Haklarını Asla Ödeyemeyiz! Uzun Saatler Maskeyle Çalıştıktan Sonra Yüzlerinin Geldiği Hali Paylaşan 23 Sağlık Görevlisi

6.5bPAYLAŞIM

Gece gündüz demeden bizlerin sağlığı için çalışıyorlar, ne kadar alkışlasak az. 👏👏👏👏👏👏

Kaynak: https://www.boredpanda.com/doctors-nurse...

1. "13 saat çalıştıktan sonra."

2. Gece gündüz aralıksız çalıştıktan sonra hemşirenin yüzü:

3. Çek bir doktorun 17 saat aralıksız çalıştıktan sonra geldiği hal:

4. "Tüm gün N95 isimli maskeden takarsanız bu hale geleceksiniz. Hiçbir şeyden yeteri kadar yok elimizde."

5. "Kovid19'lu hastalarla 12 saatlik vardiyadan sonra. Test merkezinde çalışıyorum."

6. "Savaş izlerim:"

7. "Ben bir hemşireyim ve acil serviste yüzüm bu hale geldi."

8. Vardiyası biten hemşire sonunda maskesini çıkartmış...

9. Koruyucu maskeyi su içmek için bile çıkartmadıkları bir günün ardından:

10. "Uzun bir gece geçirdim, yemek yemedim, uyumadım. Mesaim bitti ama evime gidemeyeceğim."

11. 😢

12. "İşte gerçek bu. Çalıştığım birim tedavi için yeniden düzenlendi. 10 saattir aralıksız koronavirüslü hastalarla birlikteydim."

13. "Yorgunluk, korku ve endişe. Bir de bunlara ek olarak koruyucu ekipman nedeniyle vücudumuzda oluşan yara ve izler."

14. Koranavirüs gerçeği:

15. "Maskemi çıkardığım ilk anı ölümsüzleştirmek istedim."

16. "Londra'da koruyucu maske ile sadece 9 saat geçiren bir sağlık çalışanının yüzü."

17. "En son yemeğimi maskemi takmadan yemiştim, daha sonra tüm gece çalıştım. Maskem varken hiçbir şey yiyip içemediğimi biliyor muydunuz?"

18. Tüm ömür unutulmayacak izler...

19. "Kovid bölümünde gece vardiyamı bitirdikten sonra ben"

20. "Uzun saatler sonrasında yüzüm böyleydi."

21. "Dün 4 saat çalıştım sadece, tüm gece çalışanları düşünemedim bile."

22. "Hiç mola vermeden tüm gece maske ile çalıştım."

23. "Maskeyi çıkardıktan sonra sizlerin de yüzü kızarmış oluyor mu? Lütfen güvende kalın!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deen-tharkuho

Bu kabus ne zaman bitecek diye gece gündüz düşünüyorum işe giden yakınların var evde yaşlı annem var yemin ediyorum kendi hayatımı geçtim annem için endişeleniyorum ben işi bıraktım evdeyim ama işe giden abim her gün bir sürü insanın içinde çalışıyor bulunduğum şehirde bir fabrikada bir kişinin hastalandığı belirtildi yani kaderimiz neyse onunla yüzleşmek için bekliyoruz artık

Gizli Kullanıcı

#7 ve #14 Hatunlar efsane güzel yahu

deen-tharkuho

Ulan millet ne derdin de sen ne derdindesin azgın piç!

Gizli Kullanıcı

ses kes

yok-ebesinin-ami

La siktirin gidin duygu sömürüsü yapmayın. Maske takmışta iz olmuş ayy götüm.

elcin-temizkalp

sizin gibiler olduğu sürece savaşmaya devam edeceğiz anlamamışsın sanırım anlatayım sana burda ki amaç maskenin izi değil insanların saatlerce virüslü insanlarla temas ediyorlar ve saatlerce çalışıyorlar emin ol hiçbirinin derdi maskenin yüzlerine iz yapması değil insanları kurtarmaya çalışırken kendilerini de korumak kendi ailelerine ve çevresine bulaşmasını önlemek sen evinde rahat rahat oturup onedioda gezerken onlar insan kurtarmaya çalışıyor ne diyeyim inşAllah başına gelmez de laf ettiğin insanların eline bakmak zorunda kalmazsın

sylvanos

Gereksiz artıklarda bu gün. Tamam gereksiz cümleni kurdun Metin efendi artık çıktığın deliğe dönebilirsin. Umarım bu virüse yada başka virüse yakalanmazsın,gerçi senin gibiler bu virüsten daha tehlikeli. Haa olurda yakalanırsan hastaneye,bu dalga geçtiğin sağlık ekibine ağlayarak gitme.Evinde otur ve gireni sağlık yardımı almadan nasıl çıkaracağını düşün.

taylan-albey

bi ölmediniz zihniyetinize sıctıklarım

Gizli Kullanıcı

Türkiye'de sağlık çalışanlarına karşı şiddet aşırı artmıştı. Umarım bu olaylardan sonra kıymetinizi anlar halkımız. Kendi adıma teşekkür ediyorum hepsinize sevgiler, kalpler..

deen-tharkuho

Virüse yakalandığın zaman ilk koşacağın kişiler onlar nankör herif !

