Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harikalar Yaratın! Instagram Hikayelerini Hareketlendirmek İsteyenler İçin Ücretsiz Şablonlar

12PAYLAŞIM

Instagram'a gelen hikaye(story) özelliğinden sonra sürekli kontrol ettiğimiz hikayeler kısmında daha renkli tasarımlar paylaşmak mümkün. 

Özellikle küçük işletmeler, markalar ve yüksek takipçili Instagram hesaplarının kullanabileceği hazır şablonlar ile kısa sürede birbirinden harika şablonlar oluşturup paylaşabilirsiniz. 

Bugün sizlere kolayca oluşturabileceğiniz şablonlarla birlikte Instagram hikayelerinizi nasıl daha renkli ve profesyonel hale getirebileceğinizi anlatacağım.

Birbirinden harika ve hazır şablonları kullanmak, düzenlemek ve indirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz web servisleri mevcut. Bunlardan ilki Adobe Spark.

Adobe'un çevrimiçi(online) servisi Adobe Spark ile ücretsiz olarak Instagram hikayeleri tasarlayabiliyorsunuz. Adobe Spark; banner, reklam tasarımı, görsel tasarımı üzerine kurulmuş bir online servis ve sadece Instagram değil, pek çok farklı görsel araç da bulunuyor. Üstelik hepsi ücretsiz!

Eğer bir hesabınız yoksa ücretsiz bir Adobe Creative Cloud üyeliği açarak Instagram Story şablonlarını hemen inceleyebilirsiniz.

Cloud yani bulut tabanlı bir servis olduğundan dolayı, tasarımlarınızı taslak olarak kaydetmek ve saklamak da mümkün. Üstelik bilgisayarınızdan farklı görseller yükleyebiliyorsunuz. Servise ulaşmak için buraya tıklayın.

Düzenleme ekranında, hemen sağ tarafta Instagram hikaye(Story) şablonlarını görebilirsiniz.

Adobe Spark'tan bir örnek;

Instagram hikaye tasarımı için kullanabileceğimiz bir diğer ücretsiz servis ise Canva. Canva çevrimiçi olarak görsel düzenleme ve tasarımı yapabileceğiniz harika şablonlar bulunduruyor.

Yine Adobe Spark gibi ücretsiz pek çok servisi mevcut. Instagram hikaye tasarlama şablonları da bu servisler arasında yer alıyor. Ücretsiz olarak pek çok şablon var. Bunun yanı sıra 1 dolar karşılığında premium tasarımları da satın alabiliyorsunuz. Hesap oluşturma işlemi oldukça kolay.

Canva'da Instagram hikaye tasarımı şablonları için giriş yaptığınızda sol tarafta ücretsiz ve ücretli şablonları görüntüleyebiliyorsunuz.

Canva'ya ulaşmak için buraya tıklayın.

Canva'dan bir örnek;

Ücretsiz Instagram hikaye görselleri oluşturmak için önereceğim son servis ise Storiesads. Bir süre daha ücretsiz olarak kullanılmaya devam edebileceğiniz bir servis olan Storiesads'te tasarım işlemi oldukça kolay.

Adobe Spark ve Canva'da olduğu gibi ücretsiz bir şekilde harika şablonlar kullanabiliyorsunuz. Servise ulaşmak için buraya tıklayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir