Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Biri Gözde Turistik Mekanken İntihar Bölgesine Dönüşmüş 19 Yer

 > 
41PAYLAŞIM

Dünyada intihara en çok sahne olan tanınmış mekanlar...

19. Van Stadens Köprüsü - Güney Afrika

1971'de açıldıktan 12 gün sonra ilk intiharın gerçekleştiği köprüde 44 yılda 90'dan fazla intihar yaşandı.

18. Büyük Düşes Charlotte Köprüsü - Lüksemburg

Açıldığı 1966'dan güvenlik bariyerleri yapılan 1993'e kadar 100'den fazla insanın intihar ettiği köprü Lüksemburg'da yer alıyor.

17. Güvercin Kayalıkları - Lübnan

Beyrut'un müthiş doğal güzelliği Güvercin Kayalıkları, çoğu turist olmak üzere birçok insanın hayatına son verdiği bir nokta.

16. Sunshine Skyway Köprüsü - ABD

Açıldığı 1987'den bugüne 200 kişinin öldüğü 50 kişinin hayatta kaldığı toplam 250 intihara sahne olan Sunshine Skyway Köprüsü Florida'da yer alıyor.

15. Türisalu Pank Uçurumu - Estonya

Avrupa'nın en kötü şöhrete sahip uçurumlarından biri olan Türisalu Pank Uçurumu'nun uç noktası denizden 30 metre yüksekte bulunuyor ve özellikle gençlerin intihar için seçtiği bir nokta.

14. Erskine Köprüsü - İskoçya

Yılda ortalama 15 kişinin atlayarak hayatına son verdiği Erskine Köprüsü Clyde Nehri üzerinde yer alıyor.

13. New York Gökdelenleri - ABD

Yıllık ortalama 500  vakanın yaşandığı New York'taki tüm intiharların yüzde 15'e yakını gökdelenlerden atlayarak gerçekleştiriliyor.

12. West Gate Köprüsü - Avustralya

Atlayanların yüzde 30'unun karaya yüzde 70'inin ise suya düşerek hayatını kaybettiği West Gate Köprüsü Melbourne'de yer alıyor.

11. Korint Kanalı - Yunanistan

Mühendislik harikası ve turistlerin uğrak mekanı Korint Kanalı tüm güvenlik önlemlerine rağmen intiharların önünün alınamadığı bir yer. Her yıl en az 15 farklı ülkeden insan burada hayatına son veriyor.

10. Prens Edward Viyadüğü - Kanada

2010 yılında intiharları azaltmak için bariyerlerle önlem alınmasına rağmen sayılarda bir değişikliğin olmadığı viyadük Toronto'da yer alıyor.

9. Colorado Street Köprüsü - ABD

Yapıldığında romantik görüntüsüne gelen övgülerle mimarlarının göğsünü kabartan köprünün adı ilk 20 yılda yaşanan 50 ölümle "intihar köprüsü"ne çıktı.

8. Beachy Head - İngiltere

Her yıl ölümle sonuçlanan 25 intihar vakası gerçekleşen Beachy Head'de olası intiharları engellemek amacıyla gece ve gündüz sürekli ekipler görev alıyor.

7. The Gap - Avustralya

Sidney'in doğu yakasında okyanusun kıyısındaki The Gap ülkenin en çok intihar edilen noktası. Ülkenin dört bir köşesinden gelen insanlar burada hayatlarına son veriyor.

6. Londra Metrosu - İngiltere

Sadece simgesiyle bile tüm dünyada en çok bilinen ulaşım hattı olan Londra metrosu, en çok kişinin intihara tanıklık ettiği yer olarak listede. Açıldığından beri yüzlerce intihar yaşanan metroda King’s Cross St.Pancras en sabıkalı durak.

5. Mihara Dağı - Japonya

Mihara Dağı'ndaki volkanik krater, 1933 yılında bir kız öğrencinin başka bir kıza olan aşkının toplumda kabul görmemesi üzerine burada hayatına son vermesiyle başlayıp takip eden yıllarda yüzlerce örnekle devam eden hikayesiyle listede yerini alıyor. Günümüzde dağın yer aldığı Izu Oshima adasına tek yön bilet almak yasak.

4. Niagara Şelalesi - ABD

Yüzlerce yıldır binlerce insanın intihar etmek için seçtiği ABD'nin ünlü şelalesi özellikle çiftlerin intihar için en çok seçtiği yer. Buradan atlayıp hayatta kalanların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

3. Golden Gate Köprüsü - ABD

ABD'nin simgeleşmiş yapılarından Golden Gate Köprüsü'nün sudan yüksekliği 75 metre. Ortalama 2 haftada bir intihar girişimi oluyor. Köprüden atlayan kişiler 4 saniyede suya düşüyor ve kurtulma oranı sadece yüzde 5.

2. Aokigahara Ormanı - Japonya

Japon yetkililerin intihar sayılarını resmi olarak açıklamadığı Fuji Dağı'nın eteğindeki Aokigahara Ormanı'nında yıllık 50-100 arası intihar gerçekleştiği tahmin ediliyor.

1. Nanjing Yangtze Köprüsü - Çin

1969 yılında yapımı tamamlandığında Çin'in mühendislik harikası olarak tanıtılan bu haşmetli köprüde resmi rakamlara göre bugüne kadar 2000'den fazla intihar vakası gerçekleşti. Bu sayı köprüyü tüm dünyada en çok intihar edilen nokta yapıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevil-bulut

8 deki yer The Ring de 7 gün içinde öldüren videodaki yer değil mi? :))

dzvezda

ne tarafa intihar ediyoruz.

marmeladov

ormanda nasıl intihar olur onu anlamadım. ağaca asıyorlardır kendilerini muhtemelen. yoksa öylece durup da bir vahşi hayvana yem olmayı beklemiyorlardır herhalde. öyle ise eğer, çok fena...

babahakki

İntihar günahdır, yapmayın evladım, yapmayın çocuğum.

kuzeycephesi

17 deki kayalara çıkıp aşağı atlıyorsa hak etmiş. hakkaten bıraksın atlasın. ulan denizin ortasında koca kayanın üstüne çıkıp ne skme atlıyon o kadar yoruluyon

Görüş Bildir