Kamyon Kasasında Yüzen Çocuklara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden Olimpik Havuz Daveti

 > -

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Rize'nin Çayeli ilçesi Büyükköy Beldesi'nde, kasasına naylon gerilmiş ve su doldurulmuş bir kamyonda yüzen çocukların görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından, çocukları olimpik yüzme havuzuna davet etti.

Hayatlarında ilk defa olimpik havuza giren çocukların mutluluğu görülmeye değerdi...

Belediye işçisi Ramazan Çepni, havuz hayali kuran çocuklar için 1983 model kamyonunun kasasını havuza dönüştürmüştü.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy Beldesi'nde belediye işçisi Ramazan Çepni, çocukların havuza girme hayalini gerçekleştirmek için 15 ton su ile kamyonunun kasasını havuza dönüştürdü. 

Çepni'nin topladığı çocuklar, bir metre derinliğindeki havuza girerek serinledi. Görüntüler ise sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşıldı. O görüntüleri izleyenlerden biri de Rize İl Gençlik ve Spor Müdürü'ydü.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, çocukları olimpik yüzme havuzuna davet etti.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, çocukları olimpik yüzme havuzuna davet etti.

Bonelerini takan çocuklar, antrenör eşliğinde havuzun keyfini çıkardı.

'Her yıl kamyon kasasında yüzüyorlar'

Ramazan Çepni, yaptığı açıklamada "Her yıl kamyonda çocuklar için yüzme havuzu yapıyoruz. Çocuklar da burada yüzüyor. Çocuklar her yıl bana 'Bizi yüzdür' diyor. Ben de onları kamyon kasasında yüzdürüyorum. Bu yıl çocuklarımız havuzla buluştu, çok mutlu oldular" dedi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Aslında bu etkinlik açıkça söylemek gerekirse hoşumuza gitti. Ama yüzme havuzlarından da faydalanması amacıyla onları davet ettik. Onlar da bizleri kırmayarak geldiler, havuzun keyfini çıkarıyorlar. Devletimiz, çocuklarımız için inanılmaz güzel tesisler yaptı. İlimizde de iki tane yüzme havuzu var. Bu çocuklarımızda bu vesile ile ilk defa yüzme havuzu ile tanıştılar. Sadece bu çocuklarımız değil 'Yüzen Okullar' projesi’ ile ilimizde yüzlerce öğrencimiz ilk defa havuzla tanıştılar." ifadelerini kullandı.

Hayatlarında ilk kez olimpik havuzda yüzen çocukların mutluluğu, kameralara böyle yansıdı 📹

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir