Hayvan Hakları Konusunda Oldukça Hassas Olan Ömür Gedik Yine Attığı Tweet ile Gündeme Oturdu!

-

Ömür Gedik yine attığı tweet ile gündemde... Bu sefer tepkilerin ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor! Gelin bakalım neler olmuş?

Bildiğiniz üzere Ömür Gedik, hayvan hakları konusunda yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekiyor.

Kısa adı HAÇİKO olan Hayvanları Çaresizlik Ve İlgisizlikten Koruma Derneği'nin kurucu başkanı olan Ömür Gedik, özellikle HAYTAP ile yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor.

Bu konudaki düşüncelerini de zaman zaman Twitter'dan gündeme getiriyor.

Ancak son attığı tweet ile fazlasıyla tepki çekti!

İşte o tweet:

1. Ardından tepkiler de gecikmedi...

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ömür Gedik sonuna kadar haklı.
Bilemedim.
Kesinlikle katılmıyorum, çok saçma.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karayel2009

doğasını reddeden biri.

ryuzaki

O zaman sebze de yemeyelim neticede onlar da canlı değilmi? Bu ne saçma bir cümledir ya 😞

tipokit

tecavüz, yine hayvani dürtülerin bir sonucudur. hayvan yanımızdan kalmadır. bu hayvan yanımızdan kalma hissiyatı, karşıdakinin rızasını gözetmeden bir suça dönüşecek şekilde isteği fiiliyata dökmektir. evet, hayvanlar bir dişini anında döllemek için izin istemiyor, fakat gelişmiş türlerde bu belirli süreçler ve grup hiyerarşisine bağlı olarak düzenleniyor. gelelim tecavüze. tecavüzü engellersek veya bunu yapmazsak, o zaman doğru bir iş yapmış oluruz ve gerçekleştirmediğimiz için bir zarar görmeyiz, aksine gerçekleştirmezsek düzgün bir insan oluruz ve kimseyi incitmemiş oluruz. aynısını et yemek ile ilgili olarak söyleyemeyiz. çünkü et yemek de her ne kadar hayvani yanımızın bir kalıntısı olsa da, vücudumuz buna göre evrimleşmiştir ve et bir gereksinim halini almıştır. buna karşıt görüş olarak sunulan vejetaryen diyetler ise bilimsel tutarlılıkta yıkılıp göçmektedir. duygusalca hazırlanmış planlardır bunlar. yine et tüketmediğimizde, vücudumuz gerekli faydayı diğer besinlerden sağlayamayacak hale gelecektir.

tipokit

eğer hiçbir canlı birbirini yemiyor olsaydı, o zaman biz de bunu oturup düşünürdük ama doğanın yapısı itibariyle asla canlıların birbirini yemesini engelleyemeyeceğimiz gerçeğini ele alalım, ardından da et yememiz gerektiğini ele alalım, bu açıdan bizim et yememizin engellenme gayreti ancak gereksiz bir çabadan ibaret hale gelmektedir. tüm bunlar, kendimizi çok önemli görmemizden ileri geliyor. böyle olunca diğer hayvanların da hayatını doğaüstü bir önemliliğe arz ediyoruz. oysa bu dünyadaki tüm canlılar yaşar ve ölür, diğer canlılar tarafından avlanır, her canlının silahı vardır ve karşılaştıklarında üst akla sahip değillerse ölüm korkusuyla birbirine karşı kullanır. böyle düzensiz ve herkesin birbirini yediği kaotik bir dünyada vejetaryenlik gibi düşünceler maalesef benim açımdan tutarlılığa sahip değildir ve haklı bir duygusallığa sahiptir.

suleyman.apo

Yemin ediyorum şu ülkeyi yeniden tek çatı altında toplayacak bir güç varsa o da ettir kesinlikle. :D

biryerdebiri

Belki at eti yiyenlerden bahsediyordur.

Görüş Bildir