Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hedefleri Uğruna Dünyanın En Güçlü Adamlarını Bir Bir Harcayan Kadın: Wendi Deng

 > -

Kaderini, kendi tırnaklarıyla değiştiren kadın Wendi Deng, 1968 yılında Çin'in Shandong eyaletinde doğdu.

Oldukça fakir bir ailenin dört çocuğundan biri olan Wendi'nin o dönemlerdeki en büyük hayali sadece düzenli et yiyebildiği bir ekonomik güce sahip olmaktı.

Ailesi tarafından eğitimi oldukça önemsenen Wendi, 16 yaşındayken Guangzhou Tıp Fakültesi'ne kayıt yaptırdı.

Wendi'nin asıl talihi ise, 1987 yılında Amerikalı bir aileyle tanışmasıyla döndü.

Jake and Joyce Cherry isimli Çin'de iş yapan bu çift, Wendi'yi çok sevmişlerdi. Ona İngilizce çalıştırıyorlar, hem maddi hem manevi olarak da destekliyorlardı.

Jake and Joyce Cherry, destek işini öylesine ileri bir seviyeye taşıdılar ki, Wendi'nin Amerika'da eğitim görmesi ve vize alabilmesi için ona sponsor dahi oldular.

Tıp Fakültesi'nden ayrılan Wendi, onların Los Angeles'daki evlerine taşındı ve böylece Amerika macerası başlamış oldu.

Çift onu Kaliforniya Eyalet Üniversitesi'ne kayıt ettirdi. Ekonomi eğitimi alan Wendi okul derslerine büyük bir azimle sarılıyor, okul dışındaki vakitlerinde ise bir Çin restoranında çalışarak harçlığını çıkarıyordu.

Bu mutlu aile tablosu Joyce Cherry'nin, kocasıyla Wendi'nin 'fazlasıyla müstehcen' fotoğraflarını bulmasıyla darmadağın oldu.

Yardımsever çift boşandı ve daha 21 yaşında olan Wendi ile Jake Cherry evlendi.

Ancak Jake, Wendi'nin kendisini başka bir adamla aldattığını fark etti ve böylece ikilinin yolları evlendikten 4 buçuk ay sonra ayrıldı.

Resmi olarak boşanmaları ise, iki buçuk yıl kadar sonra gerçekleşti.

Bu evlilik sayesinde Yeşil Kart'ı garantileyen Wendi, hem üniversite eğitimini hem de Yale Üniversitesi'ndeki MBA'ini tamamladı.

 

Hayatının gidişatını değiştiren ikinci hamlesini ise, henüz bir stajyerken yaptı!

Wendi, Hong Kong, Star Tv'de stajını tamamlamaya çalışırken, büyük medya patronu Rupert Murdoch orada bir toplantı düzenledi. Eski iş arkadaşı o günü şöyle anlatıyor:

"Bay Murdoch 'Sorusu olan var mı?' dedi. Wendi o koca kalabalıkta, elini ilk kaldıran kişiydi. Sorusunu büyük bir özgüvenle sordu. Bay Murdoch, ondan fazlasıyla etkilenmişti. Wendi'ye şöyle cevap verdi: 'Çok ilginç bir soru gerçekten. Seninle daha uzun uzadıya konuşmak isterim.' "

Wendi, bunun sayesinde, medya patronuna Pekin ve Şanghay seyahatlerinde tercümanlık yapma şansını yakaladı.

Ve tabii yakınlaşma şansını da unutmamak lazım...

1999 yılında Murdoch, 32 yıllık karısı Anna'dan boşandıktan sadece 17 gün sonra, Wendi ile evlendi.

Tüm dünya şaşkındı, Wendi ise fazlasıyla mutlu. Nitekim, dünyanın en zengin adamlarından biri olan Murdoch gibi büyük bir balığı yakalamıştı. Ve onu hiç bırakmaya niyeti yoktu, elbette daha büyük bir balık bulmadıkça.

14 yıllık evliliği boyunca Wendi, Grace(vaftiz babası Tony Blair) ve Chloe adında iki kız çocuğu dünyaya getirdi.

Ancak dünya medyasında onu meşhur eden ise, yaşlı kocasının suratına pasta fırlatmaya çalışan protestocuya attığı tokattı!

2013 yılının Haziran ayında, Murdoch 'uzlaşmaz farklılıklar'ını gerekçe göstererek Wendi'ye boşanma davası açtı.

Ancak iddialara göre boşanmalarının ardındaki asıl sebep, Wendi'nin kızının vaftiz babası, Birleşik Krallık eski başbakanı olan Tony Blair'a duyduğu aşktı!

www.aceshowbiz.com

Söylentilere göre ikili özel bir yatta sık sık buluşuyor, kendilerine ait mülkte de herkesten gizli haftasonlarını geçiriyorlardı.

Bu durumu duyan Murdoch ise, evliliğini bitirmeye karar vermişti. Belli ki söylenilen tarihlerle, karısının evdeki yokluğu birbirleriyle uyum içindeydi. Özetle bu aldatma Murdoch tarafınca netti.

Wendi, uzun süredir sessizliğini koruyordu; ta ki 4 Mart 2016 tarihinde eski eşi Murdoch'un evlendiği haberini alana kadar.

Bu haberden sonra, uzun bir tatile çıkan Wendi'nin, bu süreçte Putin'le yakınlaştığı iddiaları ortaya dolaşmaya başladı.

Anlaşılan Wendi, Murdoch'tan daha büyük bir balık olan Tony Blair'a oltasını atamamış; ama o hedefi daha da büyük tutup Putin'e yönelmişti.

İkilinin gizli gizli uzun yat seyahatlerine çıktığı, çok güvenilir kaynaklarca onaylanıyor.

Konu, Wendi olunca kimse artık şüpheyle yaklaşmıyor.

Zira küçük bir köyden, dünyanın en büyük zenginliğine kavuştuğu düşünülürse; onun isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yok!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ardaucuncu

Suratsız...

selen-pinar-isik

kesin ajan

ummuhan.k.unsal

Tam da nihayet 5'i okurken.. Sen de buralarda mıydın? Sokakta karşılaşmışız gibi sevindim. Seviliyorsun kuzucum :-*

buluttanresimler

"besle kargayı oysun gözünü" misali.

iath

Adini ilk defa duydum cinsinin en asagilik ornegi diye dusunuyorum. Amerikaya geldikten sonra neyin mucadelesini vermis? Boyle zaaflar erkeklere ozgudur aslinda. Wendi kadin olmayi haketmiyor erkekten daha asagida daha primitif bir insan

aisaka-san

5 sezonluk dizi olur bundan

Görüş Bildir