Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatın Garantisi Olmadığını Gösteren, İnsanların Ölmeden Hemen Önce Çekilmiş Son Fotoğrafları

-

Sevdiklerinizin sonsuza kadar yanınızda olacağını düşünmeyin. Onlara her gün ne kadar sevildiklerini, ne kadar minnet duygusu içinde olduğunuzu göstermekten çekinmeyin. BoredPanda'dan derlediğimiz fotoğraflara göre ölümün ne zaman kapınıza geleceğini bilemiyorsunuz.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/last-pictures...

1. "96 yaşındaki büyükannem, ölümünden yalnızca birkaç saat önce 100 yaşındaki dedemin yanında. 77 yıllık evlilik..."

2. "Kardeşimi üniversiteye uğurlarken çektiğimiz son fotoğrafı. Alkollü araba kullanan birinin kurbanı oldu. Onu her gün özlüyorum."

3. "Bir babanın ölmeden önceki tek dileği kızının düğününü görmekti..."

4. "Göğüs kanseriyle savaşan bir kadın hayatının aşkıyla evlendi. Bu fotoğraf 22 Aralık'ta çekildi, kadın hayatını kaybetmeden 18 saat önce. Hastanenin kilisesinde töreni yaptılar."

5. "Annem hayatını kaybettikten kısa bir süre sonra evine Google Earth'ten bakmaya karar verdim."

6. "11 Eylül 2001'de çekilen bu fotoğraf kuzenim Gary'nin son fotoğrafı."

7. "Büyükbabam hayata gözlerini yummadan bir hafta önce. En sevdiği birasını gizlice kaldığı huzur evine sokmuştum."

8. "Yakın arkadaşım Bear kızına ve oğluna veda ediyor. Sonraki akşam pankreas kanserinden hayatını kaybetti."

9. "Babamın tabletinde bulduğum son fotoğrafları. Neyse ki, fotoğrafların hepsi ölmeden önceki o eğlenceli adama ait."

10. "17 yaşındaki küçük kardeşim birkaç hafta önce vuruldu. Bu da son fotoğrafı. Bu Noel sabahında çekilmişti."

11. 69 yıllık evlilikten sonra...

12. "Giloblastoma hayatını hızlıca elinden almadan önce güzeller güzeli annem. Beyin ameliyatına bile böyle yüzü gülerek girdi, bana her durumda olumlu olmam için ilham veriyor."

13. "1989 yılı, Ohio'daki baba ölüm yatağındaki oğlu David Kirby'i rahatlatmaya çalışıyor. AIDS'in gerçek yüzünü gösteren fotoğraf olarak kabul ediliyor."

14. "Bu babamla son fotoğrafım, geçen yıl Noel'de çekildi. 4. evre pankreas kanseriyle 14 aylık savaşını kaybetti."

15. "Babam geçen hafta kedisi Brady ile ev bakımında. Perşembe akşamı savaşı kaybetti."

16. "Babamı beyin tümöründen kaybettik. Onu gördüğüm en son an buydu."

17. "En yakın arkadaşım Tara (24) ve kardeşi Pippa (21). Fas'a yaptıkları 3 aylık gezinin bitiminde çekildi bu fotoğraf. İkisi de 1 gün sonra araba kazasında hayatını kaybetti. Annelerinin doğum günü için İngiltere'ye geri döneceklerdi."

18. "Babama Giloblastoma tanısı konulduktan sonra annemle ikisi sessizce konuşuyor. Yarın babamı gömeceğiz, seni sonsuza kadar seveceğim baba."

19. "Büyükannem misafirler için hazırladıklarını gösteriyor. Ambulansı aramadan tam 9 dakika önce."

20. "Babamın çektiğim son fotoğrafı. Akciğer kanseri tanısı konulmadan 2 hafta önce. Kedim de köpeğim de onu çok severdi. 4 ay sonra hayatını kaybetti."

21. "Annemin çektiğim en son fotoğrafları. 60. doğum günü için ona satranç tahtası kek hazırladım, bayıldı. Bundan iki ay sonra, Noel'de bir anda komaya girdi ve asla çıkamadı."

22. "Babam önceki gün hayatını kaybetti. Daha geçen hafta Çin'deydi ve bir pandayla tanışmıştı. Bu son fotoğrafı değil ama benim favorim."

23. "Babam, hastane yatağında anfizemden hayatını kaybederken ona küçükken hazırladığım 'sigaranın zararları' broşürünü okuyor."

24. "8 metreden ölüme düşmeden önce arkadaşımın son fotoğrafı."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
crazy-cat-lady

ölümün de hayırlısı ama allah ani ölüm yaşatmasın...

nankurunaisaa

Rabbim herkese ölümün hayırlısını versin... İçerik gerçekten paha biçilemez anılara sahip. Bir o kadar da üzücü.

buseenurrr

durumumuz kötüydü bir ara. ananem acele acele 1 saatlik yol gelip bize 100 lira bırakmıştı. dedem istanbulda hastahanedeydi kalp hastası olduğu için. bize parayı bırakıp bir an önce istanbula gitmem gerekiyor diyip oturup 1 çay bile içmeden kapıdan geri dönmüştü. onu son görüşümüz olduğunu bilmiyordum. 1 gün sonra teyzemin evinde yüksek tansiyondan beyin kanaması geçirip yerde baygın halde yatmış saatlerce. kuzenim okuldan geldiğinde fark etmiş hastahaneye yetiştirdiler ama kurtuluş şansı yoktu. mekanı cennet olsun :(

sungunilgun

Kardeşimi 1 yıllık pankreas kanseri mücadelesinin ardından kaybettiğimizde sanki gerçek değilmiş olamazmış olaylar başka paralel bir evrende geçiyormuş o ölü beden onun değilmiş eve gidince herşey eskisi gibi olacakmış gibi tuhaf bir duygu yaşamıştım.Belki kendide doktor olduğu için önlem almıştır duygusu boylu poslu çok güçlü bir görüntüsü olduğu ve belki henüz 51 yaşında olduğu için hiç mi hiç gerçek gelmiyordu..10 yıl geçti hala olamaz duygusu geçmedi. Yaşamak isteyipte yaşayamadıkları olayın en acı yanı..

Gizli Kullanıcı

😢...

Görüş Bildir