Görüş Bildir

etiket Hollanda'da Tartışma Yaratan Program! Çocuklardan Gelen Soruları Çıplak Yetişkinler Yanıtlıyor

Haberler
> Hollanda'da Tartışma Yaratan Program! Çocuklardan Gelen Soruları Çıplak Yetişkinler Yanıtlıyor

Hollanda'da çocuklardan gelen soruların tamamen çıplak yetişkinlerce yanıtlandığı yeni ve 'eğitim amaçlı' bir televizyon programı eleştirilerin hedefi oldu.

Dutch News'un haberine göre 'Simply Naked' (Sadece Çıplak) programı henüz yayına başlamadı ama programın yayıncılığını üstlenen kanal NPO, yetişkinlerin soyunduğu görüntüler içeren bir tanıtım filmi çıkardı.

Programın formatı dahilinde çıplak yetişkinler çocuklardan bedenlerinde rahat hissedip hissetmedikleri gibi konularda gelen soruları yanıtlıyor. Formatın tasarımı beden olumlamayı teşvik etme amaçlı. Programın sunucusu Edson da Graça, 'Hedef çocuklara her bir bedenin farklı olduğunu ve tüm bedenlerin mükemmel olmadığını öğretmek' ifadelerini kullandı.

Ne var ki programın olağan dışı karakteri Hollanda'da siyasi yelpazenin her tarafından olumsuz tepkilere neden oldu. Sol kanattaki Denk partisi mensubu parlamento üyesi Tunahan Kuzu programı 'deli saçması' diye niteledi ve Twitter'daki takipçilerini kanala yazı yazarak programı protesto etmeye çağırdı.

Aşırı sağ parti FvD'nin lideri Thierry Baudet programın 'pedofiliyi teşvik etmeye yaklaştığını' söyledi.

Programın ön gösterimlerinden birinde çocukların çeşitli tepkilerine yer veriliyor. Çocuklardan biri 'bu görmem gereken bir program değil'  diyor.

Kanalın yaptığı bir açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Çocuklar tam olarak ne olacağını ve programın herhangi bir anında nasıl hissettiklerini söyleyebileceklerini biliyordu. Küçük bir velvele bekliyorduk. Bunun çocuklara uygun olduğu fikrine herkes katılmayacak ve bunda bir sorun yok. Çocuklarının izleyip izleyemeyeceğinin kararı ebeveynlere kalmış.'

Programın konsepti, Danimarka'da yayımlanan Ultra smider tøjet (Ultra soyunuyor) başlıklı benzer bir programa dayanıyor. Bu program da ilk çıktığı sıralar olumsuz tepkiler görmüş olsa da 2019'da bir televizyon ödülü kazanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
531
344
140
94
59
48
45
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
tontikke

Emre Şah katılsın bizi temsil eder hayalleri gerçekleşir hem

Ülkü Dur

iki saattir yoruma gülüyorum HDHJJSHSHIHDUSHSHUSHHZJHSJS

neden-ulan-neden

bunu buraya yazıyorum not edin. 10-15 yıl sonra pedofilinin serbest ve yasal olduğu ülkeler olacak. iskandinav ülkelerine özellikle isveçe bakarsananız orada... Devamını Gör

Dilşad Yazgan

Cinsellik eğitimi kesinlikle verilmeli ama yaş ve gelişim özelliklerine göre UYGUN bir şekilde .