Hepimizin Karanlık Bir Yanı Vardır... Alçalan Burcunu Söylüyoruz!

-

Yükselen burcumuz olduğu gibi, astrolojide bir de alçalan burcumuz vardır. Alçalan burcumuz, en sahip olmadığımız özellikleri simgeler. Yani aslında sahip olduğumuz ama göstermekten çekindiğimiz, belki de bu yüzden partner seçimlerimize yansıttığımız burçtur.

İnsan, insanın aynası olduğundan; alçalan burcumuz kişiliğimize dair en kilit noktaları işaret eder bazen!

Bakalım senin alçalan burcun neymiş?!

1. Bir aylık hapis cezasına çarptırıldın! O hapis cezasını da ancak aşağıdakilerden biriyle değişebilirsin... Bir aylığına hangisini seçeceksin?

Köyde yedi sülalen ile bir ay geçirmek
En yoğun saatlerde metrobüs ile saatlerce yolculuk
Ağaçsız, gri, kalabalık bir şehirde tüm gün sokaklarda dolaşmak yaşamak
Her gün saatler süren bir trafikte sıkışıp kalmak
Bir ay boyunca hiçbir şekilde İnternet ulaşımının olmaması
Bir ay boyunca hiçbir sevdiğinle konuşamacak olmak

2. Hepimiz bazı bağımlılıklara meyilliyiz... Söyle bakalım senin için hangisini bırakmak en zor olurdu?

Eti... :(
İnternet'i!
Şekeri bırakamam.
Müziksiz asla olmaz.
Alkol, sigara ve diğerleri...
Seks olmadan yaşayamam.

3. Kendini yeterince özgür hissediyor musun?

Özgürsündür ya da değilsindir. Bunun "yeterince"si olmaz.
Hayır, yeterince özgür değilim. En azından bazı konularda...
Evet, ben özgürüm.
Hiç kimse özgür olamaz. Özgürlük algısı bir yanılgıdır.

4. Aşağıdaki ünlülerin hangisinin popülaritesi seni rahatsız ediyor?

Şeyma Subaşı
Kerimcan Durmaz
Nihat Doğan
Hülya Avşar

5. Hangisine daha çok meyillisin?

Öfke kontrolüm yok. Bazen pişman olacağım öfkeli tepkiler veriyorum.
Pasif agresif tepkiler veriyorum.
Öfkemi genelde kendime yöneltiyorum.
Öfkeli biri değilim. Keşke olsam!

6. Dürüst ol... Hiç düşmanın var mı?

Evet, var ve bu durumu eğlenceli buluyorum!
Evet, bu durum da canımı sıkıyor.
Hayır, yok. Bunun için çaba harcıyorum.
Hayır, tabi ki! Düşman nedir ya, çocuk musunuz?!

7. Şimdi şöyle bir bak bakalım... Karşında mükemmel bulduğun biri var. Aşık olmak üzeresin... Ama öyle bir şey görüyorsun ki onda, tüm çekiciliğini yitiriyor! Nedir o?

Aptallık... Ezberden politik fikirler, cahilce sohbetler, yüzeysellik...
Eziklik! Kendini aşağı gören, özgüvensiz tavırlar...
Hırs! Para ya da statü takıntısı...
Merhametsizlik! Hayvanlara, yaşlılara, çocuklara ve durumu iyi olmayanlara karşı sert tavırlar...

Alçalan burcun Koç çıktı!

İçinde yanan bir Koç öfkesi var, ama sen bunu gösteremiyor ve genelde partnerlerine yansıtıyorsun. Bu yüzden hayatına çektiğin insanlar da birer Koç gibi biraz delibaş tipler oluyorlar! Senin yerine öfkelenecek biriyle dengeyi sağlamaya çalışıyorsun!

Alçalan burcun Boğa çıktı!

İçinde sürekli bir huzursuzluk var, hiç bir Boğa gibi keyifçi değilsin. Bu keyifçilik konusunda hayatındaki dengeyi de tıpkı bir Boğa gibi rahatına zevkine düşkün insanlar ile kapatmaya çalışıyorsun içten içe. Onlardan böyle sakin ve küçük şeyleri çıkarabilen bir yapıya sahip olmanın sırlarını öğrenmelisin!

Alçalan burcun İkizler çıktı!

Bir İkizler gibi damara göre şerbet veren, bıcır bıcır konuşan ve girişken biri olmak senin hamurunda hiç yok! İşte hayatındaki bu dengeyi de İkizler gibi hareketli, azıcık çılgın insanları alarak sağlamaya çalışıyorsun. Onları hayatına almışken, uyumlu olmayı öğreneceksin!

Alçalan burcun Yengeç çıktı!

Duygularını öyle bir derine bastırmışsın ki, seni anlasa anlasa ancak bir Yengeç anlar. Bu yüzden hayatındaki bu "duygu eksikliğini" kapatacak yahut ortaya çıkaracak insanları çekiyorsun kendine. Bunlar da Yengeçvari tipler oluyor elbette. Onlarla beraber katı kabuğu kırmayı öğreneceksin!

