Görüş Bildir
Haberler
Havalimanındaki Saldırıda Belki de Yüzlerce İnsanı Kurtaran Bu İki Kahramanı Unutmayın!

etiket Havalimanındaki Saldırıda Belki de Yüzlerce İnsanı Kurtaran Bu İki Kahramanı Unutmayın!

Günümüzde hemen her şeyin içini boşalttık. Artık değerlerimiz, kavramlarımız eski anlamlarında değil. Kendimize sahte kahramanlar yaratıp, onların peşinden gidiyoruz. Ancak kendimize bir kahraman bulmak istiyorsak onlar dün Atatürk Havalimanı'ndaki bombalı saldırıda kendi canları uğruna onlarca belki yüzlerce insanın hayatını kurtaran Umut Sakaroğlu ve Yasin Durna bizim gerçek kahramanlarımızdır. Keşke ama keşke bunların hiçbiri yaşanmasaydı da biz kendi sahte kahramanlarımızla mutlu olmaya çalışsaydık.

İçeriğin Devamı Aşağıda

3 yıldır İstanbul'da gümrük muhafaza memuru olarak çalışıyordu Umut Sakaroğlu.

3 yıldır İstanbul'da gümrük muhafaza memuru olarak çalışıyordu Umut Sakaroğlu.

Dün saldırı esnasında olayı ilk gören ve müdahale eden kişi de Umut'tu. Teröristin kalabalığa geçişini canı pahasına önledi. Görgü tanıklarının anlatımına göre, 'Saldırgan, ilk kontrolün olduğu noktadan geçiyor ve silahıyla çevreyi tarayarak ilerliyor. O sırada Umut terörist ile karşı karşıya geliyor ve onun ilerleyişini durduruyor.' Saldırgan planladığından önce ve daha az kalabalığın bulunduğu yerde kendini patlatıyor. En yakında olan Umut hayatını kaybediyor ancak olay yerinden yara almadan çıkan birçok kişinin hayatını kurtarıyor Umut.

Diğer bir kahramanımız ise polis memuru Yasin Durna

Diğer bir kahramanımız ise polis memuru Yasin Durna

Kendisini fiziksel olarak daha tanıyamasak da hepimizin kahramanı o. İkinci bir bomba patlatmak için ilerleyen saldırganı vurarak ve insanların olay yerinden uzaklaşması için zaman kazandırdı. Son haberlere göre kendisi hala ameliyatta ve dalağı alınmıştı. Umarız iyileşecek ve sağlıklı günlerine geri dönecek. Zira ona minnet borcu olan koca bir millet var.

Sizler her zaman bizim kahramanlarımız olarak kalacaksınız. Bu ülkede hakkı ödenemeyecek iki güzel insan daha oldu.

Sizler her zaman bizim kahramanlarımız olarak kalacaksınız. Bu ülkede hakkı ödenemeyecek iki güzel insan daha oldu.

Huzur içinde uyu Umut Sakaroğlu. En kısa zamanda ve en sağlıklı şekilde tekrar dön aramıza Yasin Durna.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Berk

İşte gerçek kahramanlar.

oyle deme rte kınama yapcak daha (yada yaptı bilmiyorum)

Ahmet Ziya Boz

Belki onu geri getirmeyecek,ailesinin acısını azaltmayacak ama ona en azından yeni havaalanına adını vererek bir nebze olsun teşekkürümüzü edelim.

Azra Sanem

Güzel insanlar... Nur içinde yat, Cennet'in en güzel yerini hak edenlerdensin Umut Sakaroğlu.. Umarım yakında iyileşirsin, dualarımız seninle Yasin Durna.