Haftasını Kaliteli Bir Aktiviteyle Değerlendirmek İsteyenlere Bir Yudumda İçecekleri 15 Kore Dizisi

49PAYLAŞIM

Buram buram kaliteli aktivite kokusu sizin de burnunuza geldi, değil mi?😎

(Dizi özetleri için Güney Kore Sineması ve Sinemalar.com 'dan yararlanılmıştır.)

15. The Last Empress

Bir müzikal oyuncusu olan Oh Su Ni, parlak bir kişiliğe sahiptir. Hiç beklenmedik bir şekilde ülkenin imparatoruyla evlenir ve günümüzün modern Külkedisi'ne dönüşür. Ancak imparatorun hayallerindeki gibi biri olmadığını fark edince sarayda tanıştığı Na Wang Sik’e aşık olur ve onun yardımı ile monarşiyi yıkmaya çalışır.

14. Romance is a Bonus Book

Kang Dan Yi, bir zamanlar mesleğinde oldukça ünlü bir yazardır. Ancak şimdilerde popülaritesini kaybetmiştir ve beş parasız bir işsizdir. Mükemmel özgeçmişinden dolayı mevcut olan her pozisyona fazla gelir. Bu yüzden bir türlü bir işe giremez. Bir gün, yeni bir başlangıç yapmak amacıyla özgeçmişi hakkında yalan söyler ve Cha Eun Ho’nun çalıştığı yayıncılık şirketinde işe girer.

13. Touch Your Heart

Bir şirket sahibi ailenin oğlu ile adı bir skandala karışan Yeon Soo’nun hayatı dibe vurmaya başlar. Ancak berbat olan imajını tekrar düzeltmeye ve ünlü bir senaristin yeni bir dizisinde rol almaya kararlıdır. Ancak berbat bir oyunculuğu vardır. Bu yüzden, karakterine daha iyi bürünebilmek için bir avukatın yanında sekreter olarak çalışmak zorunda kalır. Böylece daha iyi bir oyunculuk sergileyip izleyicinin gönlünü almayı planlamaktadır.

12. The Fiery Priest

Dizi, eski bir rahibin cinayet davasını çözmek için öfke sorunları yaşayan bir rahip ile bir dedektifin güçlerini birleştirmesini konu almaktadır. Dizide sosyal refah hizmet alanlarının sömürülmesi ve dini inançlar kullanılarak gerçekleşen tacizleri konu almaktadır.

11. My Absolute Boyfriend

Dizi, aşktan aldığı büyük bir yaradan sonra kalbinin kapılarını herkese kapatan bir kadının etrafında dönmektedir. Bir şekilde, mükemmel bir erkek arkadaş olması için programlanan insan görünümlü bir android robot edinir.

10. Angel's Last Mission: Love

Dizi, bir melek ile bir insanın arasındaki aşk hikâyesini konu almaktadır. Bir gün, bir melek olan Dan’a bir görev verilir. Görevi, Yeon Seo adındaki genç bir kadının gerçek aşkı bulmasını sağlamaktır. Eğer bu görevi 100 gün içinde yerine getirirse, cennete kabul edilebilecektir, başarısız olursa yok olacaktır.

9. My Fellow Citizens

Jung Kook, bir yıl önce tanıştığı kız arkadaşının bir dedektif olduğunu bilmeden evlenir. Dahası eskiden babasını dolandırdığı Park Hoo Ja adında bir kadın onun izini bulur ve ona Ulusal Meclis'te bir koltuk teklif eder. Ulusal Meclis’in bir üyesi olarak çalıştığı sürece onu ihbar etmeyecektir.

8. Love Alarm

Dizi, yakınlarındaki birileri kendisi için romantik duygu beslediğinde kullanıcıyı uyaran bir uygulama kullanarak, aşkı bulmaya çalışan bir grup gencin etrafında dönmektedir.

7. Clean With Passion For Now

Dizi, mysophobia (mikrop korkusu) olan bir adam ile kirliliğe aldırmayan bir kadının arasındaki aşk hikâyesini konu almaktadır.

6. Welcome to Waikiki 2

Popüler olmakla uzaktan yakından alakası olmayan oyuncu Lee Jun Ki, 'Waikiki' adlı konuk evini işletmektedir. Ancak konuk evi yine iflasın eşiğine gelmiştir. Konuk evini iflastan kurtarmak ve tekrar canlandırabilmek amacıyla konuk evine yatırım yapmaları için liseden iki arkadaşını ikna eder.

