Her Şey Reyting İçin mi? Uğur'un Eleneceği Bilindiği Halde Tüm Hafta Açıklanmaması Tepkilere Neden Oldu

3bPAYLAŞIM

MasterChef'te ifşalar son buldu derken her şey çok garipleşti.

Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta ortaya bir iddia atılmış ve bu iddia da Acun Ilıcalı tarafından doğrulanmıştı.

İddialar Doğru Çıktı! Acun Ilıcalı, Uğur'un Zamanında Attığı Tweetler Yüzünden Yarışmadan Diskalifiye Edildiğini Açıkladı - onedio.com
İddialar Doğru Çıktı! Acun Ilıcalı, Uğur'un Zamanında Attığı Tweetler Yüzünden Yarışmadan Diskalifiye Edildiğini Açıkladı - onedio.com

Biz de bunun üstüne haftanın elenen isminin Uğur olacağını düşünmüş ve yanılmıştık. Elenen isim Ayyüce olurken Uğur bu hafta bütün bölümlerde vardı.

Hani Diskalifiye Olacaktı? İki Ayrı İddianın Ortaya Atıldığı Haftada MasterChef'e Kim Veda Etti? - onedio.com
Hani Diskalifiye Olacaktı? İki Ayrı İddianın Ortaya Atıldığı Haftada MasterChef'e Kim Veda Etti? - onedio.com

Biz yine en iyisi haftayı başından hatırlayalım... Bu hafta başında Mavi Takım kaptanı Ebru olmuş, karşısına da Sefa'yı rakip olarak seçmişti.

Haftanın ilk eleme yarışının sonunda mavi takım oyunu kaybetti, bireysel dokunulmazlığı Serhat aldı ve takım tarafından Uğur eleme adayı gösterildi. Ancak resmi hesaptan görseli paylaşılmadı.

Ürgüp'te yapılan ikinci eleme oyunu sonunda, bireysel dokunulmazlığı bu kez oyunu kaybeden kırmızı takımdan Barbaros alırken, eleme adayı Sefa oldu.

Son gün için yine eleme oyunu oynanacağı da fragmandan verildi ancak bir farkla. Somer Şef Uğur'u kendisine bir şey söyleyeceklerini belirterek yanlarına çağırdı.

Yine eleme oyunu oynandı ve kırmızı takımdan Emir dokunulmazlığı alırken, Barbaros da son eleme adayı oldu.

Ancak üçlü eleme oyunu oynanmadan Somer Şef Uğur'u yanına çağırdı ve sosyal medyadan çıkan haberlerin ardından yarışmaya devam edemeyeceğini söyledi.

Uğur da attığı tweetler yüzünden özür diledi.

“2012’de sosyal medyaya başladığımda aklımda böyle bir şey yoktu. Ailevi problemler yaşamıştım, her yere saldırıyordum. Çok fazla küfür çıktı. Seneler geçtikçe olgunlaşıyoruz, pişman oldum. Tüm insanlardan çok özür diliyorum”

“İnsanların tanıdığı o Uğur kesinlikle ben değilim. Benim bir ailem var ve onların karşısına... Geçmişimin bu şekilde önüme çıkmasından gerçekten utanç duyuyorum. Herkesten özür diliyorum”

Geçtiğimiz haftadan bu yana bu konunun belli olmasına rağmen, bütün yarışmalar yapıldıktan sonra açıklanması eleştirilere sebep oldu.

Tüm bu yaşananlardan sonra Uğur, Instagram hesabından bu paylaşımı yaparak af diledi ve affının kabul edilmesini istedi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
albusseverus

Acun sen insanları kullanarak onlar üzerinden para kazanan günümüz insan tüccarısın..26 yaşındaki gencecik bi insanı geçmişinden ötürü böyle yargılmak kimseye düşmez hele ki sanaa hiç düşmez.Sen bu ülkede ahlak dersi verecek en son insanlardansın.Evliyken metresinden çocuk yapan adam kalmış insanları geçmişiyle yargılıyor.Önce sen kendi geçmişine bak..Berbat bi insansın.Reyting için her türlü iğrençliği yaparsınız..

efendyy

Olay Kürtlere veya başkalarına küfretmesi, Koca kıçlılar tayt giymesin dedi diye değil Olay Fenerbahçe’ye de küfür etmesi(Ben öyle duymuştum) Acun’un umrunda olan Fenerbahçe

erol-oner

ACUN..... BEŞ PARA ETMEZ BIRI ÇIKTIN. Uğur kardeşim umarım davanı kazanırsın ,yolun açık olsun.

bnlyl

Yarışmacının yaptığı ne kadar yanlışsa, eleneceği 10 gün önceden bildirilmiş bir yarışmacı üzerinden reyting yapmak, o kişinin de bir kariyeri, ailesi ve geleceği olduğunu düşünmeden TV'de o şekilde rencide ederek bitirmeye çalışmak o kadar yanlış ve çirkin bir hareket. Net. Üstelik kimse örnek bir hayat yaşamıyor, kimse kusursuz filan değil. Daha da fenası tüm arkadaşları (nasıl bir korku ortamı oluşturulmuşsa) adamı takipten filan çıkarmışlar.

galatacimbm1905

Bölümler bir hafta önceden çekiliyor. Acun Uğur'un elendiği gün yağtı paylaşımı zaten. Biz bir hafta sonra gördük programda.

bnlyl

Valla bravo. Aydınlanma yaşadım. Bu bilinen bişe zaten. Ben diyorum ki madem on gün öncesinden bildiriyorsun diskalifiye olduğunu. On gün daha o yarışmacı üzerinden prim yapmayacaksın. O yarışmacı üzerinden reyting toplamayacaksın. İşte böyle eleştirilerin hedefi olursun anladın? Gerekirse o çekilen bölümler yeniden çekilirdi.

galatacimbm1905

Orda yarışmacı olan bir tek Uğur yoktu ki. Programın ilgi odağı da Uğur değildi. Haftanın yayınlanacak tüm bölümleri neredeyse çekilmişken son dakika verilen bir karar için sil baştan yapmaları diğerlerine haksızlık olacaktı. Yayın gecikecekti vs. vs.

bnlyl

Hımm ok. Hak ve haksızlık çok önemsedikleri bir konu çünkü. Genç bir insanı TV önünde rencide ederken de hak ve haksızlık konularını böyle detaylıca düşünmüşlerdir. Anladım seni.

the-wizard

prim kastıkları doğru da ben acun'un bu uğur'un kariyerini kurtardığını düşünüyorum, rezil olduğunu da hiç düşünmüyorum. ağlayarak, yüz yüze ve "samimi" bir açıklama yaparak kendini ve kariyerini kurtarmış oldu ki sosyal medya'dan yazılı yapacağı bir açıklama bu kadar etkili olamazdı. daha kısa bir süre öncesine dek uğur'u yerin dibine sokuyordu millet.

mehmetkayasar

acun'dan da medyasından da yaptığı bütün işlerden de nefret ediyorum. sırf bu da değil, önceki yarışmaları da berbattı bunun da içine ettiler.

Görüş Bildir