Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hakan Altun'un İnce Hastalığa Yakalanmasının Yakın Olduğunu Gösteren 25 Şarkısı

455PAYLAŞIM

Hakan Altun, fantezi müziğin prensi olduğunu bilmeyenimiz yok. Ancak görünenin bir de perde arkası var, Hakan Altun'un ciğerleri solmak üzere. Bunu bize şarkılarıyla haykırıyor adeta. Bir el vermek, destek olmak, üzülme be Hakan'ım demek lazım kendisine. Yoksa dağ gibi adam gözümüzün önünde solup gidecek. 

Bu kadar ayrılık acısına dağ olsa dayanamaz, ama Hakan direniyor... Dayan hakan, yanındayız sana kız mı yok!?

1. Ağlamak yok yüreğim - Bir anda bırakıp gitti / Ardına bakmadan terk etti / Hain bir pusuda vurdu ikimizi / Yalnızlığımıza hapsetti / Bu gönül oyununu beceremedik seninle / Bizi yıktı mahvetti / Bizi yaktı kahretti

Her şey Hakan Altun'un terk edilmesiyle başlıyor. Zalimin biri Hakan'ı, acımasızca, merhametsizce, öylesine bırakıp gidiveriyor... Biri de ardına bakıp bu adam ne yapar, ne yer, ne içer demiyor. Tüm Allahsızlar bir olmuş Hakan'ı yakıp yıkma derdinde. ABV!!

2. Ah başıma gelenler - Bir kere sevdim bin kere pişman / Oldum sevmez olaydım / Âşık olma çok yanarsın / Diyenlere hiç inanmazdım. Vay başıma başıma gelene / Sevdiğim yârim şimdi nerde / Al birini, vur ötekisine / Ciğerleri beş para etmeyenler

Haliyle her ayrılığın ardından Hakan Altun bir iç hesaplaşma içine giriyor. Kaç kere terk edildi, kaç kere öylesine ortalarda bırakıldı ki tövbe ediyor, aman diliyor ama gönül bu, laftan anlamıyor... Artık küfre doğru gidiyor Hakan, ciğerini s...klerim demesi an meselesi.

3. Ah bu gönül - Hasretinden yanıyorum / Yanıp yanıp sönüyorum / Beni unutursan eğer / Beter olasın beter

Adam beddua ediyor ya, burasına kadar gelmiş. Aşk acısı, özlem, hasret, yokluk hepsi birleşip üzerine çullanmış belli ki. Bütün bunların altından ses veriyor Hakan, "beter ol be vicdansız!" diyor ki haklı. Hatırlarsanız ardına bile bakmamıştı haspa!

4. Ah bu sevda - Bir daha aşık olursam / İki gözüm kör olsun vay / Ah bu sevda yaktı beni / Kül etti bitirdi / Bu sevdaya nerden düştüm / Bilmedim amma / Aşık olma çok çekersin dediler dinlemedim / Aşkın zehrini bir kere içmiştim amma.

Tövbe zamanı, kim bilir bu kaçıncı tövbesi Hakan'ın? Ama romantik bir prensin aşktan usanması, tövbe etmesi mümkün mü? Elbette değil, Hakan bunun canlı örneği.

5. Anlamadın ki - Kendime degil sana isyanım / Güzel günleri anar ağlarım / Anlamadın ki ona yanarım / Sen benim gönlümde canim, yaralar açtın / Unut demekle olmuyor güneş doğmuyor günlere / Kara bahtım çok yara aldı / Zor günde vardın hani nerdesin

Belli ki durup durup uğradığı haksızlık aklına geliyor, kafasında sürekli bir şeyler kuruyor ve kurdukça isyanı, haykırışları büyüyor. Beni anlamadın diyor kim bilir kaçıncı defa, kaçıncı kere farklı kadına. Anlamıyorlar seni Hakan, söylediğinle kalıyorsun be hacım.

6. Aslı sen değildin - Al sen de al, / Bir damla aşkım vardı / Onu da aldın zaten / Git sen de git, / Yanımdayken bile / Benim değildin zaten

Burada büyük bir ayrılığın ardından gelen kısa süreli ilişkinin de başlamasıyla bitmesinin bir oluşuna tanık oluyoruz. Haaaah afferin sanaaaa diyor Hakan!

7. Aşk acısı - Bugün ayrılığın ilk günü / Daha şimdiden seni çok özledim / Gönül çekmeyince anlamıyor / Ne yazık sonunu göremedim

E bu yine aşık olup ayrılmış? Daha önceki ikisinin acısı dinmeden, tövbesinin tükürüğü kurumadan aşık olup ayrılmış bile. Hakan acaba sen sırf ayrılıp acı çekmek için aşık oluyor olabilir misin?

