Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hoşlandığınız Kişi Sizi Bir de Böyle Görsün! Çok Daha Çekici Olmanızı Sağlayacak 18 Tüyo

865PAYLAŞIM

Size bakan gözleri kamaştırmak ister misiniz? Ya da hoşlandığınız kişiyi etkilemek? Hepimizin cevabı tabii ki de, EVEET! 

Daha fazla tatlı, daha güzel ve daha çekici olmak için toplanın, Twentytwowords'den derlediğimiz bu ipuçları hayatınızı kurtaracak. 

Hazırsanız başlıyoruz :)

Kaynak: http://twentytwowords.com/ways-to-make-y...

1. Kokunuza önem verin

Dış görünüşünüzün güzel olması etkilemek için yeterli mi? Cevabımız hayır. Özenli giyimin yanı sıra güzel kokuyor olmanız da önemlidir. Hatta, koku her şeydir diyebiliriz. İnanmayabilirsiniz ama bilim de bunu kanıtlar nitelikte. Güzel kokunun, insanlarla daha çok uyuştuğu söylenir.

2. Duruşunuza dikkat edin

Annelerimiz küçükken hep bizi "dik dur kambur kalacaksın!" diye uyarırdı. Haklılarmış! Birini etkilemek istiyorsanız duruşunuzla ona sinyal gönderebilirsiniz.

3. Zihinsel sağlığınıza önem verin

Kendinizi enerjik ya da canlı hissettiğinizde öyle olduğunuzu gösteren hareketler sergileyin. Hayatınızdaki insanlar için boşluk açabilirsiniz bu gibi durumlarda. Ama eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, kapatın kendinizi gitsin! 

Zihinsel sağlığınız daha önemli!

4. Tutkulu olun

Tutku her şeydir ve diğer insanlar bunu görebilir. Yaptığınız şeylerde bile insanlar tutkulu olduğunuzu gördüklerinde size olan ilgileri artacaktır. Ateşinizi avuçlamaya çalışanlar olacaktır. :)

5. Anahtar kelime: Güven!

Bizce güven eksikliği kötü kokan ve ıslak bir battaniye gibidir. Kendinize güven duyan bir kişi olursanız, tüm dünyanın kapıları size açılacaktır.

6. İyi bir anlatıcı olun

Hikaye anlatan insanların, diğer insanlara göre daha seksi göründüklerini söylesek? Evet yanlış duymadınız. Bunun nedeni ise, bir hikayeyi güzel bir şekilde ören kişi, başkalarıyla daha rahat empati kurabilir ve ilgiyi üstüne çekebilir.

Eğer insanları ikna etmek istiyorsanız onlara hikaye anlatmanızı öneririz. Bu güzel bir taktik :)

7. İyi bir dinleyici olmanız önemli

Dinlemek, kaybolmuş bir sanattır. İnsanlar genel anlamda kendi düşüncelerini öne çıkarmayı ve dinlemekten çok konuşmayı seviyorlar. 

Karşınızdaki kişiyi dikkatle dinlemek ve dinlediğinizi belirtmek son derece önemli. Bu o kişinin hem ilgisini çekecek hem de sizin ikna kabiliyetinizi yükseltecek.

8. Espri anlayışınız olsun

Karşımızdaki insanın esprisini beğenmediğimizde, sanki o kişi orada yokmuş gibi davranmak istiyoruz.

Komik olan esprilere gülün ve espri anlayışınızı ortaya çıkartın. 

(Tabii ki aşağılayıcı ya da kırıcı sözleri esprilerden saymıyoruz!)

9. İyi bir espri anlayışınız olsun

Komik olmak başka, mizah yeteneğine sahip olmak başkadır. Başkalarını güldürmeniz işinize çok yarayacaktır.

10. Düzgün dişler kilit nokta olabilir.

Dişlerinizin bakımı, gülüşünüz ve görünüşünüz için son derece önemlidir. Küçük bir detay olsa bile sizi bambaşka bir insan yapabilir.

11. Erkeğin makyajı sakal evet ama nasıl?

Sakal bırakmak pek çok erkeği olduğundan daha yakışıklı ve farklı gösterebiliyor. Bu durum için uzmanların uyarıları var. Sakal bırakmak son derece havalı gözükse de, bakımsız olmaması gerekiyor. 

Bakımı ihmal etmeyin!

12. Fazla kilolara dikkat!

Kendinizi olmak istediğinizden daha kilolu hissediyorsanız, bu kilolardan kurtulmak için kolları sıvamanız gerekiyor. Dengeli ve yeterli beslenmenin yanı sıra yapacağınız sporlarla kilo değişiminizi görmeniz mümkün olacaktır.

13. Kendinize ait bir tarzınız olsun

Kişisel tarz oldukça önemli bir nokta. Adeta sizin "ben buradayım" deme şeklinizdir. Bu yüzden tarzınıza dikkat etmeniz sizin için iyi olacaktır.

14. Hijyenik olmaya dikkat etmelisiniz

Eğer üç gün içinde banyo yapmadıysanız ve deodorantlar işinize yaramamaya başladıysa insan içine çıktığınızda bu durum sizin için facia olabilir. Hem pis hem de kötü kokan insan imajı çizmek istemiyorsanız kişisel bakımınıza özen göstermenizi öneririz.

15. Pozitif olun

Kimse yüzü asık insan sevmez. Her zaman olaylara iyi tarafından bakın demiyoruz tabii ki ama en azından kendi açınızdan daha pozitif olmaya çalışabilirsiniz.

16. Nazik olun

İnsanları kendinizden uzaklaştırmak kaba ve kasvetli olmaktan geçer. Ne kadar çekici olduğunuzun asla bir önemi yok. Eğer kaba ve rahatsız edici hareketleriniz varsa insanlar yanınızda asla durmaz.

17. Gözlük takarak kendinize çifte yatırım yapın

Tabii ki bu seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Eğer yüzünüze uymayan gözlük takıyorsanız bu durum aleyhinize dönebilir.

18. Tırnaklarınızı yemekten vazgeçin

Bu küçük bir detay ama önemli de! Tırnaklarınız özensiz ve yenmişse karşınızdaki kişiden eksi puanlar alabilirsiniz. 

Aman dikkat!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yesilzeytinn

tırnak yememek bazen zor olabiliyo elin ağzına gitmiş hiç fark etmiyosun :D tabii stresli anlarda ki her an streslisin.

akatsuki1971

Ulan tam da dış görünüş değil iç güzelliği önemliii. diyecektim bi gülme tuttu hahhahahaha

ismail-sultanoglu

Kendimi niye beğendirmeye çalısayım?! Bakım yaparım ama aynada kendime bakınca mutlu hissetmek için. Dışarıda bana baksınlar diye değil. Bunlar şekilciliğin dayatmaları sadece.

berk-akyol1

Neden hep biz erkekler çaba göstermek zorundayız ya

corpse-bride

kadınlarda gosterıyor karsılıklı bu

paranormal

Siz hiç avın avcıya beni böyle daha kolay avlayabilirsin dediğini gördünüz mü ? O yüzden bir kadından ilişkiler konusunda tavsiye almayın !

Görüş Bildir