Havalimanındaki Saldırıda Belki de Yüzlerce İnsanı Kurtaran Bu İki Kahramanı Unutmayın!

61bPAYLAŞIM

Günümüzde hemen her şeyin içini boşalttık. Artık değerlerimiz, kavramlarımız eski anlamlarında değil. Kendimize sahte kahramanlar yaratıp, onların peşinden gidiyoruz. Ancak kendimize bir kahraman bulmak istiyorsak onlar dün Atatürk Havalimanı'ndaki bombalı saldırıda kendi canları uğruna onlarca belki yüzlerce insanın hayatını kurtaran Umut Sakaroğlu ve Yasin Durna bizim gerçek kahramanlarımızdır. Keşke ama keşke bunların hiçbiri yaşanmasaydı da biz kendi sahte kahramanlarımızla mutlu olmaya çalışsaydık.

3 yıldır İstanbul'da gümrük muhafaza memuru olarak çalışıyordu Umut Sakaroğlu.

Dün saldırı esnasında olayı ilk gören ve müdahale eden kişi de Umut'tu. Teröristin kalabalığa geçişini canı pahasına önledi. Görgü tanıklarının anlatımına göre, "Saldırgan, ilk kontrolün olduğu noktadan geçiyor ve silahıyla çevreyi tarayarak ilerliyor. O sırada Umut terörist ile karşı karşıya geliyor ve onun ilerleyişini durduruyor." Saldırgan planladığından önce ve daha az kalabalığın bulunduğu yerde kendini patlatıyor. En yakında olan Umut hayatını kaybediyor ancak olay yerinden yara almadan çıkan birçok kişinin hayatını kurtarıyor Umut.

Diğer bir kahramanımız ise polis memuru Yasin Durna

Kendisini fiziksel olarak daha tanıyamasak da hepimizin kahramanı o. İkinci bir bomba patlatmak için ilerleyen saldırganı vurarak ve insanların olay yerinden uzaklaşması için zaman kazandırdı. Son haberlere göre kendisi hala ameliyatta ve dalağı alınmıştı. Umarız iyileşecek ve sağlıklı günlerine geri dönecek. Zira ona minnet borcu olan koca bir millet var.

Sizler her zaman bizim kahramanlarımız olarak kalacaksınız. Bu ülkede hakkı ödenemeyecek iki güzel insan daha oldu.

Huzur içinde uyu Umut Sakaroğlu. En kısa zamanda ve en sağlıklı şekilde tekrar dön aramıza Yasin Durna.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nihatgnydn

Yaşamak ve ölmek insanın fıtratında var. Her fırsatta yaşam mücadelesi verirsin ama farklı sebeplerden de yaşamını yitirirsin. Tabi terör eylemleri siyasi çıkarlar uğruna boşuna bir ölüm gibi gelebilir. (ki böyle düşündüğünden eminim) Örgüt ya da arkasındaki güç senin gibi insanların diğer insanları da etkileyeceğini biliyor. O insanlar Reha gibi insanların düşüncesini etkileyebilmek için şehitlik mertebesine ulaştılar. O da gelmiş bura da terör eylemini amacına ulaştırıyor. Şunu unutuyorsun." İktidar değişir fakat devlet bakidir." Muhalif olacağım derken terörist oluyorsunuz. Çok tanıyorum sizin gibileri.

nihatgnydn

Reha Ülkü'nün düşüncesinde insanlar oldukça terör eylemi amacına ulaşmıştır arkadaşlar. Bunun başka bir izahı yok. Terör gurupları neden eylem yapıyor? Özellikle Türkiye'de neden yapıyor? İnsanların can güvenliğini sağlayamadığını düşünmesi, devlet karşıtlığı, polis ve askere olan güvenin neredeyse yok olması vesaire. Üst akıl baktı askeri darbe yemiyor. Sosyal darbe yapmaya çalışıyor.

fenrken

Hala bu kahramanlatı eleştirenleri görüyorum yüreğim burkuluyor cidden. Kafasına neden sıkmamış diyorsunuz. Terörist vurulmuş ama ölmemiş ve bombayı her an patlatabilir. İnsan her gün böyle şeylerle karşılaşmıyor. Orada ne yaptığına yapamayacağına karar verememiştir ve insanlatın da kaçtığını, çevrede kimse olmadığını görünce ve teröristin bombayı patlatmak üzere olduğunu görünce insani bir içgüdüyle bombadan uzaklaşmış. Bu adam onlarca insanın hayatını kurtardı. Lütfen böyle eleştiriler yapmayın. Yazık

xxrabia.kxx

bizim ülkemizde böyle insanlarda var. haberini almak insanı mutlu ediyor. zira taksicilerin patlamayı avantaja çevirmesi bile varken siz ikiniz ne güzel insanlarsınız.

kramiz

Allah'im bu yapanlari Kahhar ismiyle kahreylesin bunu yapanlarin yatacak yeri yokk Allah katinda.

Görüş Bildir