Hâlâ Gizemini Koruduğu Düşünülse de Aslında Çoktan Bir Sonuca Bağlanmış Olan Olaylar

123PAYLAŞIM

Aslında her şey çoktan çözülmüş! 😱

1. MH370 sefer sayılı kayıp Malezya uçağı

8 Mart 2014 tarihinde Kuala Lumpur - Pekin seferi gerçekleştiren MH370 sefer sayılı uçak, 227 yolcusu ve 12 mürettebatı ile ortadan kaybolmuştu. Uzun süre düştüğüne dair herhangi bir bulgu da bulunamadığı için uzaylılar tarafından kaçırılma ihtimali bile göz önüne alınan uçağın parçaları Hint Okyanusu'nda bulundu. Malezya Başbakanı Necib Razak, uluslararası uzmanların yaptığı incelemeler sonucunda okyanusta Malezya Havayolları'na ait olan MH370 sefer sayılı uçağın kanadının bulunduğunu açıkladı.

2. Mısır piramitleri

Mısır piramitleri, o dönemin matematik ve mühendislik bilgileri göz önüne alındığında yapımı imkansız gibi görünüyor. Bu yüzden toplumun büyük bir çoğunluğu piramitlerin uzaylılar tarafından yapıldığını düşünüyor. Durum böyle olsa da Mısır piramitlerini o dönemde yaşayan kölelerin yaptığına dair binlerce bilimsel yazı bulunuyor. Üstelik bu durumu daha detaylı anlatan onlarca belgesel mevcut. Dışarıdan imkansız gibi görünse de piramitler o dönemde yaşayan köleler tarafından yapıldı.

3. Piri Reis'in dünya haritası

Tartışmalara açık olan bir diğer konu ise Piri Reis'in çizmiş olduğu dünya haritası... Yaşadığı dönemde tüm dünyanın kapsamlı bir şekilde haritasını çıkarabilmek, pek çok insanın aklına soru işaretleri getirmişti. Halbuki detaylı düşünüldüğü zaman o dönemin önde gelen isimlerinden olan Rosselli, Cantino, Caverio gibi isimlerin harita çizimlerinden faydalandığı görülebilir. Bunun yanı sıra Piri Reis, meşhur dünya haritasının yanına,

"20 farklı Avrupa haritasından faydalandım. Büyük İskender zamanında çizilmiş 8 harita, Arapların 1 Hindistan haritası, Portekizlilerin çizdiği 4 Asya haritası ve Kolombo'nun batıda çizdiği 1 haritayı karşılaştırmalı olarak inceleyerek bu haritayı ortaya çıkardım." yazmış.

Fazla söze gerek yok sanırım...

4. Uzaylılar gerçekten var mı?

Milyonlarca yıldız ve gezegenin olduğu göz önüne alındığı zaman uzaylıların ya da diğer tabirle bizden başka canlıların olmadığını düşünmek yanlış olacaktır. Bunun bilincinde olan pek çok kişinin aklına ise şu soru geliyor. 

"Eğer uzaylılar varsa neden dünya ile iletişim kurmuyor?"

Bunun cevabını Enrico Fermi, Fermi Paradoksu ile anlatmıştı. Fakat özetlemek gerekirse, dünyamızın dışındaki herhangi bir canlı ya da yaşam olan gezegen ile iletişim kurmamız neredeyse imkansız. Ucu bucağı olmayan evrende ilerlemek ve hatta koloni kurmak için sarf edilmesi gereken süreler ciddi anlamda yüksek.

5. Wow! sinyali

Dünya ile iletişime geçmeye çalışan uzaylıların gönderdiği düşünülen Wow! sinyali, 40 yıl boyunca gizemini koruyan bir olaydı. Neyse ki bilim insanları bu sinyalin patlayan bir kuyruklu yıldızın yaydığı radyo sinyali olarak tanımladı.

6. Kara delikler

Etrafındaki her şeyi hüp diye içine çeken kara delikler nedir ve neden vardır gibi konular her zaman akıllarımızın bir köşesinde yer etmiştir. Her türlü dinamiği çözülen ve hatta defalarca gözlemlenerek fotoğraflanan kara deliklerin gizemli bir tarafı da kalmamış oldu.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Aman Dikkat: Gizemi Hâlâ Çözülememiş Bu 15 Olayı Okuduktan Sonra Uykularınız Kaçabilir! - onedio.com
Aman Dikkat: Gizemi Hâlâ Çözülememiş Bu 15 Olayı Okuduktan Sonra Uykularınız Kaçabilir! - onedio.com
Şu Zamana Kadar Sırrı Hala Çözülememiş 16 Tüyler Ürpertici ve Gizemli Olay - onedio.com
Şu Zamana Kadar Sırrı Hala Çözülememiş 16 Tüyler Ürpertici ve Gizemli Olay - onedio.com
Yıllardır Gizemi Çözülemeyen ve Okuyanın İçinin Ürpermesine Sebep Olan Dünyanın En İlginç Olayları - onedio.com
Yıllardır Gizemi Çözülemeyen ve Okuyanın İçinin Ürpermesine Sebep Olan Dünyanın En İlginç Olayları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Piramitlerin kimler tarafından yapıldığı değil de nasıl yapıldığı asıl konu.. Yapımda kullanılan teknik bilgilerin hepsi mi İskenderiye Kütüphanesi'nde yandı bitti kül oldu??

canan-olkun

2den sonra okumadım çünkü bahsettiğiniz o belgesellerde piramitlerin köleler tarafından değil mısırlı işçiler tarafından belli bi karşılıkla (bira, ekmek gibi )yapıldığı birçok kez söylendi.

motorcu-muhasip

kölelikten pek farkı yok gibi onun da. ayrıca "ben çalışmak istemiyorum, bira ve ekmekte sizin olsun" deme gibi bir seçenekleri olduğunu düşünmüyorum.

kataleyaove

bu kadar basit olamaz editör oturduğun yerden uydurma yapamazsın...

the-wizard

MH370 uçağının gizemi o değil. Kazanın nasıl gerçekleştiği ve neden tamamen ters bir istikamette 7 saat boyunca uçulması.

cem-karaibrahimoglu

Araştır

Görüş Bildir