Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hamile Büyük Beden Modele Sağlıksız Bir Görüntüyü Yücelttiği Gerekçesiyle Tepki Yağıyor

 > 
113PAYLAŞIM

İkinci çocuğuna hamile olan büyük beden model Tess Holliday, interneti karıştırdı. BuzzFeed'de yer alan habere göre bedeniyle gurur duyduğunu söyleyen ve sağlıksız olduğuyla ilgili eleştirileri reddeden Tess'e gelen tepkiler çok çeşitli: Kimileri bu görüntünün teşvik edilmesini yanlış bulurken, kimileri de Tess'e destek mesajları yolluyor.

Haberin Tamamı İçin:

52 beden olan Tess Holliday, görüntüsüyle gurur duyduğunu sıklıkla dile getiriyor.

Aynı zamanda bir moda tasarımcısı olan Tess, şu anda ikinci çocuğuna hamile.

makeupbytazz_ isimli bir Instagram kullanıcısı şöyle diyor:

"Gelecekte pek çok sağlık sorunu yaşayacak. Bence bir an önce spora başlaması lazım. Egzersiz yaparken çekilmiş bazı fotoğrafları olduğunu biliyorum, ancak günümüzde anoreksik modeller sansürlenirken, neden morbid obeziteden muzdarip olan modeller normal olarak görülüyor? Morbid obezitesi olan yaşlı insanlarla sık karşılaşmıyor olmamızın bir sebebi var."

Tess ise bu yorumlara pek de kulak asıyormuş gibi görünmüyor.

Oğlunun ultrasonda gördüğü bebeği bir "pizza"ya benzettiğini dile getiren Tess, gelen eleştirilere "Sizin vücudunuz bir pizza bebek üretebilir mi?" diyerek karşılık veriyor ve bebeğinin oldukça sağlıklı olduğunu iddia ediyor.

Tess, Instagram'da paylaştığı bu fotoğrafın altında yaptığı açıklamada, hamileyken mükemmel görünen ünlü kadınlar gibi olmak istemenin gerçekçi olmadığını ve kilolu olmanın normal olduğunu dile getiriyor.

"Kendiniz ve bebeğinizin sağlığı konusunda talep etmediğiniz tavsiyeler duyduğunuzda, karşınızdakine defolup gitmesini söylemekte bir sakınca yok. Biz kadınlar, kendimiz için en iyisinin ne olduğunu biliyoruz ve bu konu sadece bizi ilgilendirir."

Gelen eleştiriler ise Tess'in normal bir görüntüye sahip olmadığı, obeziteyi olağan bir durummuş gibi sunmasının yanlış olduğu ve bebeğinin hayatını riske attığı yönünde.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu görüntüyü sağlıksız buluyor ve obezitenin bu şekilde yüceltilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
Tess'in görüntüsüyle gurur duyması gerektiğini düşünüyor ve onu destekliyorum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir