Hastalığı Sebebiyle 25 Gündür Yatak Bulamayan Aslı'nın Ölmeden Önce Yaptığı Paylaşımlar Herkesi İsyan Ettirdi

4.9bPAYLAŞIM

20 gündür hastanede yatak bekleyen bir kadın ve lebaleb kongreler... Sözün bittiği yerdeyiz!

Akciğer rahatsızlığı olan genç bir arkadaşımızı kaybettik bugün. Daha doğrusu hastanelerde yer bulamadığı için aramızdan ayrıldı Aslı Özkısırlar.

Aslı'nın nadir görülen bir romatizmal sendromu olduğunu söyleyen ailesi, yaklaşık 20 gündür kızları için yer arıyordu. Günler süren çabaların ardından 2 gün önce Aslı'ya yer bulundu ama artık çok geç kalınmıştı.

Tele1den Fırat Çınar'a konuşan Aslı'nın ailesi şu sözlerle yaşadıkları durumu anlattı.

tele1.com.tr

“Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir doktor vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’nde kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı.”

Aslı'nın vefat etmeden çok az zaman önce yaptığı Twitter paylaşımları ise insanın içini parçalayacak cinsten.

Ölmeden daha 1 gün önce, hasta yatağında bile vergisini ödemeye çalışan bir vatandaş... İnsanın boğazı düğümleniyor.

Aslı'nın ölümünün ardından sosyal medyada #AslıÖlmediÖldürüldü etiketi gündem oldu. Onu tanıyanlar, tanımayanlar isyanlarını böyle dile getirdiler.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Aslı'nın tezgahı bugün taziye çiçekleriyle dolu kendisi yerine... Güle güle git Aslı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozgur-go-brrr

hAY ANAnzı skm yeter ya ülke burda afedersiziniiz boku yiyo mal fahrettiin gelmiş gündemede kalmasına gerek yok aslı hanımın isyan etmesi çok haklı fahrettin bir bok yapmadın bari bi başsağlığı falan hani bir dua oku

ebenn-m-k

Ülkeden hiçbir umudum yok. İmkanı olan gitsin. İmkanı olmayan köpek gibi çalışsın yurt dışı ünivesite vb kazansın bi şekilde gitsin. Bu ülkeden olmaz boşuna uğraşmaya gerek yok.

mavi-rosa-mora

"Sağlıkta çağ atladık" diyenlere lanet olsun. Göz göre göre öldü gencecik kadın... Allah sizin de, lebaleb kongrelerinizin de belasını versin! Çektirdiğinizi çekin. Sürüne sürüne geberin.

ahmetesat

Her ölüm acı ama böyle göz göre göre olanı daha da acı. İnsanlar yıllarca sgk primi ödüyor ne için 30-40 liralık ilaç 100-150 liralık muayne için çalışan bir insan belki maddi olarak zorlansa da bunu karşılayamayacak kadar da aciz değil ancak vatandaş olarak gerçekten ihtiyaç duyduğumuzda kanser ilaçları gibi, covid gibi, sma hastası çocuklarımızın tedavisi gibi insanlar kapı kapı dolaşıp yardım dilenmek veya torpil aramak zorunda kalıyor.

samir-alizade1

cehape doneminde hastanelerde eczanelerde kuyruklar oluyordu eyy munafiklar sukur edin halinize (!)

Görüş Bildir