Hangi Seyahate Çıkmalısın?

181PAYLAŞIM

Kimimiz şöyle börtü böcek sesiyle turlaya turlaya, kimimiz bir çırpıda orada olayım yaaa, kimimiz çılgınlar gibi eğlenip yılın yorgunluğunu atayım düşüncesiyle seyahat etmek ister. Senin tercihini bulalım bakalım!

1. İşinden memnun musun, hadi hangi mesleği tercih ederdin diye başlayalım o zaman ?

Tur rehberi
Gazeteci
Küçük işletme sahibi
Asker

2. Arkadaşlarınla tatil planın var, onlara mı uyarsın onların mı sana uymasını istersin?

Onlara uyarım
Kimseyle tatil planı yapmam
Onların bana uymasını isterim
Zor ama kararlar eşit olmalı bence

3. Seyahatin sırasında en çok endişe ettiğin şey nedir?

Ne zaman eve dönebilirim
Gün içine ne kadar çok şeyi sığdırabilirim
Yola çıkmadan dönüşümü düşünürüm
Hangi ayakkabılarımı almalıyım

4. Evet gelelim nasıl şartlarda kalmak istediğine!! Hangisini tercih edersin?

Yatak ve kahvaltı yeterli
Her şey dahil
Hiç fark etmez her yerde, her şartta kalırım
Her gün başka bir yer denemek isterim

5. Ciyak ciyak bağıran, arada sırada üzerine kusan bir çocukla yolculuk yapabilir misin?

Tabii ki herkesle yolculuk ederim
Çocuğum yok, kafam kaldırmaz öyle cır cır
Uslu sessiz sakin bir çocukla evet
Pazarlığa gerek yok çocukla seyahat etmem

6. Seyahate gittiğin zaman kamera alır mısın yanına, yoksa cep telefonumla çekiyorum zaten her şeyi diye mi düşünüyorsun?

Profesyonel bir makinem var, hep benimle
Telefonumu kullanıyorum
Gezdiğim yere göre değişir
Tatilde resimle falan uğraşamam ben

7. Dilini bilmediğin bir ülkeye gidiyorsan birkaç kelime öğrenir misin, yoksa bildiğin dille mi anlaşamaya çalışırsın?

Dili öğrenmeye çalışırım
Bildiğim dille anlaşmaya çalışırım

8. Ve son soru! Dünya üzerinde son günün, nasıl geçirmek isterdin?

Hiçbir şey yapmazdım
En çılgın sporu yapardım
Çılgınlar gibi eğlenirdim

Maceracı bir gezginsin!

Yeni yerler keşfetmek, farklı lezzetler denemek, en çılgın sporlara, aktivitelere katılmak, belki farklı ilişkiler yaşamak. Sınırsız bir tatile çıkmışsın anlaşılan. Her tür sürprize, değişikliğe açıksın. Dağda kamp kurabilirsin, belki karlar altında yatabilir, buz kütlelerinden evler yapar, orada yaşamaya bile karar verebilirsin. Öyle beş günlük kalıplaşmış tatil köyü programlarından nefret ediyorsun ve tatilde yanında kimseyi istemiyorsun. Çünkü kimsecikler senin bu hızlı ve çılgın ritmine ayak uyduramıyor. Hatta sırf istediğin tatili yapmak adına arkadaşlarını yarı yolda bırakıp, onlardan sıkılıp, gizlice tatilden kaçmışlığın bile var. Hızlı hayatında sana bol şans ve iyi eğlenceler dileriz.

Tarihçi gezginsin!

Tatile çıkmadan tüm araştırmalarını yapıp gezip görülecek mezarları, anıtları, müzeleri gün gün sıralayan bir gezginsin. Yaptığın plana sadık kalıyorsun. Ölüm kalım meselesi olmadıkça da yerine getiriyorsun. Sana uymayanlarla işin olmuyor. Sen planını yapmışsın ve bozmaya da hiç niyetin yok. Ben dağ, bayır, tarihi mekan arıyorum ve araştırıp gelmişim diyorsun ve sana ayak bağı olacaklarsa senden uzak dursunlar istiyorsun. Tur rehberinden daha fazla bilgi donanımıyla gittiğin için rehbere falan da ihtiyaç duymuyorsun. Yediğin içtiğin senin olsun, gördüklerini bize de anlat lütfen dönünce;)

Çılgın deniz tatili gezginisin!

Offf yerim, içerim, yatarım, kalkarım..."Tatil bu işte" mantığıyla geziyorsun. Sırtında bir çanta, nerede sızmışsan orada kalıyorsun. Ben kafa dağıtmaya geldim gerisi umrumda değil modundasın. Şehrin hay huyundan, kurallarından uzaklaşmışım, kimi takarım diyorsun. Ne topuklu ayakkabımı, takım elbisemi giyerim, ne de bir gram makyaj yapar, traş olurum. Tatildeyim lann ben... Harikasın çılgın insan. Gezdiğin yerlerden bize magnet, kupa falan getir lütfen!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-baycan

Offf yerim, içerim, yatarım, kalkarım..."Tatil bu işte" mantığıyla geziyorsun. Sırtında bir çanta, nerede sızmışsan orada kalıyorsun. Ben kafa dağıtmaya geldim gerisi umrumda değil modundasın. Şehrin hay huyundan, kurallarından uzaklaşmışım, kimi takarım diyorsun. Ne topuklu ayakkabımı, takım elbisemi giyerim, ne de bir gram makyaj yapar, traş olurum. Tatildeyim lann ben... Harikasın çılgın insan. Gezdiğin yerlerden bize magnet, kupa falan getir lütfen!

bookworm

Tarihçi gezginsin! Hiç bana göre değil tarih gezileri. Gezeyim, yiyip içeyim, eğleneyim derdindeyim aksini de tatil olarak görmem. (kendi bakış açım, başkalarının tatilini tatil olarak görmem demedim.

nurmalfoy

Maceracı bir gezginsin!

teyla

Tarihçi gezginsin!

ozzy_oz

Maceracı bir gezginsin! Yeni yerler keşfetmek, farklı lezzetler denemek, en çılgın sporlara, aktivitelere katılmak, belki farklı ilişkiler yaşamak. Sınırsız bir tatile çıkmışsın anlaşılan. Her tür sürprize, değişikliğe açıksın. Dağda kamp kurabilirsin, belki karlar altında yatabilir, buz kütlelerinden evler yapar, orada yaşamaya bile karar verebilirsin. Öyle beş günlük kalıplaşmış tatil köyü programlarından nefret ediyorsun ve tatilde yanında kimseyi istemiyorsun. Çünkü kimsecikler senin bu hızlı ve çılgın ritmine ayak uyduramıyor. Hatta sırf istediğin tatili yapmak adına arkadaşlarını yarı yolda bırakıp, onlardan sıkılıp, gizlice tatilden kaçmışlığın bile var. Hızlı hayatında sana bol şans ve iyi eğlenceler dileriz.

Görüş Bildir