Görüş Bildir

Hayatında İlk Defa Avrupa'ya Gidecekler İçin Önceden Bilinmesi Gereken 9 Bilgi

Haberler
> Hayatında İlk Defa Avrupa'ya Gidecekler İçin Önceden Bilinmesi Gereken 9 Bilgi

Avrupa'ya gitmek, en azından bir kere görmek herkesin arzusudur. İlk defa gitmeyi düşünüyorsanız veya planınızı çoktan yaptıysanız işte size birkaç ipucu.

1. Taharet musluğu

1. Taharet musluğu

Avrupa'da taharet musluğu bulmak neredeyse imkansızdır. Sadece İtalyanlar klozet gibi ayrı bir taharet musluğu kullanırlar.

2. Pisuvar

2. Pisuvar

Avrupa'da çoğu yerde pisuvarlar arasında duvar yoktur. Her an kendinizi bir Gora sahnesinde bulabilirsiniz.

-Merhaba abi.

-Merhaba.

3. Sokak hayvanları

3. Sokak hayvanları

Sokaklarda kedi köpek yaşadığını göremezsiniz. Hatta orada yaşayan insanlara sorduğunuzda ''Türkiye'de köpekler sokakta mı yaşıyor!?'' tepkisi ile karşılaşabilirsiniz.

4. Kimse size dam sormaz

4. Kimse size dam sormaz

Evet yanlış duymadınız damınız var mı diye bir soru ile karşılaşmazsınız. Ama bodyguard senin tipini beğenmediyse sakın zorlama hayatta içeri giremezsin.

5. Bisiklet yolu

5. Bisiklet yolu

Avrupa'nın pek çok şehrinde bisiklet yolu ve bisiklet kullanan insanlar vardır. Eğer bir bisiklet yolundaysanız hemen çekilin yoksa her an sepetlenebilirsiniz.

6. Yaya geçidi

6. Yaya geçidi

İnsanlar yol boş olsa dahi yaya geçidi kullanırlar. Eğer bir araç yaklaşıyorsa ve siz yaya geçidinde iseniz gözünüzü kapatıp yola inebilirsiniz. Araba durup sizin geçişinizi bekleyecektir.

7. Uçuş

7. Uçuş

Avrupa'ya bir kere geçtikten sonra her yer iç hatlar olur. Özellikle uçak biletlerinin ucuzluğu yüzünden pek çok kişi uçak kullanmayı tercih eder.

8. Alkol

8. Alkol

Marketlerde veya barlarda içkinin ne kadar ucuz olduğunu görüp kahrolabilirsiniz. Avrupa'da alkol insanların hayatında bizdeki çay ve kahve ile aynı etkiye sahiptir.

9. İngilizce

9. İngilizce

Ve merak edileni açıklıyorum. Avrupa'da herkes İngilizce biliyor. Özellikle İskandinav ülkelerinde aksan yapmadan konuşan insan bulmak neredeyse imkansızdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
5
5
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Gizem Yenikler

I love you Europe.