Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Heavy Metal Grubunda Kara Çarşafıyla Elektro Gitar Çalan Kadın: Gisele Marie

 > 
409PAYLAŞIM

Gisele Marie, Alman kökenli koyu Katolik bir ailede yetişmiş, Brezilya'nın Sau Paulo şehrinde yaşayan 42 yaşında profesyonel bir müzisyen.

Gisele, 2009 yılında çok sevdiği babasının ölümüyle ruhsal bir boşluğu düşmüş.

Bu boşluğu doldurmak için arayışa giren kadın önce doğa tabanlı bir pagan dini olan Vika'yla ilgilenmiş fakat aradığını bulamamış.

Daha sonra tutkulu bir din diye tanımladığı İslam'la tanışmış ve içindeki boşluğu Müslüman olarak doldurabileceğini hissetmiş ve din değiştirmiş.

Katolik olan ailesinden tepki görmediğini söyleyen Gisele, İslam'da kendi özünü bulduğunu ve 6 yıldır Kuran'a göre yaşamaya çalıştığını belirtiyor.

Müzikle iç içe büyüyen ve piyanoyla gitar çalabilen kadın 2012'de erkek kardeşlerinin de yer aldığı bir müzik grubunda çalmaya başlamış.

Yakın geçmişe kadar birlikte çaldığı Spectrus adlı bu grup Katolik, Müslüman ve spiritüel inançlara sahip müzisyenlerden oluşuyormuş.

Kendisine rock tarihinin gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerinden biri olan Randy Rhoad'ı örnek aldığını belirten Gisele,

sahneye çıktığında çoğu insanın çarşaf giyen Müslüman bir kadının profesyonel bir müzisyen olabileceğini, hatta heavy metal müzik grubunda çalabileceğini beklemediğini ve şaşırdığını

diğer bir kesiminse bu durumu oldukça havalı bulduğunu söylüyor.

Kendisi ise durumunu, "Bu benim işim, benim profesyonel hayatım ve aynı zamanda bir Müslümanım. Ben bu iki olgunun birbiriyle ilgisi olması gerektiğine inanmıyorum" şeklinde yorumluyor.

Geçtiğimiz aylarda katıldığı adını vermek istemediği yeni grubuyla 2016'da ilk albümlerini çıkaracaklarmış.

Biz de burada kısa bir performansını izleyebileceğiniz Gisele'e bundan sonraki müzik hayatında başarılar dileriz.

Kaynak 1,2

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
x6even

Allah ıslah etsin diyenler hangi kafayla yazıyor acaba? Belki o senden daha iyi yaşıyor İslamı? Bir doğruyu siz biliyorsunuz zaten.

klemenjero

umurumda değil. saygı duyarım. ama şekil için yaptığını düşünüyorum.

huseyin.topcu.146

nazgul

noxchi

Ben anlamadım arkadaş benim yazdığım yorumlarda küfür yok hakaret yok silinip duruyor.

-dizikolik-

İnsanın yaptığı şeyler, inancına engel değildir. Dinen günah olan bir şeyler yapsa bile insan o ameldir. Müslümanlığı savunup kadını eleştirenler, önce kendilerine bakmalıdır. Ki elbette kişinin ameli size bir etkisi yoksa sizi ilgilendirmez. Kısacası kadına başarılar diyorum. Koyu fanı olmasam da sevdiğim müzik türlerinden biridir.

Görüş Bildir