Alçalan burcun Aslan çıktı!

Egolu, kibirli, gururlu olmak en büyük korkularından biri. Sen mütevazı biri olarak anılmak istiyorsun lakin herkesin bir egosu vardır. Bu yüzden de hayatındaki bu dengeyi, egolu insanları kendine çekerek sağlamaya çalışıyorsun. Aslan terbiyeciliği oynuyorsun! Oysa onlardan biraz kendini sevmeyi ve egonu kabullenmeyi öğrenmelisin!

Alçalan burcun Başak çıktı!

Biraz dağınık bir zihnin var, ufak detayları da pek önemsediğin söylenemez. Oysa hayatta başarı için bu gereklidir. İçten içe mükemmeliyetçi bir arzun var aslında. Bu yüzden hayatındaki bu eksiği tamamlamak için Başak gibi titizlenen insanları kendine çekiyorsun. Onlar da zaten öğretmeyi, bol bol eleştirmeyi ve düzeltmeyi seviyorlar! Ama biraz dırdır çekeceksin!

Alçalan burcun Terazi çıktı!

Ateşli birisin, radikal görüşlerin var. Acımasız derecede de dürüst olabiliyorsun bazen. Oysa için sevgi dolu ama bu keskin tavırlarla bazen insanları üzebiliyorsun. Bu yüzden hayatına Terazi gibi uyumlu insanları çekiyorsun. Seni zaten bir tek onlar çeker! Onlardan daha uyumlu, anlayışlı ve sakin olmayı öğrenmelisin!

Alçalan burcun Akrep çıktı!

Bir Akrep gibi değilsin... Aslında öylesin ama bu karanlık tarafından kaçınıyorsun. Belki de derinleşmekten korkuyorsun. İşte bu yüzden hayatına bu yoğunluğu, riski ve derinliği getirebilecek Akrepleri davet ediyorsun. Dikkatli olmalısın, ateşle oynuyorsun!

Alçalan burcun Yay çıktı!

Bazen detaylara fazla takılıyorsun ve geniş resmi görmeyi beceremiyorsun. Oysa bazen her şeyi boş vermek ve bir Yay gibi bu dünyanın tadına varmak lazım. İşte bu açığı da hayatına ancak Yayları davet ederek kapatabilirsin. Onlardan öğrenecek çok şeyin var fakat az sabır da gerektirmiyorlar hani!

Alçalan burcun Oğlak çıktı!

Aslında hayatta başarılı olmak yolunda çok büyük bir potansiyele sahipsin fakat bu konuda bir Oğlak gibi duygularından arınmışçasına mantıklı, sert, sistemli ve sabırlı düşünemiyorsun. Bu açığı kapatmak adına da hayatına Oğlak özelliklerindeki insanları davet ediyorsun. Mükemmelliğe ancak böyle bir takımla ulaşabileceğini biliyorsun!

Alçalan burcun Kova çıktı!

Aslında garip, çok garip bir insansın! Saçma sapan ve rengarenk fikirlerin var, sıradışısın! Bu renkleri açığa çıkarmaktan seni alıkoyan şey ise insanlar tarafından sevilme arzun. Elalem ne der endişesiyle tüm fikirlerini dile getiremiyorsun. İşte bu noktada hayatına davet ettiğin Kovalar devreye giriyor! Sana hiçbir şeyi kafaya takmamayı ve kendin olmayı öğretecekler!

Alçalan burcun Balık çıktı!

Aslında dünyada her şeyin önemsiz olduğunu, hepimizin bir gün öleceğini biliyorsun... Biliyorsun ama gündelik hayat dertlerini yine de bir kenarda bırakamıyorsun. İşte bu noktada alçalan burcun olan Balık'ı aktive etmelisin. Bunun en iyi yolu da hayatına bir Balık burcunu davet etmek. Hem sen onu toparlayacaksın, hem de o sana dünyanın ne kadar anlamsız olduğunu gösterecek! Çok eğleneceksiniz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
neslihan-buse-tiryaki

dogru cikti ghdrg balik ve koc var bende ama kocda var yani jHIFHESU

omer-gundogan1

yükselenim oğlak alçalan yengeç çıktı helal olsun tam da beni anlatmış bu arada yükselenimden nefret ediyorum sinastri haritasında da adını vermek istemediğim bir ünlünün akrebi ayı venüsü benim 1.eve düşüyor ikizler özelliği kazanıyorum bazen boğa ya dönüyorum giyinikken mehmet ali ağca soyununca bruce lee oluyorum falan .p

emirhan-senel1

Doğru çıktı yav.

cavdur

Alçalanim koç ama oglak ciktim👎 ve 1. Soru gerçekten de zordu 😌

nehir-braderin

koç çıktı ama doğru değil güneş burcum :oğlak ay burcum :boğa alçalanım :başak yükselenim :balık

Görüş Bildir