Görüş Bildir
Haberler
'Hep mi Kadınlar Ölecek' Diye Soran Çilem Doğan'dan Mektup Var

'Hep mi Kadınlar Ölecek' Diye Soran Çilem Doğan'dan Mektup Var

Serhat Demir
08.10.2015 - 12:29

Adana’da kendisine sürekli şiddet uyguladığını belirttiği eski eşi Hasan Karabulut’u tabancayla vurarak öldürüp, “Hep mi kadınlar ölecek” diye soran Çilem Doğan’dan kendisine mektup yazan kadınlara yanıt geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diken'de yer alan habere göre, evliliklerinin ilk gününden beri eşi Hasan Karabulut’tan şiddet gördüğünü belirten, polise bulunduğu şikayetlerden sonuç elde edemeyen Çilem Doğan, geçtiğimiz Temmuz ayında eşini vurmuştu. Doğan, gözaltında olduğu sırada gazetecilerin soruları üzerine, “Hep mi kadınlar ölecek? Biraz da erkekler ölsün” demişti.

Bu sözlerle her geçen gün kadın cinayetlerinin işlendiği Türkiye’de gündeme oturan Doğan’a Sel Yayıncılık’ta çalışan kadınlar mektup yazdı. Çilem Doğan da kendisine gelen mektuba cevaben şu satırları kaleme aldı:

“Canım arkadaşlarım,

Bir kadın isterse kendini doğurabilir. Bir kadın isterse dağ başında bile kalsa dimdik durabilir. Mücadele verebilir, sıfırdan başlayabilir. Burada karanlık çöktüğünde yalnız hissetmiyorum kendimi. Siz iyi insanlar iyi ki varsınız. Kadın arkadaşlarım, hiçbir zaman kirpiğiniz yere düşmesin. Alnınız hep dik; dimdik onurlu kalsın. Bir kardeş olarak ellerimi avucunuzda hissediyorum.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0