Hâlâ Açıklaması Yapılamayan Dünya Tarihine Geçmiş 13 Gizemli Görüntü ve Çizim

-

Kuşkusuz dünya tarihi gizemli olaylar ve garipliklerle dolu... Bazıları merak uyandırıyor, bazıları korkutuyor, bazıları da ziyadesiyle akıl karıştırıyor. Biz de sizler için sırrı henüz çözülememiş 13 görüntü ve çizimi derledik!

1. Dünyada zaman yolculuğunun temsili konumundaki bu fotoğraf 1941 yılında çekildi. Bir köprü açılışı sırasında çekilen fotoğraftaki adam zamanının ötesindeki kıyafetleri, gözlüğü ve elindeki kayıt cihazıyla uzun yıllardır sırrını koruyor.

2. On beşinci yüzyılda Domenico Ghirlandaio tarafından çizilen dünyaca ünlü bu tabloda yer alan UFO benzeri cismin sırrı yıllardır çözülemiyor.

3. 13 Mart 1997’de binlerce kişi tarafından Arizona ve Nevada semalarında bu ışıklar görüntülendi. ABD hükümeti tarafından toplatılan bu görüntülerin dünya dışı canlıların ziyareti olduğu konusunda pek çok kişi hemfikir olsa da sırrı hâlâ çözülemedi.

4. Dünyaca ünlü ressam Michelangelo’nun ‘Adem’in Yaratılışı’ eserinde Tanrı figürünün içinden çıktığı cisim incelendiğinde beyne benzediği keşfedildi. Çağdaşlarıyla birlikte insan vücudunu incelemek amacıyla kadavralarla çalışan ünlü ressamın verdiği mesaj sırrını yüz yıllardır koruyor.

5. İkinci Dünya Savaşı sürerken Los Angeles semalarında ışıklar saçan devasa bir cisim belirdi. Herkes Nazilerin gizli bir silahı olduğunu düşünse de değildi. Tarihe Los Angeles Savaşı olarak geçen bu cisim neydi peki?

6. 1561 yılında Nuremberg’de Hans Glasser tarafından çizilen bu resmin gizemi hâlâ çözülemedi. Gökyüzünde beliren küreler, haçlar, tüpler; ardından çıkan yangın ve Nuremberg’e ulaşılamaması olayın gizemini daha da büyütüyor.

7. 1924 yılında Hook adası açıklarında çekilen bu fotoğrafta devasa bir deniz canlısı görülüyor. Canlının ne olduğuna dair sır aydınlatılamasa da fotoğrafı çeken Robert Le Serrec çok saldırgan olduğunu söylemişti.

8. Teksas’ta yaşayan Cooper ailesinin fotoğrafının orijinal olduğu belgelerle kanıtlansa da tepeden sarkan adamın ne olduğu hâlâ çözülemedi.

9. Kar Mucizesi olarak adlandırılan ve 1400’lü yıllarda Masolino Da Panicale tarafından çizilen bu tabloda İsa ve Meryem tasvirinin altında UFO benzeri cisimler görülüyor. Kardinal Branda Castiglione’den dinlediği hikayeyle bu tabloyu çizen ünlü ressamın ne anlatmaya çalıştığı gizemini hâlâ koruyor.

10. Jim Templeton, kızının fotoğrafını çektirip bastırdıktan sonra bu gariplikle karşılaştı. Üzerinde oynama yapılmadığı tespit edilen fotoğraftaki astronotun oraya nasıl geldiği ise tam bir muamma…

11. 776 yılındaki Sigiburg kuşatmasını anlatan bu görüntülerde uçan cisimler tasvir ediliyor. Bu çizimler düzmece olarak tanımlansa da, kuşatmanın tek bir ok bile atılmadan sona ermesi sırrını hâlâ koruyor.

12. Charlie Chaplin'in 1928 yılında çekilen filmi Sirk'te cep telefonuyla konuşuyormuş gibi görünen kadının gizemi uzun yıllar tartışıldı. Zaman yolcusu olduğu, işitme cihazı taşıdığı, diş ağrısı çektiği ve fotomontajla yerleştirildiği söylense de gizem sürüyor.

13. 1752’de Voltaire tarafından yazılan felsefi roman Micromégas’ta günümüzdeki UFO tasvirleriyle birebir aynı çizimler yapılmış. Romanın gerçek deneyimlerden esinlenerek kurgulandığını söyleyen Voltaire’in bu çizimlerindeki gizem hâlâ çözülemedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak-w

Kafasını kullanabilen herkesin rahatlıkla fotoğrafın gerçek olayının ne olduğunu fark edebileceği şeyler bunlar. Gereksiz anlamlar yüklemeye gerek yok. Misal #5 de ışık havadan yere değil yerden havaya gidiyor.

mert-celik13

10 daki normal şapka

walter-sullivan

#8 ohaaa 😱 paranormal olaylar...

kyane

13 hamburger ekmeği (acıktım galiba)

gzm-ynklr

♥ ♥ ♥ Dünya gizemlerle dolu

Görüş Bildir