Görüş Bildir
Haberler
HBO'dan Kurt Cobain Belgeseli Geliyor

HBO'dan Kurt Cobain Belgeseli Geliyor

adem kara
26.11.2014 - 12:02 Son Güncelleme: 26.11.2014 - 17:47

Brett Morgen’in yönettiği, Kurt Cobain’in kızı Frances Bean’in yapımcısı olduğu Montage of Heck, Cobain’in hayatını konu eden bir belgesel film olacak. 2015 yılı içerisinde HBO’da yayınlanacak olan filmin ismi, Cobain’in 80’lerin sonunda yaptığı bir kayıtttan geliyor.

Birçok Nirvana şarkısının kullanılacağı filmde, bugüne kadar duyulmamış bazı Kurt Cobain kayıtlarına da yer verilecek. Filmin hazırlanışında Kurt Cobain’in şarkı sözlerini yazdığı defterlerden, kamera kayıtlarına kadar birçok kaynaktan faydalanılmış. Belgeselde de bu kaynakların büyük kısmını görmek mümkün olacak.

Yönetmen Brett Morgen film için çalışmaya sekiz yıl önce başladığını ve Francis Bean’le temasa geçene kadar sınırlı sayıda kaynağa ve materyale ulaşabileceğini düşündüğünü fakat yoldaki filmin bugüne kadar yapılmış en samimi Kurt Cobain belgeseli olacağını söylüyor.

Bir yandan Courtney Love’ın yapımcılığında da bir Kurt Cobain filminin hazırlıklarının sürdüğünü hatırlatalım. Love şu sıralar filmde başrolü oynayacak oyuncuyu seçmek üzere. Ama söz konusu filmin, Montage of Heck kadar heyecan verici olmadığı kesin.

Bantmag

Kaynak: http://bantmag.com/news/hbodan-kurt-c...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
1
1
0
0