Hiçbir Hastalığın Başarılı ve Mutlu Bir Hayata Engel Olamayacağını Kanıtlayan 15 Ünlü

-

Elbette her şeyin başı sağlık. Fakat herhangi bir hastalık da, hiçbir şeye engel değil!

İşte hastalıkları ve hayatlarıyla örnek sayılabilecek, motivasyon dolu 15 ünlü...

1. Türkiye'nin en başarılı sanatçılarından biri olan Sertap Erener kolit hastası...

Ünlü sanatçı tam 11 yaşından itibaren ülseratif kolit hastalığı ile tanışmış. Uzun süre hastalığı ile mücadele eden Erener, hastalığının mesleğinin zirvesine çıkmasına engel olmasına izin vermeyerek, yoluna devam etti. 1995 yılında kalınbağırsağı operasyon ile alındı. Erener halen sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor.

2. Sürekli enerjik ve neşeli görüntüsüne alıştığımız Mehmet Ali Erbil'in ise nadir görülen bir hastalığı var.

Kaçış sendromu, aynı zamanda Clarkson hastalığı olarak da biliniyor. Tekrarlayan damar içi sıvısının azalması ile ortaya çıkan şok atakları ortaya çıkar ve nadir görülür. Günlük hayata pek çok negatif etkisi bulunur. Yaşamı tehdit eden bir hastalıktır.

Mehmet Ali Erbil gün içerisinde onlarca ilaç alıyor fakat yine de bu hastalığın neşesinin ve mesleğinin önüne geçmesine izin vermiyor.

3. Seda Sayan tiroid hastası...

Bu yüzden uzun çalışma saatleri onun için biraz problem olabiliyor. Sürekli yemek yemek zorunda; yoksa başı dönüyor, midesi bulanıyor... Buna rağman Kadırgalı Türkiye'nin en çok kazanan ünlülerinden...

4. 2000 yılında ölümden dönüşü ile beraber Ebru Gündeş sağlığı konusunda çok pimpirikli olmak zorunda...

Beyin damarlarında oluşan baloncuk nedeniyle hastanede ölüm kalım savaşı vermişti. Çok zor bir beyin ameliyatı geçirdi ve elbette bunun sağlığına etkileri oldu. Fakat Gündeş o günden beri 2 çocuk dahi doğurdu.

Neymiş, umutsuzluğa kapılmamak gerekiyormuş!

5. İbrahim Tatlıses zaten kafasından vurulduktan sonra bile evlenip çocuk sahibi olarak ne kadar hayata bağlı olduğunu kanıtladı. Bir de kronik hastalığı var.

Mide ülseriyle yıllardır uğraşıyor.

6. Günümüz güzellik standartlarına yön veren Kim Kardashian, sedef hastası!

Bu sebepten sık sık doktora gidiyor. Ara sıra bedeninde izler görüntülense de, bu hastalık Kardashian'ın kendisini çok güzel hissetmesine ve öyle de görünmesine engel değil!

7. Her rolün altından başarıyla kalkan Tom Hanks, "Ben yeni Amerikan neslinin aptalca sağlıksız ve hatalı beslenmesi sonucu Tip 2 şeker hastası oldum" diyerek hastalığını açıklamıştı.

Bu hastalık ise hayatında diyetinden başka bir şeyi değiştirmedi. Başarılı kariyerine aynen devam etti.

8. Halle Berry de şeker hastası ve bunu bir "lütuf" olarak görüyor.

Şeker hastası olarak sıkı bir diyet takip etmek zorunda olması, Halle Berry'ye göre onun mecburen de olsa sağlıklı beslenmesi ve genç görünmesinin anahtarıymış!

9. Güçlü sesiyle tanıdığımız Pink, astım hastası...

Astım, solunum yollarınızın daraldığı, şiştiği ve ekstra mukus oluşturduğu bir hastalık, bilindiği üzere... Fakat Pink için bu hastalık sesiyle para kazanmasının önüne geçemedi.

10. Defalarca yüksek ateş, nefes darlığı, karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye kaldırılan Tuba Ünsal'ın dünyada çok az kişide rastlanan Ailevi Akdeniz Ateşi hastalığı var.

