Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harry Potter ile Yüzüklerin Efendisi Serisinde Dikkatlerden Kaçmayan 14 Benzerlik

 > 
138PAYLAŞIM

Harry Potter ile Yüzüklerin Efendisi serisindeki benzerlikleri eminiz ki siz de fark ettiniz. Ama ya üzerinde durmadınız ya da olur ya ne olacak ki dediniz, veya farkına dahi varmadınız. Ama bizden kaçmaz, tek tek yakalayıp önünüze getirdik.

1. Sakallı, komik, amca gibi, dayı gibi bir karakter.

2. Bir hayalet arkadaş.

3. Kötülüğe yaklaştıkça acıtan, can yakan bir şey...

4. İyi ile kötü arasındaki ortak nokta.

5. İnsan olanın girmeye korkacağı acayip bir orman.

6. Dev örümcek.

7. Bedensiz kötülük.

8. Karanlık lord.

9. Baş rolde bir ufaklık.

10. Yılan adam...

11. Kötü karanlık güçler.

12. Çirkin, acayip bir yaratık.

13. Hep ikinci planda kalmaya mahkum yakın arkadaş.

14. Bilge yaşlı büyücü.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
azra-sevval-goren

12. de çok yanlış yorumlamışsınız yüzüklerin efendisindeki sey çirkin olabilir ama dobby çooook tatlı ona çorkin diyemezsiniz 😭📚☇👑

aleyna_snr

Karşılaştırılacak eserler olduğunu düşünmüyorum. Potterhead'im, bu yüzden kimse gelip "resmen Yüzüklerin Efendisi'ni göklere çıkarmışsın" demesin. İkisi de farklı kulvarlarda bir kere. Harry Potter'ı hem yetişkin hem çocuk okuyabilir ama Yüzüklerin Efendisi'ni on yaşında çocuğa verin bakalım ne oluyor? Aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi - kimse kusura bakmasın- Harry Potter'dan çok daha derin bir eser. Anlatmak istedikleri açısından da, yaratılan dünya açısından da. Yaratılan dünyayı anlatan resmen ansiklopedik bir eser bile var abi daha ne? Şimdi gelip de bana kimse Çağlar Boyu Quidditch, FÇNNB, Ozan Beddle falan demesin. Silmarillion sadece boyutuyla ezer. Hatırlatmak amacıyla da söylüyorum Harry Potter, Yüzüklerin Efendsi'nin ekmeğini yemiş bir eser. Fantastik edebiyatın yüzüne bakılmazken Tolkien önünü açtı. Tolkien olmasaydı Rowling falan hepsi hikaye. Şahsi fikrinizdir anlarım da ezmeye çalışmayın komik oluyor.

clara-oswin-oswald

Bence Harry Potter > Lotr İkisini de izledim. İkisini de çok sevdim ama Harry Potter'ı ayrı bir sevdim. İkisi de efsane film.

mavibiryarasa

Dobby çirkin değil, Dobby tatlı,Dobby cesur, Dobby özgür. Snape'in neresi yılanmış bir kere? Ayrıca Sirius'un hayalet olduğunu nereden çıkardın? Kitapları okumadığın belli.

kaan-sahin-akyurek

eğer kitaplarını okusaydın onun Severus Snape olduğunu bilirdin

dnz.yildz.01.94

Dobby çok tatlı ya çirkin değil

Görüş Bildir