8. Aşk büfe - Siyah beyaz kaşkolumla / Taksim'den geçtim çarşıya / Yine andım ikimizi ben burdayım / Maça giden dostlarımla hatıralar çıktı yola / Beni hep böyle hatırla ben burdayım

Demek ki bu genç bir sevgiliymiş, Taksim'de falan takılmışlar, büfeden sosisli yemeceler, İstiklal'de yürümeler... Ama bu da bitmiş, ben buradayım diyor, o da oralardadır, Nevizade'ye falan bak.

9. Aşk sokağı - Aşk sokağında yalnız kaldım / Bir köşeye çöküp her gün ağladım / Oradan geçenler sorup durdular / Terk edildim demeye dilim varmadı

Taksim'in ara sokaklarında tinerci gibi takılmış. Sanmıyorum ki birisin buna bir şey sorsun da bu da terk edildim diyememiş olsun. Yine kendi kurup kendi oynuyor. Büfe, sokak derken muhtara kadar bağlayacak galiba du bakalım.

10. Aşk şehitleri - Bir veda mektubuydu yanlış adrese gitti / Yanan ikimiz olduk / Yalancı şahitlerin aşk şehitleriydik biz / Gonca iken solduk

Yok şehit oldu kendisi. Sanırım son evre bu, büfeye gitti, İstiklal'de turladı, nerdesin aşkım, burdayım aşkım diye sokakları arşınladı ve donarak öldü. ARE Hakan Altun.

11. Aşkım yalan ellerde - Duyduğumda yıkılmıştım / Başka biri olduğunu / Hayat durdu o an sanki / Gelmişti yolun sonu

Haaah haberi geldi işte, dedim kız Nevizade'de başkalarıyla takılıyor büyük olasılıkla. Artık Taksim'e uğramaz bir daha. Muhtar da yalan oldu haliyle.

12. Aşkıma son şarkım - Yar bu şarkım tek senin için / Sende kalsın belki dinlersin / Bir soran olursa eğer / Gönlü yananların şarkısı dersin..

Bu son kız çok üzmüş belli, son diye diye elli tane şey söyledi kıza ama kızın bunların hiçbirini duyup işittiğini sanmıyorum. Hakan, kız çoktan yeni sevgilisinin gömleği üzerinde yatağa kahvaltı getiriyor toparlan be artık babacım.

13. Beş para etmeyenler - Bak başıma başıma gelen sevdiğim yarim şimdi nerde / Al birini vur ötekisine ciğerleri beş para etmeyenler / Aşkımı çalan hırsızlar güzel Allah'tan bulsunlar / Ah be gönül kimlere kandın seni yarı yolda bıraktılar

Demek ki neymiş, kız bunu aldatmış! Aşkını çaldıklarına göre elemanın biri ayartmış bunu. E canım şarkı yazıp beddua edeceğine, topla mahalleden arkadaşları dalın elemana. Sen hala naif gibi şarkı türkü peşindesin. Kusura bakma da sen böyle saf oldukça daha çok çalarlar sevdiğini senden.

14. Bu şehri terk ediyorum - Hiç düşünmemiştim ki / Senle aynı şehirde yaşayıp ayrı yerde gözlerimi açmayı / Hiç düşünmemiştim ki / Senle aynı şehirde yaşayıp ayrı yerde sensizken uyanmayı

Al işte başka bir eziklik örneği daha, yahu o gitsin sen niye gidiyorsun? Düzenini kurmuşsun, ekmeğini kazanıyorsun, başka şehirde bunları tekrar düzene sokman kaç yılını alır? Bırak Allah aşkına Hakan ya.

15. Burada olsaydın - Burda olsaydın ağlamasaydım / Burda olsaydın sızlamasaydım / Yine meyhanedeyim senin yüzünden / İçiyorum maalesef bu aşk yüzünden

İç iç belki sarhoş olup kapısına dayanınca geri döner sana. Prenslikten berduşluğa doğru koşar adım gidiyorsun haberin olsun.

16. Canım gitti - Gülüm gitti yürek bitti hazan için vaktim geldi / Canım gitti ömür bitti aşk yolunda sonum geldi / Gülüm gitti yürek bitti hazan için vaktim geldi / Canım gitti ömür bitti aşk yolunda sonum geldi

Olm tanıyan falan varsa gidip bir baksın, saçmalamaya başladı iyice bu adam. Sonum geldi falan demeler, ben işkillendim iyice.

17. Hani bekleyecektin? - Unut demekle olmuyor / Güneş doğmuyor günlere / Kara bahtım çok yara aldı / Zor günde vardın, hani nerde?

Resmen genel konuşmaya başladı, kime diyor, neden diyor belli değil. Ya tutarsa diye şarkı mı yazılır be, anonim aşk mı aranır?

18. Hoşça kal - Hoşça kal Allah'a emanet ol / Tabii ki Allah'ın varsa / Hoşça kal aşk sende kalsın / Sanmam ama işine yararsa

Vallahi gülmekten karnım ağrıdı, burada lafı çok güzel sokmuş şimdi Allah'ı var... Tabii ki Allah'ı varsa asdfsdfsdafsd....

