Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Toplu Taşıma Aracısın?

13PAYLAŞIM

Metro mu Otobüs mü? Yoksa vapur mu? Sen hangi toplu taşıma aracısın?

1. Bir yerden bir yere bir vasıta ile giderken en önemli kıstas nedir?

2. Emekliliğinde ne yapacağını düşündün mü? Ya da düşünüyor musun?

İmkan olursa gezerim.
Evde otururum sürekli.
Yazlık bir yer alıp bağ bahçe ile uğraşırım.
Torunla ilgilenirim.

3. Daha önce hiç bulunmadığın büyük bir metropolde yolunu, yönünü kaybettin. Levhalar da başka bir dilde, haliyle anlamıyorsun. Ne yaparsın?

Sora sora Bağdat bulunur. Birilerine sorup, işaretlerinden yönümü bulmaya çalışırdım
Açarım telefonumu konumumdan yönümü bulurum
Kaybolmaya devam edip keşfederdim.

4. Tut ki zamanda geriye döndün ve 19. yüzyıl sonlarında bir Avrupa İmparatorluğunu yöneteceksin. Aşağıdakilerden hangisini seçerdin?

Avusturya - Macaristan İmparatorluğu
Britanya İmparatorluğu
Rus İmparatorluğu
Alman İmparatorluğu

5. Vergi masrafları göz ardı edildiğinde bir araba almak istesen hangisini tercih ederdin?

(Elektrik + benzin)

6. Seni herhangi bir toplu taşıma vasıtasının içinde görsek nasıl bir durumda yakalardık seni?

Muhtemelen müzik dinleyip telefonuma bakıyorumdur
Kitap okurum ben
Dışarıyı seyrediyorumdur muhtemelen
Huzursuzluktan öfleyen pöfleyen varsa o benim işte!

7. Son olarak... Bu tweete tepkini sorsak:

Sen yeraltında mis gibi takılırdın!

Verdiğin cevaplara göre sen metrosun! Tıpkı bir solucan gibi işini derinden ve sessizce halletmeyi seviyorsun. Metro olmak büyük ayrıcalıktır, çünkü bir şehrin gelişmişlik seviyesini gösteren parametrelerden biri olarak gösterilir. Sen de aynı çevrendekilerin kalitesini belirleyen birisin. Bir metro gibi senin de ulaşım ağın geniş, yani tanıdığın bir sürü insan var ve bu insanlar hayatında bir durak misali senin için istasyon oluveriyorlar. Mevsim ne olursa olsun hiç baymıyorsun. Dışarısı çok mu sıcak; bütün serinlik sende. Çok mu soğuk, bütün sıcaklık sende. ;)

Büyük kitlelerin vazgeçilmez aracı!

Verdiğin cevaplara göre sen metrobüssün! Aman Allah'ım! Sen tıpkı büyük bir soruna karşı sunulmuş bir çözüm gibisin. Haliyle bütün herkes senden istifade etmek istiyor. Bazen herkes tarafından tercih edilmek seni bunaltsa da senden başka bir alternatifin olmadığını gayet iyi biliyorsun. Senin de metrobüs gibi bambaşka kuralların ve kültürün var. Bazen yeri geliyor hak edene "yer veriyorsun" bazen gerekirse saatlerce "ayakta dikilmek" zorunda kalıyorsun. Kimseye eyvallahın yok, inmen gereken durak geldi mi karşındakini ezip geçecek kadar kararlısın. Bazen gelen sorunla karşılaştığında kulaklığını takıp hiçbir şey yokmuş gibi yoluna devam edebiliyorsun.

Sen daha rafine bir kalabalığın aracı, otobüssün!

Verdiğin cevaplara göre sen otobüssün! Sen en popülersin, tıpkı otobüsün en popüler ulaşım aracı olduğu gibi. Her zaman en çok tercih edilen sensin. Senin hayatın belki de bir otobüs hattı gibi; uzun ve çok durak var. Gideceğin yolun aynıdır; ama hayatına alacağın insanlar farklı olacak. Kimileri seni ulaşması gereken bir yere gitmek için kullandığı bir araç olarak görecek; ama günün sonunda anlayacaklar ki bildiği yoldan giden tek sensin.Sana karşı kendini suçlu hissedenler seni daima son durakta bekleyecek; çünkü sen onlar için hayatında ansızın çıkagelen bir umut gibisin.

Püfür püfürsün!

Verdiğin cevaplara göre vapursun! Senin içinde biraz maceracı bir ruh var. Kendini kısa süreli de olsa "şöyle bir yürüyüşe çıkayım" diyerek dışarıya atmayı seviyorsun. Rafine zevklerin ve keyfin insanısın. Rahatına düşkünsün, ama etrafına da kendini sevdirmeyi başarıyorsun. Belki seni en sevilen yapan şey de insanlara kendini çabuk alıştırman. Çünkü öylesin ki bir daha kullanan dünyanın neresinde olursa olsun seni arıyor. Bir çeşit bağımlılık yaratırıyorsun. Senin insanlarda yarattığın duygu tıpkı deniz üstünde süzülmek gibi. Bazen rotan dalgalı da sisli de olsa güvenli şekilde iskeleye yanaşıyorsun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-can39

bir denizci olarak vapur olmak beni sevindirdi 😂

emirbugra-ozturk

şimdi gelen geçen binecek bize olmadı bu :d

hulya-babacan

nokta atışı buna denir herhalde vapur gibi püfür püfür cıktım

unique_r

Metrobüs

onur2443

Metro 😜

Görüş Bildir