Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Gün Yaşadığı Zorlukları ve Şahit Olduğu Kayıpları Paylaşan Sağlık Çalışanının Hali Canınızı Yakacak

2bPAYLAŞIM

Ne çok acı var...

Yaklaşık bir senedir Koronavirüs pandemisi ile yaşıyoruz.

Evde kalanlar, dışarıda çalışmak zorunda olanlar, işsiz kalanlar, kiralarını ödeyemeyenler hep beraber bu illetten kurtulmayı bekliyoruz.

Bu süreçte birçok meslek grubunun çok büyük emekleri oldu ancak en büyük emek tabii ki sağlık çalışanlarının.

İşte o sağlık çalışanlarından bir tanesinin isyanıyla karşınızdayız.

Ebrar isimli bu genç hemşire yaşadıklarını anlattı.

Okurken bile boğazımızın düğümlendiği bu anları bu insanlar her gün yaşıyorlar.

Ne kadar da basit görünüyor okurken değil mi? Yaşayana sormak lazım tabii...

Gerçekten hakkınız ödenmez...

Bir de hak ettiğiniz değeri görebilseniz keşke...

Özür ve düzeltme: Sağlıkçı arkadaş, ilk tweetinde bahsettiği hastanın kronik hastalığı olduğunu açıkladı. Yaptığınız kutsal işi bulandıran bu tarz yalanlara gerek yok gerçekten. Özür diliyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
senemkayhankavrukkoca

gülme emojisine tıklayan 13 kişi neye güldüğünü söyleyebilir mi?

optsyn

Kahvede akşama kadar aylak aylak oturup memleketi kurtaran tipler yüzünden bu hallere geldik. Şimdi de aynı güruh aşı yaparken bize çip takıyorlar, aşı olmam diyor. Çipi götünüze takmak lazım götünüze !!!

zzzzzz6666

sağlık çalışanlarımızın hakkı ödenmez elbet allah onlardan razı olsun fakat bunuda bi seferberlik gibi düşünün, asker olup da ben savaşmam demeye benziyor biraz. düşün polissin ve hırsız yakalamaktan şikayetçisin, doktorsun hasta bakıyorum diye şikayet ediyorsun. sağlık çalışanları bu dönemi kendi lehlerine çevirdiler, pandemi öncesi her şey güllük gülistanlıktı şimdi nöbetlerden yoğunluktan şikayetçiler. Her çalışan kesim bir şekilde etkilendi fazla abartmaya gerek yok.

davut.isik

"sağlık çalışanları bu dönemi kendi lehlerine çevirdiler" cümlesi ile ne anlatmaya çalıştığını anlamadım. şu anda sağlık çalışanları anayasal hakları olan izin, istifa, emeklilik gibi haklarından faydalanamadan çalışıyorlar. Hergün patır patır görev başında covide yakalanıp ölüyorlar fakat İş kazası sayılmıyor. Sağlıkçı görünce millet vebalı gibi davranıyor. Çocuklarına bakıcı bulamıyorlar. Sağlıkçıların büyük kısmı pandemi döneminde verildiği iddia edilen ödemelerden ya faydalanamadı yada çok komik miktarlarda faydalandılar. Ayrıca şu anda kamuda en düşük maaş alan 2 bakanlıktan biri konumunda. Son dönemde sağlıkçıya artan şiddette cabası. Sadece alkışlayarak ve hakları ödenmez diyerek (cidden de ödemeyerek) sonrasında ağzına geleni sayacağınıza hiç yorum yapmayın daha iyi. Veya bu dönemi nasıl kendi lehimize çevirmişiz onu açıklayın.

zzzzzz6666

'' anayasal hakları olan izin, istifa, emeklilik gibi haklarından faydalanamadan çalışıyorlar.'' yukarı da yazdım işte neden olduğunu ilk salgında bırakıp nereye gidiyonuz milletin size ihtiyacı var, kendi lehinize çevirmenizden kastım pandemi sürecinin başından beri ya para ya da zam istiyorsunuz, aylardır ceplerine beş kuruş girmeyen garsonlar,komiler,çalgıcılar lokantalar var bu adamlar hizmet sektöründe olduğu için kimse tarafından önemsenmiyor ama sizin kadar ağlamadılar. En azından maaşlarınızı alıyorsunuz evinize ekmek götürebiliyorsunuz. şu süreç bitsin o zaman hep birlikte savunalım hakkınızı ama şuan ne yeri ne zamanı.

