Hani Ev Ev Üstüne Olmazdı? Bağcılar'da Dikkat Çeken Apartmanın Belediye ve DASK Raporu da Varmış

 > -
Abone ol

Bağcılar'daki üst üste konulmuş iki farklı binayı andıran 9 katlı bir apartman görenleri şaşırttı. Bina sakinleri ise yapının sağlamlık konusunda belediye ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) raporları olduğunu söyledi.

DHA'da yer alan habere göre, Bağcılar'da bulunan 9 katlı binanın alttan 4 katı farklı bir bina, diğer 5 katı ise farklı bina gibi görünüyor.

Ayrıca, üst üste iki binayı andıran yapının dış cephesindeki çatlak ve döküntüler de dikkat çekiyor.

Dış cephesi tamamlanmamış olan zemin kat ve 1. kat, tekstil atölyesi olarak kullanılıyor.

Bina sakinleri dış görünüşten rahatsız

Toplam 14 dairenin bulunduğu binanın sakinleri, apartmanın görünüşünden rahatsız olduklarını, yan tarafında ve arkasında bulunan hükümet konağı inşaatı nedeniyle dış cephe çalışmalarına başlayamadıklarını belirtti.

"Binanın sağlamlığıyla ilgili raporları var" 🎥

Bina sakinlerinden tekstil atölyesinin sahibi Cebrail İlbeyi, ise şöyle konuştu: "Binanın arkadan ve önden kötü görüntüleri var ama bu binanın arkadan ve önden yapılan inşaatlarıyla ilgili. Yandaki ve arkadaki inşaatlar bittiğinde dış cephe çalışması yapacaklar ve düzeltecekler. Binanın sağlamlığıyla ilgili raporları var. DASK raporları, belediyenin gelip kolon testi yaptığı ve bu binada sorun yok dediği raporları var. Bununla ilgili bir sorunu yok."

"Hükümet konağı bittiğinde dış cephesi yapılacak"

Bina hakkında şikayet olmadığını söyleyen İlbeyi, "Bizimle ilgili bir şikayet yok, biz de şikayette bulunmadık. Daha önce bina sahipleri belediyeden bu binanın sağlamlığıyla ilgili çalışma yapılmasını istedi. Arkada da hükümet konağı inşaatı devam ediyor. Hükümet konağı bittiğinde dış cephesi yapılacak." dedi.

Sosyal medyadan da binanın bu görüntüsüyle ilgili farklı yorumlar geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir