Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hepimizin Yakından Tanıdığı Dünyaca Ünlü Aktörlerin Birbirinden Şaşırtıcı Keşfedilme Hikayeleri!

0PAYLAŞIM

Aktörler hepimizin hayatlarına gerek filmlerle gerek dizilerle bir şekilde dokunmuşlardır. Peki onları bu büyülü dünyaya taşıyan yolu biliyor musunuz? 

Gelin hepimizin yakından tanıdığı aktörlerin gerçek keşfedilme öykülerine birlikte göz atalım.

1. Jennifer Lawrence - New York'ta tatildeyken

New York'ta bulunan Union Square'de yürüyüş yaparken bir ajansın yetenek avcısı tarafından keşfedildi. Henüz 12 yaşındaydı. Televizyonlarda ve sinemada boy göstermeden önce model olarak çalışmaya başladı.

2. Pamela Anderson - Bir futbol maçında dev ekranda gözükerek

Pamela Anderson, 1989'da bir fitness eğitmeni olarak çalışıyordu. Pamela Anderson arkadaşlarıyla birlikte maç izlemeye gitmişti ve seyirciler arasında gezinen kamera birden onu seçti. O da eğlence olsun diye kalkıp herkese el sallamaya başladı. Böylece tişörtünde adı yazılı olan bira firmasının tanıtım yüzü oldu.

3. Charlize Theron - Bankada veznedara bağırırken

Şansını sinemada denemek için Los Angeles'a giden Charlize Theron'a annesi bir miktar para ve tek gidişlik bilet verdi. Haftalar geçmesine rağmen oyuncu ya da manken olabilmek için bir yol bulamayan Theron, hesabında kalan son parayı çekmek için bankaya gitti. Çeki kabul etmeyen veznedarla kavga ederken menajer John Crosby'nin dikkatini çekti. Crosby; Theron'a oyuncu olup olmadığını sordu. Theron ise "Değilim ama olmak istiyorum" yanıtını verince oyunculuk kapılarını birden açıldı.

4. Johnny Depp - Arkadaşına destek olmak için gittiği film setinde

Dünyanın en yakışıklı isimleri arasında yer alan Johnny Depp, aslında bir çekim için arkadaşına destek olmaya gitmiş. O sırada yönetmen, Johnny Depp'den bir rolü okuması istemiş ve oyunculuk hayatı böyle başlamış.

5. Natalie Portman - Pizza yerken

Natalie Portman, 11 yaşındaydı ve pizzasını yiyordu. O sırada bir sinema temsilcisi onu gördü ve onunla konuşmaya başladı. Portman model olmak istemediğini ama oyuncu olabileceğini söyledi. Oyunculuk üzerine biraz çalışma yaptıktan sonra 1993 yılında Mathilda Lando (Léon filmindeki) karakteri için seçmelere katıldı ve rolü kazandı.

6. Ellen Pompeo - Barmaid olarak çalışırken

Ellen Pompeo 90’ların ortasında New York’ta barmaid olarak çalışıyordu. Kast ajansında çalışan biri Pompeo’yu gördü, çok etkilendi ve L’Oreal reklamlarında oynaması için anlaşma yaptı. Ünlü oyuncu kısa süre sonra da Law & Order ve Friends dizilerinde yer aldı.

7. Mel Gibson - Arkadaşını seçmelere götürürken

Mel Gibson arabasıyla arkadaşını seçmelere götürüyordu. Gibson bir önceki gece bar kavgasına katıldığı için suratı yara bere içindeydi ve morluklar vardı. Gibson’ı gören ünlü yönetmen George Miller, bu adamın Mad Max rolü için uygun olduğunu düşündü.

8. Harrison Ford - Marangozluk yaparken

Harrison Ford aktör olmak için Hollywood’a gitti fakat işler istediği gibi gitmedi. O da geçimini sağlamak ve ailesine destek olmak için marangozluğa başladı. İlerleyen zamanlarda George Lucas’ın American Graffiti’sinde rol aldı fakat ünlü bir aktör olması beklediği kadar hızlı gerçekleşmedi. George Lucas Star Wars için hazırlıklara başladığında, Ford o sırada setlerde marangozluk yapıyordu. Lucas Ford’u görünce hemen tanıdı. Han Solo karakteri için seçmelere katılmasını istedi ve Ford rolü kaptı.

9. Ashton Kutcher - Barda takılırken

1996 yılında Iowa Üniversitesi’nde mühendislik okuyan Ashton Kutcher, barda oturup vakit geçirirken bir ajans çalışanının dikkatini çekti. Ajans çalışanı Ashton’ı Taze Yüzler model yarışmasına katılmaya ikna etti. Ashton yarışmada birinci oldu, okulunu bıraktı ve New York’a modellik yapmaya gitti.

10. Chris Pratt - Restoranda servis yaparken

Chris Pratt keşfedilmeden önce evsizmiş. Bir restoranda garsonluk yaparken ünlü yönetmen Rae Dawn Chong'a servis yapmasıyla keşfedildi.

11. Peter Mayhew - Kocaman ayakları sebebiyle gazetelere çıkmasıyla

Peter Mayhew hastanede hademe olarak çalışırken uzun boyu ve büyük ayakları sebebiyle gazetelere çıktı. Bu haberi gören yapımcı Charles H. Schneer ise Mayhew ile Sinbad ve Eye of the Tiger filmleri için görüşmek istedi. Mayhew, sadece uzun boylu olduğu için rolü kaptı. Daha sonra da 6 Star Wars filminde görev aldı.

Bu içeriklerimiz de ilginizi çekebilir;

Siz de yorumlarınızı bizimle paylaşın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir