Görüş Bildir
Haberler
Hayat Enerjini Sömüren Şey Ne?

etiket Hayat Enerjini Sömüren Şey Ne?

Hayat enerjini sömüren şeyin ne olduğunu söylüyoruz! Öğrenmek için;

Haydi teste!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, en yakın arkadaşın sana kırıldığını söylemeden hareketleriyle belli etmeye çalışanlardan mı?

4. Peki üzgün olduğunda genelde ne yaparsın?

5. Bir ortamda kendini yukarda gören kişileri bozmayı sevenlerden misin?

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Peki bu hayvanlardan hangisini daha çok seviyorsun?

7. Ve son olarak, daha önce sevgilin tarafından aldatıldığın oldu mu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam

Sevdiğin kadar sevilmemek!

Senin hayat enerjini sömüren şey tam olarak 'Sevdiğin kadar sevilmemek!' Sen normalde çok zor bir insansın. Hayatına aldığın bir insan varsa o senin için zaten çok değerlidir. O kişilerin mutluluğu için elinden gelenin fazlasını yapıyorsun. Sevgini sonuna kadar hissettirmeye çalışıyor, mutlu olmaları için elinden geleni yapıyorsun. Fakat bazen insanların senin verdiğin değeri vermediğini fark ediyorsun. Sanki aranızdaki ilişkide bir şeyler vermesi gereken kişi sadece senmişsin gibi davranıp, çabalamak dahi istemiyorlar. Doğal olarak sen de bu duruma fazlasıyla üzülüyorsun. Onların sana davrandığı gibi davranmaya çalışıyorsun. Şöyle bir durum var ki sen onlar gibi olamıyorsun. Hayatına aldığın insana karşı sevgini göstermen gerekiyor. En azından böyle hissediyorsun. Çünkü onları mutlu ettiğini gördükçe sen de mutlu oluyorsun. Zaten ilişkiler böyle olmaz mı? Arkadaş olsun sevgilin olsun sevdiğini hissettirmen gerekir. En azından senin için insanlarla olan ilişkin bu şekildedir. Fakat onların sana bunu hissettirmemesi bir noktadan sonra canına tak etmiş! Çünkü bu durum kendini bazı zamanlar çok yalnız hissetmene sebep oluyor.  Artık hayatına sana gerçekten değer veren ve sevdiğini gösteren insanları alman gerekiyor. Yoksa bu iyi kalplilikle sen daha çok üzülürsün bizden söylemesi.

Hiçbir yere varamamak!

Senin hayat enerjini sömüren şey 'Gitmek istediğin yerlere varamamak!' Hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler var. Bunları yoluna sokmak için epey uğraşıyorsun. Elinden geldiği kadar çaba gösteriyorsun. Bazı insanlar sana destek olmaya çalışırken bazıları da seni düşürmek için uğraşıyorlar. Fakat sen hedefine ulaşmak için o kadar çabalıyorsun ki seni tanıyanlar bu yönüne hayran kalıyor. Tabii bazen aşırı derecede yorulduğunu hissediyor pes etmek istiyorsun. Fakat hiçbir zaman tam anlamıyla pes etmiyorsun. Yapın gereği sürekli çalışmaya savaşmaya devam ediyorsun. Çünkü çabalamadan bir şeylerin düzelemeyeceğinin farkındasın. Kendi hayallerini gerçekleştirmek için şans yollarını açıyorsun. Bazen çok iyi ilerliyor bazen de olduğun yerde sayıkladığını fark ediyorsun. Özellikle son zamanlarda hayatındaki bazı şeylerin yolunda gitmediğini fark ediyorsun ve bu seni oldukça etkiliyor. Artık bu durum canına tak etmiş. Daha fazla ne yapabilirim diye kendini yiyip bitiriyorsun. Fakat bu durumu avantaja dönüştürmek senin elinde. Hayatta bazen istediğin şeyler beklediğin gibi sonuçlanmayabilir. Bunu düzeltebilmek için geriye dönüp nerelerde hata yaptığına bakman gerekiyor. Eğer öyle yaparsan yoluna daha emin adımlarla ilerleyebilirsin. Sen zor zamanlardan geçiyorsun fakat sürekli böyle gidecek değil. O yüzden toparlanıp kendine gelmen lazım. Biz sana inanıyoruz sen de kendine inan!

Kendini herkesten üstün gören insanlar!

Senin hayat enerjini sömüren şey tam olarak 'Kendini bir bok zanneden insansanlar!' Sen o kadar düşünceli bir insansın ki etrafındakilere her zaman iyi davranıyorsun. İçindeki o iyi niyeti hiçbir zaman kaybetmemeye çalışıyorsun. He, yeri geliyor insanların davranışları yüzünden çok üzülüyorsun fakat bu durum senin karakterini hiçbir şekilde değiştirmiyor. Fakat bu insanların üstünlük taslaması, etrafındaki insanları küçümsemesi seni çok ama çok üzüyor. Aynı zamanda da sinirlendiriyor. Kendi kendine 'Böyle bir şeye ne gerek var?' şimdi diye düşünüp duruyorsun. Çünkü bu tip insanlar genelde karşısındakine zarar vermek için böyle davranmayı tercih ediyorlar. En ufak bir söz bile insanın o an modunun düşmesine sebep olabiliyor. Bu da senin canını epey sıkıyor açıkcası. Çünkü insanları üzmek yerine mutlu etmeyi tercih ediyorsun. İçinde öyle bir iyi niyet var ki, herkes mutlu olsun istiyorsun. Bunun için insanlara söylediğin sözlere her zaman dikkat ediyorsun. Karşındaki insanın incinmemesi için düşünmeden konuşmamaya özen gösteriyorsun. Ama gerçekten kendini herkesten üstün gören bu insanların davranışları son zamanlarda senin canına tak etmiş durumda. Sonuçta hepimiz insanız değil mi? Neden böyle davrandıklarını hiçbir zaman anlamıyorsun. O yüzden çevrende böyle davranan insanları kendinden olabildiğince uzak tutmaya çalışıyorsun. En güzelini de yapıyorsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
725
178
139
57
41
33
27
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
OZAN ÖZGÜR ÇAKIR

Sevdiğin kadar sevilmemek!.. lanet olsun içimdeki insan sevgisine 😏

Lestat

Teste gerek yok; İnsanoğlu.

Gizem Yenikler

Hiçbir yere varamamak!