Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

15 Harika Fotoğrafla Muhtemelen Adlarını Daha Önce Hiç Duymadığınız Hayvanlar

 > 
258PAYLAŞIM

Çoğu Amerika ve Afrika'da yaşayan bu birbirinden sevimli 15 hayvana bir göz atalım:

1. Güneş Ayısı

Ayıgiller familyasının en küçük elemanı olan bu tür, Güneydoğu Asya'nın ormanlarında yaşamakta. Bu isme sahip olmalarının sebebi ise, göğüslerinde bulunan, mama önlüğü benzeri altın rengi ya da beyaz şekildir. İnanılmaz uzunluktaki dilleri sayesinde, kovanlardaki bala ulaşırlar. Bu yüzden bir diğer adları da bal ayısıdır.

2. Tapir

Tapirler, hortuma sahip, domuz benzeri hayvanlardır. Orta ve Güney Amerika'da yaşarlar. Bebekleri, inanılmaz tatlı çizgi ve beneklerle doğarlar.

3. Mor Yengeç

Bu tatlı su kabuklusu, Filipinler'de, küçük ekosistemlerde yaşamakta.

4. Dumbo Ahtapotu

Kafalarından çıkan kulak benzeri yüzgeçleri olan bu canlılar, denizin çok derinlerinde yaşıyorlar. Yaşadıkları derinlik, deniz seviyesinin 7000 metre altına kadar inebiliyor. Diğer ahtapotların aksine, avlarını bütün olarak yutuyorlar.

5. Su Semenderi

Orta Meksika'da yaşayan su semenderi, metamorfoz geçirmeyen ve yetişkinlikte de sucul kalan canlılardan. İnanılmaz bir yenileme kabiliyetine sahip olan bu canlılar, kopan uzuvlarını yenileyebiliyorlar.

6. Yapraklı Deniz Ejderi

Avustralya'nın güney ve batı kıyılarından yaşayan bu tür, yaprak şeklindeki uzuvları sayesinde deniz yosunu gibi görünerek yırtıcılardan kendilerini koruyorlar.

7. Viscacha

Çinçilla'ların yakın akrabası olan bu kemirgenler, And Dağları'nda yaşıyorlar ve güneşlenmeyi çok seviyorlar.

8. Beyaz Yüzlü Saki Maymunu

Bu maymun türü Brezilya, Surinam ve Venezuela'da yaşamakta. Resimdeki gibi beyaz yüz, yalnızca erkek olanlarında görülüyor.

9. Ekidne

Bir çizgi filmden fırlama gibi duran bu hayvan, yumurtlayarak üreyen iki memeli türünden bir tanesi. Aynı zamanda Dikenli Karıncayiyen olarak da anılan bu tür, Avustralya ve Yeni Gine'de yaşamını sürdürüyor.

10. Bebek Paraguay Kirpisi

Bu şirin küçümenler, büyüdükçe sertleşen yumuşak tüylerle doğuyorlar. Hatta o kadar sertleşiyor ki, ağaç kovuklarında yaşamalarına imkan tanıyor.

11. Poitou Eşeği

Bu eşekler, Fransa'nın Poitou bölgesinde yaşamaktalar. Onların tüylerini okşayasınız gelmiyor mu?

12. Margay

Bu tatlı kediler, Orta ve Güney Amerika'da yaşamakta.

13. Okapi

Görünüşleri zebra ve eşek arasında bir yerde olmasına rağmen, aslında okapilerin en yakın akrabaları zürafalar. Bu canlılar, yalnızca Orta Afrika'da yaşamakta.

14. Kaya Antilobu

Bu küçük antilop türü yalnızca Afrika'da yaşıyor ve boyları ortalama 55 santimetre. Fakat bu, Etiyopya'nın dağlık arazilerinde hoplaya zıplaya gezmelerine engel değil.

15. Uzun Kulaklı Çöl Sıçanı

Bu sevimli canlılar, Güney Moğolistan'da ve Çin'in kuzeyinin bir bölümünde yaşıyorlar. Yetişkinlikte boyları yalnızca 7 santimetreye kadar uzuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
raptor-xtr

çok fazla hayvan gördüm ama buınları ilk defa görüyorum daha önce ilginç hayvanlar da gördüm bunlar yoktu bunların arasında bir tek tapiri biliyorum oda far cry 3 ve 4 den :D

wednesday-addams

okapiyi avea reklamından, tapiri de penguen'deki tapir tahir'den biliyorum.

kedisevici

çoook şekersiniz her biriniz miniksisiniz <3 Allah insan ırkının kötü tiplerinden korusun sizi <3

aragazvermeyendolmuscu

Eşekleri al herhangi bir düz lisenin bahçesine koy, aynı bahçede kol kola gezinen zil sesi tripkolik olan kızlar gibiler a*k

merida

bunlar genelde adları duyulan hayvanlar (kendime göre). daha duyulmayanından alabilir miyim acaba ?

Görüş Bildir