Yüksek ateş, karın ağrısı, göğüs ağrısı, eklem ağrısı, deri döküntüleri gibi hastalık belirtileri birkaç gün süren ataklar halinde ortaya çıkıyor. Akdeniz ateşi, tedavi edilebilir bir hastalık ancak bu tedavi, akdeniz ateşinin genetik bir hastalık olması nedeniyle, hastalık tamamen ortadan kalkmıyor.

Ünsal hastalığı için gerekli önemleri alıyor ve kaliteli, mutlu bir hayat sürüyor.

11. Sarah Hyland, babasının böbreği ile yaşıyor.

Böbrek yetmezliği ile uğraşan genç yıldızı babası bu dertten kurtardı. Kızına böbreğini hediye etti. O zamandan beri de Sarah, sağlığı konusunda çok titiz ve gayet mutlu, başarılı yaşıyor.

12. Selena Gomez, lupus hastalığına yakalanınca psikolojik olarak biraz sarsılsa da, şimdilerde hayatına kaldığı yerden devam ediyor.

Sistemik Lupus Eritematozus ya da daha yaygın kullanılan adıyla Lupus, sebebi bilinmeyen cilt, eklem, böbrek, kalp zarı akciğer zarı gibi birçok doku ve organ iltihabına bağlı çok sayıda bulgularla giden, değişik seyir gösteren ve bağışıklık sisteminin bozuk çalışması sonucu ortaya çıkan bir hastalık.

13. Lil Wayne sert yaşamayı seviyor. Epilepsi hastası...

Arada sara nöbetleri geçirse de kimsenin Lil Wayne kadar eğlendiğini ve dolu bir hayat yaşadığını sanmıyoruz!

14. Nur Yerlitaş, meme kanseri teşhisinin ve ameliyatının ardından derhal ayağa kalktı.

Meme kanseriyle savaşan pek çok ünlümüz gibi o da şampiyon gibi hayatına devam ediyor.

15. Nejat İşler bildiğiniz gibi zor dönemler atlattı. Artık kendisine çiçek gibi bakıyor; sinema filmi bile çekti!

Akciğer hastalığıyla boğuştuktan sonra bazı parmaklarını dahi kaybetmek zorunda kalan ünlü aktörün çöküşü basit bir grip ile başlamıştı.

Herkese sağlık ve şifa diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
atilla-gurbuz

Mehmet ali erbil yoğum bakımda gözlerini açtı. Geçtiğimiz günlerde mehmet ali erbilin evinin banyoda kayıp düşerek kaburgalarında kırıklar olduğu ve özel bir hastaneye kaldırıldığı kızı sezin erbil açıklamıştı. İlk etapta iyi haberler gelse’de daha sonra mehmet ali erbil‘in eski hastalığı nüks etmiş ve durumu hakkında ciddi sıkıntı olduğunu açıkladılar. 16 Yıl önce kaçış sendromu hastalığına yakalanan mehmet ali erbil tekrar hastalığın nüks etmesi sonucunda durumu ağırlaşmıştı. Bir haftaya yakın süre dir yoğun bakımda kısmı koma halinde uyutulan mehmet ali erbil’in bugün uyandırıldığı. Ve ünlü şomen konuşa bildiği yönünde sevindirici haber geldi. Tedavisi halen yoğun bakımda devam eden ünlü şovmen mehmet ali erbil’den iyi haber geldi.

ezgisen

tuba ünsal ile aynı hastalığa sahibim ailevi akdeniz ateşi (FMF)... gerçekten hastalık bulunana kadar acı çekiyorsun çünkü belirtileri diğer hastalıklarla karıştırılıyor. tek sonuca varma yöntemi genetik test. 2 ayda bir falan atak dönemleri geliyor ölene kadar kullanman gereken sadece bir hap var onu kullandığın takdirde rahatsın atak dönemleri daha az sancılı geçiyor. Allah herkese şifalar versin diyorum.

gzm-ynklr

(((

sema-takumi

nejat başgan başına bi zeval gelmesin senin

sapkali-a

Bakırköy acil servisine gidin de görün ebenizin mutlu hayatını. Siz başka bir gezegende yaşıyorsunuz galiba.

Görüş Bildir