Görüş Bildir

Hollanda Polisinden Irkçılık: 16 Yaşındaki Kızın Ölümünün Ardından 'Bir Türk Daha Azaldı' Yazmışlar

Haberler
> Hollanda Polisinden Irkçılık: 16 Yaşındaki Kızın Ölümünün Ardından 'Bir Türk Daha Azaldı' Yazmışlar

Hollanda polisinin ırkçılığı bir kez daha su yüzüne çıktı. Polislerin sosyal medya gruplarında yaptıkları yazışmalarda, 16 yaşındaki Türk asıllı bir kızın ölümüyle ilgili 'Bir Türk daha azaldı' ifadesini kullandığı belirlendi.

Hollanda polisinin, sosyal medya gruplarında yaptıkları yazışmalarda, 16 yaşındaki Türk asıllı bir kızın ölümüyle ilgili 'Bir Türk daha azaldı' ifadesini kullandığı belirlendi.

Hollanda yerel medyasında çıkan habere göre, Rotterdam teşkilatına bağlı polisler hakkında WhatsApp gruplarında 'ırkçı konuşmalar' yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında polislerin, ülkedeki azınlıklara, göçmenlere ve Afrikalılara yönelik ırkçı ve ayrımcı ifadeler kullandıkları tespit edildi.

Polis şefi, ifadenin kınanması gerektiğini söyledi

Polis şefi, ifadenin kınanması gerektiğini söyledi

Polislerden birinin, okuldan çıktığı sırada öldürülen Hümeyra E. için 'Bir Türk daha azaldı.' ifadesini kullandığı kaydedildi.

Rotterdam polis şefi Fred Westerbeke, Hümeyra E'nin ölümü üzerine kullanılan ifadenin kınanması gerektiğini ve 'aşağılayıcı' olduğunu söyledi.

Westerbeke, polislerin kınandığını ve haklarında başlatılan soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Hümeyra, 3 yıl önce eski erkek arkadaşı tarafından öldürülmüştü

Hümeyra, 3 yıl önce eski erkek arkadaşı tarafından öldürülmüştü

Rotterdam Designcollege'de eğitim gören Hümeyra E, 16 Aralık 2018'de okuldan dönerken eski erkek arkadaşı tarafından öldürülmüştü.

Hümeyra E, rahatsız edildiği için polise şikayette bulunmuş ancak şikayetleri dikkate alınmamıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
91
20
15
8
8
7
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
reinhard van astrea

her polis bizimkiler gibi göçmen sevdalısı değil tabi

Şampuan önermiş adamlar, içiniz kötü ya asdfg. İlginç bir bilgi olarak İngiltere kraliyet ailesinin soyu da Almandır, soyadlarını sonradan değiştirmişlerdir.... Devamını Gör

SÖZÜM BU HABERDEN DIŞARI. kusura bakmayın ama bazı Türkler de hak ediyor ırkçılığı. Ben Merkel olsam çoğu Türk ü sınırdışı ederdim. Almanya ve Hollanda'da b... Devamını Gör

Oradaki tarikatlar her yerdekinden az değiller, Türkler kendi kabuklarında yaşadıkları ve asla sosyalleşmedikleri için radikalleştiriyorlar da radikalleştiri... Devamını Gör

Ailenin insan hakları mahkemesi ve birleşmiş milletlerde ilgili komisyonlara dava açarak milyar dolarlık tazminat almasını bekliyorum. Hadi bakalım.