkat etmelisiniz

Eğer üç gün içinde banyo yapmadıysanız ve deodorantlar işinize yaramamaya başladıysa insan içine çıktığınızda bu durum sizin için facia olabilir. Hem pis hem de kötü kokan insan imajı çizmek istemiyorsanız kişisel bakımınıza özen göstermenizi öneririz.

15. Pozitif olun

Kimse yüzü asık insan sevmez. Her zaman olaylara iyi tarafından bakın demiyoruz tabii ki ama en azından kendi açınızdan daha pozitif olmaya çalışabilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16. Nazik olun

İnsanları kendinizden uzaklaştırmak kaba ve kasvetli olmaktan geçer. Ne kadar çekici olduğunuzun asla bir önemi yok. Eğer kaba ve rahatsız edici hareketleriniz varsa insanlar yanınızda asla durmaz.

17. Gözlük takarak kendinize çifte yatırım yapın

17. Gözlük takarak kendinize çifte yatırım yapın

Tabii ki bu seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Eğer yüzünüze uymayan gözlük takıyorsanız bu durum aleyhinize dönebilir.

18. Tırnaklarınızı yemekten vazgeçin

Bu küçük bir detay ama önemli de! Tırnaklarınız özensiz ve yenmişse karşınızdaki kişiden eksi puanlar alabilirsiniz. 

Aman dikkat!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1034
322
192
138
76
71
67
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?