Görüş Bildir
Haberler
HDP: @DrBereday Twitter Hesabının Sahibiyle İlgimiz Yoktur

etiket HDP: @DrBereday Twitter Hesabının Sahibiyle İlgimiz Yoktur

Onedio Medya
15.10.2015 - 18:44
İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP, Ankara'daki bombalı saldırı öncesi Twitter'dan 'Bomba Ankara'da patlayacak' mesajı paylaşan ve dün gözaltına alınan @DrBereday hesabının sahibiyle partinin bir ilgisi olmadığını duyurdu.

Konuyla ilgili HDP’den yapılan açıklamada, “Hükümet yanlısı basın organlarında partimizle ilişkilendirilmeye çalışılan @DrBereday nick'li Twitter hesabının sahibi olarak ismi geçen kişinin (E.Ö.) partimizde resmi ya da gönüllü olarak herhangi bir görevi bulunmamaktadır. Üstelik bu kişinin HDP karşıtlığı, AKP yanlısı olarak da bilinen, televizyon ve gazetelerde yorumculuk yapan İlhami Işık tarafından da kamuoyuyla paylaşılmıştır” denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Hal böyleyken ve konuya dair daha önce de 10 Ekim ve 11 Ekim tarihlerinde konuya ilişkin 2 ayrı yazılı açıklama yapmış olmamıza rağmen, AK trollerce saldırının hemen ardından başlatılmış bu kampanyanın trolleşmiş yandaş basın ve trolleşmiş hükümet tarafından tırmandırılarak sürdürülmesi, ibret ve kaygı vericidir. 

Hükümeti, gerçekleri bulandırmak ve karartmak yerine, Barış Mitingi Katliamı'nı ciddiyetle soruşturarak faillerini ortaya çıkartmaya davet ediyoruz. Ayrıca da süregiden kara propaganda kampanyaları ve haber alma özgürlüğüne yönelik kısıtlamaların bu amaca hizmet edemeyeceğini hatırlatıyoruz.

Bizler bu hukuki ve demokratik hesap sorma sürecinin ve medyadaki basın ahlakını çiğneyen yayınların ve yalanların hukuki takipçisi olmayı sürdüreceğiz.”

Yazar İlhami Işık, Radikal'e yaptığı açıklamada @DrBereday rumuzlu kişiyle 6-8 Ekim olayları sırasında sosyal medya üzerinden sohbeti olduğunu söylemiş ve şunları söylemişti:

'Kendisini şahsen tanımam ama Diyarbakır'da doktorluk yaptığını herkes bilir. Kendisi de zaten bu bilgiyi daha önce Twitter'da yazmıştı. 6-8 Ekim'de HDP ve Selahattin Demirtaş'ı çok sert sözlerle eleştirmişti. Vandalizm ve vahşizm tabirlerini kullanmıştı. Benim de hoşuma gitmişti bu tabirler ve bu sözlerini Twitter'da paylaşmıştım.'

Işık, 'Ankara'da 'bomba patlar' sözü de PKK'nın ateşkes ilan etmesiyle ilgili bir tartışmaya dairdi, mitingle hiç alakası yoktu' demişti.

HDP Twitter ve Radikal

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
242
53
36
29
13
10
0