Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Yerli Rapçisin?

-
Abone ol

Biladerim için mi rap dinliyorsun yoksa ay güneşten daha güzel olduğu için mi dinliyorsun?

1. Rapçi için olmazsa olmaz tarzlardan birini seç:

Aksesuarlar
Body atlet
Kapüşonlu
Bol kesim tişörtü
Beresi
Beli düşük eşofmanı
Saç
Ucu kesik eldiven

2. Türkiye'de 2000'ler öncesi rap mi yoksa 2000'ler sonrası mı?

Emin olamadım

3. Aşırı ofans, kalp kırıcı olarak gördüğün şey ne?

Birinin sana sahtekâr demesi
Etrafındaki insanları küçük düşürenler
Eski sevgilinin senden hemen ayrıldıktan sonra yeni sevgilisiyle Instagram'a koyduğu fotoğraf
Cehalet
Hoşgörüsüzlük

4. Günün bir vaktini seçmen gerekirse hangisini seçerdin?

Geceyarısı. Sadece gece yaşarım gündüzü sevmem.
Öğle vakti iyidir.
Gece yarısından sonra gün doğumuna kadar olan vakit.
Gündüz vakti iyidir.

5. Bir rapçi olsaydın şarkılarında ne tür motifleri kullanırdın?

Daha çok Amerikalı çağdaşlarımın trendine uyardım.
Geleneksel çalgılarımızla güzel bir altyapı hazırlayıp doğu-batı sentezi yaratırdım
Yalnızca üstü kapalı biçimde kendi hayatımdaki sorunları dile getiren eserler çıkartırdım
Anlamsız kafiyeler düzüp güzel bir beat ile süslerdim şarkılarımı

6. Meşhur yabancı rapçilere ait bu sözlerden bir tanesini seçmeni istesek:

"Gerçekler yanıltıcıdır, rüyalar gerçektir"
"Hayatı yaşamak seçimdir. Başkalarında fark yaratmak seçim değildir."
"Hayatta herkes farklı şeylerle savaş halindedir. Bazen ben de kalbimle savaş halindeyim
Yıldızlara göz dikmek için oldukça meşgulüm, ama Ay'ı vururdum
Bugün birine ne dediğine dikkat et. Çünkü yarın burada olamayabilir ve lafını geri alamazsın
Saçmalığa karşı gülebilmelisin
Sahte insanlara düşmeyin. Genelde en yakınındaki gibi gözükür
Düzen olmadan hiçbir şey var olmaz, kaos olmadan hiçbir şey gelişemez

7. Son olarak bu graffitilerden bir tanesini seç:

Ben Fero!

Güzelbahçe paf küf. Mahallede tamamlarım işimi. Seçimlerine göre sen Ben Fero'sun! İzmir'i en iyi sen bilirsin. 'Hıdıdı hıdıdı' tarzınla esmer mahallende can yakıyorsun. Amerikan-varî havanla farklı müzik motiflerini bir arada kullanmayı iyi biliyorsun. Gecelerin adamısın, ama biraz pozcusun. Olsun bu seni daha ateşli kılıyor!  Basını tizini bilmezsin heceler geçersin!

Ayben!

Ayben, korkun benden! Alemde teksin, piyasada yoktur dengin! Verdiğin cevaplara göre sen Ayben'sin!  Sen aslında hem old-school rap hem de yeni dönem rap seviyorsun, ama kim olduğunu da "fazla kasma, geldi başkan" diyerek hatırlatıyorsun.

Sagopa Kajmer!

Melek yanında yüzünü saklar, felek yüzüme kaş çatar! Senin için aslında vakit fark etmez. Gündüzün de gecenin de adamı sensin. Hep gizemli bir tarafın var ve bazen melankoliye düştüğünde bu tarafın açığa çıkıyor. Aslında oldukça ince ruhlusun, ama damarına bastıklarında ağzından dökülenler, dünyanın en ağır sözleri oluyor muhatabı için. İçindekileri dışa vurmaktan asla çekinmeyen birisin.

Ezhel!

İs, pas kömür... Verdiğin cevaplara göre sen Ezhel'sin! Yediğin ayazı en yi sen bilirsin. Gecelerin adamısın ve karanlık çöktüğü zaman kralını tanımaz atara atar yaparsın. Gece senin için hem dert, hem eğlence. Ortamın tek tabancasısın.

Gazapizm

Bu 'testin heyecanı meyecanı yok!' Verdiğin cevaplara göre sen Gazapizm'sin! Yaşadığın şeylerin sende çok büyük etkisi var. Sana dereler, tepeler ve denizler dar, üstüne üstlük sırtında keneler var. Yani asalak gibi üstüne yapışıp senden geçinmek isteyenler bilmiyorlar ki hayatın zorluğunu. Sırtındakilerle yaşamaktan bıktığın için bu hayatın senin için bir heyecanı yok.

Ceza!

'Allah rap'in cezasını verdi.' Verdiğin cevaplara göre sen Ceza'sın! Sen ilklerden sayılırsın. Kendin için 'ceza' olsan bile, etrafın için adeta bir ödülsün. Ne olursa olsun bir şekilde etrafındakilerin kalbinde iz bırakmayı başarıyorsun. Kelimeler sanki senin için bir oyuncak ve onları bir silah gibi kullanmaktan çekinmiyorsun. Karşılaştığın sorunları öyle dile getiriyorsun ki sanki hayata karşı bir proteston varmış gibi.

Khontkar!

Kime ne? Kime ne? Kime ne? Kafam yine "davul" gibi! :) Verdiğin cevaplara göre Khontkar'sın! Farklı tarzınla kendine has bir kişiliğin var. Başkalarının ne düşündüğü umrunda değil.  Sanki hayatın bir parodi gibi biraz, ama ne istediğini bilen orijinal bir zevk anlayışın var. Yaptığın işi 'başkaları ne der?' diye düşünüp kendini yiyip bitirmiyorsun. Ancak bazen başına istenmeyen işler de gelebiliyor.

Killa Hakan!

Verdiğin cevaplara göre sen Killa Hakan'sın!  Hayata sanki 1-0 geride başlamışsın gibi sürekli mücadele içindesin. Savunduğun değerler için yapamayacağın şey, içine bodoslama giremeyeceğin tehlike yok. Bir anlamda bu yaklaşımınla "tehlikenin kendisiyim" ben diyorsun. Hiçbir şeyden ve hiç kimseden çekinmeden 'çatır çatır' içinden geleni yapıyorsun. Patlamaya her an hazır silah gibisin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysenur-yikilmaz

Ceza ! kralım anlaşılan :D

firat-oner2

No.1 yok...

nigtmare

Killa Hakan!//LAN FGDHSIOXP

fatih-tozlu

İs, pas kömür... Verdiğin cevaplara göre sen Ezhel'sin! Yediğin ayazı en yi sen bilirsin. Gecelerin adamısın ve karanlık çöktüğü zaman kralını tanımaz atara atar yaparsın. Gece senin için hem dert, hem eğlence. Ortamın tek tabancasısın.

zeynep-sude-aydin2

ezhel...

Görüş Bildir