Hindistan'da Dünyaya Gelen 'Deniz Kızı Sendromlu Bebek' Dört Saat Sonra Hayatını Kaybetti!

73PAYLAŞIM

Hindistan'da dünyaya gelen bebeğin nadir görülen bir sağlık sorunu vardı. Dünyaya geldikten kısa bir süre sonra hayatını kaybeden talihsiz bebeğin, hastalığı ile ilgili içeriğimizi sizler için Daily Mail'den derledik.  😔

23 yaşındaki Hindistanlı Muskura Bibi, çarşamba günü doğum yaptı. Ne yazık ki bebek adı bile verilemeden, doğumdan dört saat sonra hayata gözlerini yumdu.

Doktorlar bebeği gördüğünde şok geçirdiler. Deniz kızı sendromlu bebeğin cinsiyeti belli değildi. Anne, hamileliği süresince ultrasonla muayene yaptıramamış, daha doğrusu bunu maddi olarak karşılayamamıştı.

Talihsiz anne, bebeğinin durumunu doğum yaptığında öğrendi.

Çocuk sağlığı uzmanı Dr. Sudip Saha "Ailenin işçi olduğunu, kadının da para sıkıntısı yüzünden hamilelik boyunca uygun ilaç tedavisi görmediğini" belirtti. 

"Anneden bebeğe yeteri kadar besin gitmemesi ve kan dolaşımı düzensizliği bebekte bu sağlık sorununa sebep oldu. Daha önce hiç böyle bir bebek görmedim. Ülkede meydana gelen ikinci vak'a oldu bu. Bebeğin belden üstünde herhangi bir estetik sıkıntı görünmüyor."

"Ama belden aşağısında bacakları birbirine birleşik halde. Belden aşağısında fiziksel gelişim tamamlanmamış."

"Annenin gebelik süresince ultrasonlu muayene yaptırmadığını öğrendik. Bu şekilde dünyaya gelen bebekler ne yazık ki fazla yaşamıyorlar."

Deniz kızı sendromunun 60.000-100.000 doğumda 1 doğumu etkilediği düşünülüyor.

2016 yılında da Hindistan'ın kuzeyinde dünyaya gelen deniz kızı sendromlu bebek, 10 dakika sonra hayatını kaybetmişti. Tıp tarihçisi Lindsey Fitzharris bu durumda doğan bebeklerin hepsinin böbrek ve mesane sorunları dolayısıyla hayatını kaybettiğini belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rrr

rasgele mutasyonlarla böyle ilgin. şeyler oluyorsa kendimizi kandırmayalım, hesaplı kitaplı deneyli genetik mühendisli ortamlarda kim bilir neler oluyor. şunu gördüm ya, neden olmasın suyun altında nefes alanlar, yazık anacığa, yavrucağa, ama dünya barışı istiyorum yeter. sağlık imkanları her yere yayılmalı, öyle yardım etmekle olmuyor, devletler olaya el atmalı, buradan gönüllü gitmemiz hiçbirşey değiştirmeyecek işte.

sultan-ucpinar

bir çok genetik mutasyonlar nedense hep hindistanda meydana geliyo. bunun belli bi açıklaması var mı? yada bana mı hep öyle denk geldi acaba

Gizli Kullanıcı

Köriden kaynaklı.

deen-tharkuho

Akraba evliliği çok yaygın orada

corpse-bride

akraba evlılıgı ,hıjyen yok,saglık kosulları yetersız ve fasfakır cogu

lazkizi53

Sence neden dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi nüfusunun tersi kadar gelişmemiş refah seviyesi ve hijyen sıfır (inançları gereği bok dolu nehirde yüzbinlerce insan bir arada güya yıkanıyor) bu gibi bir toplumda bilinçsizlik maddi güçlük hatsafhada olunca böyle haberlerin genelde hindistandan ya da türevindeki ülke topluluktan vs çıkması çok normal oluyor

Gizli Kullanıcı

Dünya'nın en pis ülkesi. Bence bu yüzden.

belphegor

Ebeveyn bilinçsizliği çocuğu öldürür. Aman çocuk seveyim, aman çocuğu olmuyor demesinler, aman aldırmayalım, korunmayalım dinimize aykırı, ayıp derken çok daha büyük bir vebale giriyorsunuz. Bir çocuğa bu acıyı çektirmeye, onu öldürmeye kimsenin hakkı yoktur. Bilinçsiz, çocuğa ve kendine bakamayacak ve ona güzel bir gelecek veremeyecek olan insanlar bir zahmet çocuk yapmasın.

lunakimou

Bakıyorum da herkes kadın fakir diye "çocuk yapmak senin neyine" tarzında yorumlar yapmış. Yahu bu kadın neden bu kadar fakir, neden doktora ücretsiz gidemiyor diyen yok. Hindistan'daki kast sisteminden bahseden yok. Neyse ki Hindistan'da büyük bir komünist hareket var. Kızıl yoldaşlar devrim gerçekleştirirse hepsi ücretsiz hastaneye gidebilir, gelir adaletsizliği ortadan kalkar. İnsanlar açlıktan, fakirlikten ölmez.

Gizli Kullanıcı

Hükümetlerini suçluyoruz elbet ama bunu da o insanların düşünmesi lazım.Elinde imkanın yok belki kendileri bile büyüyene kadar ne zorluklar çektiler.Ya bunun için çalıştığın paradan çocuğunun sağlığı için gerekli kontrolleri yaptırabilceğin parayı biriktirip çocuk yapacaksın ya hiç yapmayacaksın.Bakma böyle yazdığıma eminim onlarda böyle olmasını istemezdi ama biraz daha bilinçli olmaları gerekliydi.Üzüldüm gerçekten o Ülkede buna benzer pek çok vaka var.Bir de o nehirleri miydi neydi kutsal sayıp hala oradan hastalık kapmaya devam ediyorlar.Akılsızlık-kör cahillik almış başını gidiyor.Ne diyelim,umarım bir gün o insanlar için de gereken yapılır.

Gizli Kullanıcı

Garip melek niye dünyaya geldi 4 saat nefes almak için. Salak karı götüne giyecek donun yok çocuk yapmak neyine. Gebelik kontrolüne gitmeyene de ihmal cezası verilsin.

rrr

parası yokmuş

Görüş Bildir