Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Erkek Annesinin Hayali: 15 Maddede Sınıf Öğretmeni Kızlar

 > 
20bPAYLAŞIM

Evlenme çağına gelmiş erkek çocuğu annesi 100 kadına sorduk: “Nasıl bir gelin istersiniz?”

Popüler cevap: Sınıf öğretmeni (45)

1. Her daim küçük çocuklarla uğraşmalarından dolayı sabır konusunda master yapmışlardır.

2. Ve dahi “sevgi dolu olmak” deyiminin baş aktörü konumundadırlar.

3. Yaz aylarında 2 ay boyunca tatilde olmaları sebebiyle memlekete, ailelerinin yanına gitme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazlar.

4. Çocuklarına ayıracak bolca vakitleri vardır, çalışan anne olmanın sıkıntılarını çok daha az yaşarlar.

5. Toplumdaki genel kanıya göre “bir kadına en çok yakışan meslek” erbabıdırlar.

6. Yarım gün okul, 15 gün + 2 ay tatil sebebiyle hem eve ayıracak bolca vakitleri hem de aile bütçesine yapacakları büyük katkıları vardır.

7. Mesleğin gördüğü itibara bir de kadın olmasını ekleyince sonuna kadar istifade ederler.

8. Okulda aynı zamanda bir anne olduklarından, hoşgörü seviyeleri çok yüksektir ve hiçbir iş onlar için angarya olmaz.

9. Öğrencilerin tüm derslerine girdiklerinden dolayı çok fazla şeye aynı anda hakim olmasını bilirler, bu nedenle çok yönlüdürler.

10. Okullardaki 1. kademe & 2. kademe olgusundan dolayı rekabetçi, mücadeleci, dirençli olurlar.

11. Bütün öğrencilerinin kişilik özelliklerine, sorunlarına, ailevi durumlarına hakim oldukları için odaklanma, sorun çözme becerileri yüksektir.

12. Müfredat programı, yıllık plan, zümre toplantı tutanağı, ders programları, serbest zaman etkinlikleri, performans değerlendirme formları, vb. şeyleri hazırlamaları onları daha planlı, programlı ve pratik biri haline getirir.

13. Hızlı düşünme kabiliyetleri yüksektir, sorunlara etkili ve hızlı çözümler bulurlar.

14. Kıdemli öğretmenler, müdür yardımcıları, müdür derken kendinden büyüklere ve üstlerine nasıl saygı göstermeleri gerektiğini çok iyi bilirler.

15. Çocuklara, topluma örnek olmaları gereken bir konumda olduklarının farkındadırlar, bu sebeple görgü kurallarına son derece hakimdirler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
subarusever

hamgi ülkede oluyo bunna. zira güzel ülkemizin çoğu öğretmeninde bunnarı göremiyorum!!

simge-aktas

Şu toplum algısını bir değiştiremedik değil mi.Mühendis kızlar,ekonomistler,uzmanlar kötü kız zaten.Sonra vay anam kayınvalide gelinim mühendis diyemiyormuş...

mustafa-kaya40

Ataması yapılan kızlar biranda kendini bulutlarda hissediyor kimseyi beğenmiyor "Lan ben o götübokluya mı kaldım?" diye prenses edasıyla ortalıkta dolanıyor, Sonra birden yaş 30'a gelirken aklı başına geliyor o götüboklular başkalarıyla evlenmiş oluyor ve kimseyi bulamayınca evde kalıyor ondan sonra ceremesini küçük öğrenciler çekiyor bu kızların

bayan-kahkaha

bonus: öğretmenler eve 4 te falan gelirler bütün gün yaramaz ve şımarık öğrenciler yüzünden başları ağrır yorgun olurlar birde sınav kağıtlarını okuma falan varsa tam bela sonuç olarak ailesine zaman ayıramaz

jmiryo

Valla bence okey hatta bi tık ilerisi ökul öncesi öğretmeni olanlar bence onlarda gayet iidir neyse sınıf öğretmeni ve okul öncesi öğretmeni olan kızlar eklesin :)))) mevzuyu uzatmanın mantığı yok

Görüş Bildir