davut.isik

Binlerce sağlıkçı koronaya yakalandı(buraya kadar itirazım yok). pozitiften negatife döndüğü anda işe başlamak zorunda bırakıldılar. Fiziksel olarak tam olarak toparlanamasa bile çalışmak durumunda kaldılar. Çünkü izin almak yasak. İstifa ve emeklilik yasaklanmasına eleştiri sebebimi de açıklayayım. Emekliliği gelmiş olan veya istifa etmek isteyen kişiyi zorla çalıştırsan ne fayda edineceksin ki? Hele ki insan sağlığının sözkonusu olduğu bir sektörde. Ki istifa ve emekli olan kadar yerine taze kuvvet olarak atanmayı bekleyen yeni arkadaşları alırsın ve sağlıkçı ordusu daha güçlü daha motive olarak savaşır. Pandemi sürecinin başından bu yana istenilenler de ya şu ana kadar vaadedilenler, ya verdik denilip aslında verilmeyenler yada yılardır verilmesi gerektiği için mücadele edilen ama hala verilmeyen haklar.

davut.isik

Pandemiyi fırsat bilip ekstra bir talepleri yok sağlıkçıların Kısaca az paraya anayasal hakları kullandırılmayarak zor şartlarda çalışırken bir yandan görev başındayken bu virüse maruz kalıp canımızı veya sağlığımızı kaybediyoruz. Buna rağmen pandemiyi lehimize çevirdiğimizi düşünüyorsanız diyecek bir şeyim yok. (Ekstradan ekleyeyim:Salı günü yengemi, perşembe günü kuzenimi koronadan defnettik. Çarşamba ve cuma günü işimin başındaydım. Yasımızı bile tutamadan işimizin başına döndük)

darthveydir

Amk dırzosu normal bir çalışma sistemi mi var şu anda?! Sağlıkçılar önlük,siperlik, gözlük ve maske ile kıçından ter akarak çoluk çocuğundan ayrı bir şekilde gecesini gündüzüne katarak tüm ailesine, sevdiklerine bu illeti bulaştırma riskine rağmen fedakarca çalışacak, senin gibi oturduğu yerden sosyal ahkam kesen biri de hak arayışlarını doğru bulmayacak!!! Hassiktir diyorum, hassiktir!!!

zzzzzz6666

davut ışık dostum başınız sağolsun gerçekten üzüldüm, evet yazdıklarında haklısın ben buna itiraz etmiyorum ve her kelimesine katılıyorum (taze kan, atanmayı bekleyen sağlıkçılar gibi) diğer yazdıklarıma da denk geldiysen devletçi olmadığımı az biraz anlarsın fakat türk halkını biraz olsun tanıyorsan bu olayların büyük bir kısmında devlete kapağı atarım yan gelip yatarım mantığının olduğunu ve işler ciddiye binince zaten bir iki senem kaldı hiç uğraşamam deyip tecrübeli doktor,hemşire ve hasta bakıcıların bir an önce kaçmak istediğini sen işin içinde biri olarak daha iyi biliyorsun. Benim derdim edilen hipokrat yemininin tam da bugünler için geçerli olduğunu anlatmak. Sadece kendi pencerenizden bakmayın olaya bir bütün olarak düşün bu sürecin geçici olduğuna kendinizi inandırın ve kazanılması gereken bir hak varsa o zaman kazanın. ==== İsmail köy başı denen lavuk bir sikim biliyorsan konuş televizyonlarda izlediğin şeyler için ağlayacaksan başka sayfada ağla.

lamborghinidiablo

Hafife Alınacak bir hastalık değil

gollum

Bunca şehit verdik sağlık sektöründe ama Covid meslek hastalığı sayılmıyor hala. Onun yerine 1 dönem milletvekilliği yapan hiç bir halta yaramaz adamların anasından dıdısına kadar diş implantını bile ömür boyu karşılayıp dünyanın emekli maaşını ödüyoruz. Ama 2 sağlık çalışanı ülkesi için vefat edince ailesine bile 3 kuruş tazminat vermeyelim diye götlerini yırtıyor hainler.... Bu zihniyet en büyük virüstür. Hep dediğim gibi bu kafayla ileride doktor bulamazsınız bu ülkede.

Görüş Bildir