19. Köle gibi - Meyler çare bulamadı / Dostlarım arayıp sormadı / Ağladım sabaha kadar / Gözyaşımı silen olmadı

Sonunda kimse dayanamadı bu ağlak hallerine tabii ki ve herkes bırakıp gitii. Bunun olacağı çok belliydi, bir insanın hayatı aşk acısı, beddua, bekleme ve ağlama üzerine inşa edilemez ki. Kim dayanabilir senin bu hallerine Hakan, hatayı lütfen kendinde ara. En yakın arkadaşların alkolik oldu senin yüzünden.

20. Kendi halime gülüyorum - Kör olmuşum görmüyorum / Senden başka hiç kimseyi / Ağlıyorum bilmiyorum yaşadıkça sensizliği / Ne başkasını sevecek vaktim var Ne de seni unutacak yüreğim / Belki umrunda bile degil ama / Ben sensizliği sevmedim / Bekliyorum ama boş yere bütün yorgunluğum

O da kabul ediyor bu durumu, ama elinden mi bir şey gelmiyor yoksa düzeltmek istemiyor mu bilmiyorum. Sevemiyorum, unutamıyorum, toparlayamıyorum, ve sair ve sair... E olmaz ama böyle.

21. Sen de ağla - Hiç ağlamazdım ama / Ben ağladım sen de ağla / Yaptıkların yanına kâr kalır sanma / Söz vermiştin şimdi yoksun / Ayrılığın günahı bir tek senin boynuna

Tamam günahı onun boynuna, tamam Allah onun belasını versin, tama o kaybetti, tamam sen kazandın, tamam yeter artık toparlan yahu! Eş dost hepsi kaçtı hala had bildirme peşindesin. Kadın kim bilir kaçıncı adamın sıcaklığını emiyor senin derdine bak be!

22. Sensiz yaşamayı öğrendim - Aşkımı bil de, hayatıma girme / Yalnızlığıma sen yenildin / Sen ellerde, ben hüzünlerde / Sensiz yaşamayı öğrendim / (Sensiz yaşamayı hiç sevmedim)

Yav he he öğrendin, öğrenmiş halin buysa s.çtın haberin olsun!

23. Unuttum seni ben - Sus konuşma artık seni dinlemem / Verdigim sevgiyi yok ettin ellerinle / Git başımdan daha çok üzme beni / Kararımı verdim olmayacak / Dönüşü olmaz aşkın yıkarken düşünseydin / Pişmanlık fayda etmez sen istedin / Unuttum seni ben günahlar boynuna

Sanırsın ki kadın bunun kapısına geldi, ağlıyor,i lütfen affet diyor da bu da dimdik uzaklara bakarak olmaz diyor. Hişşt Hakan kalk, g*tün açıkta kalmış!

24. Yeminim olsun - Gözlerim arıyor, yürek dayanmaz / Gönül bu uslanmaz, ferman tanımaz / Kendimden bile çok sevmiştim seni / Bir daha yaşamak zor bu sevgiyi Yine gel canım kurtar bu acılardan / Geri gel gülüm vazgeç şu gururundan / Bana son bir şans versen / Beni bir kez daha sevsen / Yoluna canım fedadır yeminim olsun.

Vallahi senden adam olmaz, şu kadar lafı dedikten sonra hala son bir şans istemek... Verse gideceksin yani, nefes alsa yeter akımının lideri misin Hakan?

25. Zaten aşk bitti - Sen yorulma lütfen konuşma / Ben anlarım gözlerinden herşeyi / Ayrılık vakti der gibi baktın bana / Ben gidiyorum rahat ol / Zaten aşk bitti

Git Allah aşkına, lütfen git, n'olur git... Allahın varsa git.

Tedavül - Bitti diyorsam bitti / Beni arayıp durma / Sonra kalbin kırılır / Nedenini hiç sorma Anlasana güzelim / Yarı yolda kaldın sen / Yaklaşık bir senedir / Tedavülden kalktın sen

Kadının çocuğu oldu Hakan, ikiz...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet.burma.9

Hakan Altun'un şarkılarının ebru gündeş ve seray sever ile ilgili güzel bir hikayesi var. Zahmet edip araştırsaydın bu içeriği daha anlamlı bir hale getirebilirdin. 10 üzerinden 3.

menemen

olduca efendi piyasadaki pek cok salaktan daha iyi biri hem kişiliği de duzgun adamın ne alıp veremediğiniz var ?

raperjoshkhun

Ya bi siktir Hakan Altuna yaptığı içerik 50 sayfa tamam işsiziz de o kadar da ölmedik kim okuycak bunu

ezgisen

sadece fotolara bakıp yorum yapmaya geldim bu adamın bakışları bi tuhaf gelior bana bilemedim.

nevisahsinamunhasirkadin

Neden bilmiyorum ama bu adamı çok seviyorum ya. Çok efendi bir tavrı var bana göre.

onedeyo

sadece sana göre değil, bana göre de öyle.

Görüş Bildir