zehar

Sırf sağlık çalışanları adına nolur dışarı çıkmayın onlara daha fazla iş çıkarmayın baskalarinin hakkına girmeyin

yaqamozaik

beni burada linç edeceksiniz ama birinin doğruyu söylemesi lazım bu onların asli görevi yapmak icin para aldıkları şey fazla mi mesai yapıyorlar zahmet olacak 100 yilda bir exrta mesai yapsınlar. Bu ülkede normal şartlar altında çalışıyorken bile babasının suratını göremeden babasiyla dogru düzgün zaman geçiremeyen cocuklarla dolu örneğin polis asker çocukları. Özellikle darbeye can siperane direnen, darbe tesebbus sonrası seçim zamanlari aylarca 12-12 çalışan, kapıcı gibi çalışıp üstüne suratına tükürülen insanlardan yani POLİSLERDEN bahsediyorum. Alkışı en çok hak edipte SURATINA TÜKÜRDÜĞÜMÜZ

snmbrls

ya saglik calisanlari polise askere laf mi etti onlar olsun biz yasayalim mi dedi gecfn gun birine daha yazmistim andavallinin biri asker oluyosa ölmeyi goze alacak kardesim demisti parasiyla çalışıyormuş onun işi buymus parcalayacaktim yedim resmen cenemle simdi senin dediginin bundan farki ne polisse olebilir askerse surunebilir mi desinler derlerse yüzüne karşı ne hissedersin ya da bu meslegi yapanlarin yakinlarini bunu soylesen ne yaparlar ayrıca ben 13 yil nobet tuttum hep fazla mesai çalıştım bayram seyran bilmedim 9 günlük bayram tatilinde nereye gidecegimin degil hangi gun nobet tutacagimjn hesabini yaptım benim işim bu o nobeti tutacagim ama kimaeye cani ciksin calissin ölsün gebersin demedim simdi de covid ile mucadele ediyorum milletin oksurenden kactigi su gunlerde dibindeyiz benim adima da boyle düşünen herkese hakkim haram olsun

snmbrls

o polisin yuzune tukurenler icin biz mesai arkadaskarimla cok kizdik lanetledik üzüldük siz de bizim halimize seviniyorsaniz diyecek hic bir lafim yok zaten diyemem ben serefli turk askeri e ve polisine laf demem varin siz bize laf edin rabbim katinda helallesiriz

yaqamozaik

benim yaptığım yorumu sağlıkçıların kötü durumuna "sevinmek" olarak algılaman art niyet. ben öyle birşey demedim sevinmem de ama zaten birçok kuruma göre rahat çalışıyorsunuz yani 100 yılda bir böyle dünya çapında birşey oluyor bu da bu döneme denk geldi sizin bu dönemde bi süreliğine verdiğiniz vereceğiniz emeği normal çalışma rutininde veren insanlara haksızlık oluyor bence herkese hak ettiği değeri vermeli. Bir kesime değer verilip diger kesime hakettiği degeri vermeyipte aynı gemideyiz lafları da haliyle samimi olmuyor..

nijatre

kesinlikle polise askere laf etmiyorum yanlış anlaşılmasın ama senin mantığınla bakarsak o dediklerin de onların görevi, yapmak için para aldıkları işler değil mi? yine senin mantığınla bakarsak darbe zamanı biraz ekstradan mesai yaptılar zahmet oldu diyemez miyiz? canını siper ettiler demişsin evet kesinlikle haklısın ama aynı şekilde sağlık personelleri de şu anda canını siper etmiyor mu? diyelim ki sen bir doktorsun, çalışırken virüsü kapıyorsun evine gidiyorsun babana bulaştırıyorsun aradan 2-3 hafta zaman geçiyor, sen gençsin vücudun tek başına hiç bir semptoman göstermeden atlatıyor ama baban... o vicdan azabıyla yaşamayı düşünebilir misin? her mesleğin zorlukları vardır ve insanlar bunları bilerek seçerler ama böyle bir zamanda senin o yorumun yerine bir teşekkür ya az moral olur düşüncesindeyim. ama foto çekip sosyal medyada paylaşmak ta artistliktir bunu da ekliyeyim ben de onu yanlış buldum mesela..

melike.sengul

o zaman polislerde işini yapıyorlar ve para alıyorlar. Bu işi gönüllü olarak yapan polis görmedim çünkü hepsine maaş yatıyor. Sende polisler için burada laf anlatma o zaman hadi!

Gizli Kullanıcı

Gene herkesin kafalar pırıl pırıl. Parasını almadan çalışan kaç insan var ? Zor durumdan geçiyorlar, dinlenemiyorlar ve yüzlerinin şekli değişiyor ama "para alıyorlar ya katlansınlar işleri ne ?" demek maden ocağında ölen insanlara "nasıl olsa parasını almıyor mu ? Ölüm bu işin fıtratında var" demekle aynı. Çalışan herkes sürünsün o zaman. Ayrıca durduk yerde konuyu polislere nasıl ve niye çektin anlayabilmiş de değilim. Doktor dediğin hayat kurtarıyor. Senin dediğin gibi polislere "bu onların asli görevi yapmak için para aldıkları şey" deyip de küçümsemiyoruz bir mesleği. Sizin kara mabadınız uğruna virüs kapıp ölme ihtimaline karşı saatlerce virüse karşı SAVAŞIYORLAR. Bir teşekkür etmek zorunuza mı gidiyor ?

selcuk-ozcan2

Amin .

Görüş Bildir