5. Hotel del Luna

Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu 'Hotel del Luna' adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.

4. Sky Castle

Kore'nin elit kesiminin yaşadığı özel bir muhit olan Sky Castle'da yaşayan aileler için çocuklarının başarısı her şey demektir. Tabii, bu uğurda yapılması gereken hiçbir şeyden kaçınmayacaklardır.

3. Haechi

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, adalet ve reform arayışında olan dört farklı kişiyi anlatıyor. Bu dört kişi; Lee Geum, Yeo Ji, Park Mun Soo ve Dal Moon'dur. Ülkelerinde bir reform gerçekleştirebilmek için Prens Lee Geum'u kral yapmaya çalışırlar.

2. Doctor John

Dizi, ağrı tedavisi konusunda uzmanlaşmış bir grup doktorun etrafında dönmektedir. Bu doktorlar, hastaların çektiği gizemli ağrıların nedenini bulmaya çalışırlar.

1. Arthdal Chronicles

Dizi, Antik Çağ döneminde, Arthdal adlı kurgusal bir diyarda geçmektedir. Bir gün, kaderinde Arthdal’ın sonunu getirmek olan bir çocuk dünyaya gelir. Bu çocuk Arthdal’a felaket getirecek bir kaderle doğmuştur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mastani_

İzlemiş olmanın haklı gururunu bir yaşayayım önce.. Arthdal Chronicles!! devamı gelecek ben hissediyorum. öyle bırakılmaz bu müthiş dizi.. K-Drama hakettiği ilgiyi görmeye başladı nihayet

tulpar_13

Dizideki olayları ve karakterleri anlayana kadar akla karayı seçmiştim :D Ama umarım o son bölüm final değildir yoksa çok yarım yamalak kalacak.

nuraltunna

Resmi sitesinde 2.sezonun 2020 de geleceği söyleniyor hatta 2.sezon kamera arkası var

tulpar_13

O zaman harika çünkü Saya'la Eunsom karşılaşmadan bitseydi çok saçma olurdu.

mastani_

2020 e kadar kim öle kim kala. Ya bu kadar bekleyiş içinde ana konuyu umarım unutmayız :D Eunsom ve Tanya yı bir arada görmekte bir nasip olmadı zaten. Kiminle shipleyeceğim ben bu karakterleri söyler misiniz? Bu arada Yangcha karakteri gelecek sezonda patlayacak bence. Bekleyelim bakalım <3

meleknikoo

goblin nerede he

birazolucemkaldirmayin

Goblin çok orijinal bir dizi ama çok şişirildi herkes biliyor artık

meleknikoo

BENİM İLK DİZİM :D

birazolucemkaldirmayin

Benim ilk değil ama uzun süre beğenerek izlemiştim :'D Lee Dong Wook'u (Azrail) seviyorsan yeni gerilim dizisi Strangers From Hell'i tavsiye ederim insanı gerim gerim geriyor. Psikopatlık LDW'a çok ama çok yakışmış her bölüm düşüyorum o herife

meleknikoo

hem azraile hem gobline ayrı ayrı düştüm yalan değil bir insan ağlarken bu kadar güzel olabilir tavsiyen için teşekkurler ama korku eşiğim çok düşük sınırım izlemekte çekinebilirim

birazolucemkaldirmayin

Korku temalı değil zaten ama insanı byaaa geriyor

meleknikoo

OZAMAN İZLEMEYE ÇALIŞAYIM TEŞEKKUR EDERİM :d

birazolucemkaldirmayin

Hahah ne demek :'D

bluessy

13 numara klasik romantik komedi ki başrolleri sevdipimden sonuna kadar izlemiştim. Ama goblindeki performansları bile çok daha iyiydi. 7 ye o kadar da dayanamadım senaryo özgün ama içerik iyi işlenmemişti bana göre. Waikiki 1 varken de bence 2 bu listenin ucundan ateş bile alamaz. Kabul kötü bi eleştirmenim 😂 ama bana kalırsa bu kadar güzel içeriklerin yanında designated survivor da eklenmeliydi. Hiç siyaset bilmeyen biri bile bayıla bayıla izler kanımca. Ama 1 numarada hem fikiriz. Elinize klavyenize sağlık😂

tulpar_13

13 ve 7 numara için ben de aynı şeyi düşünüyorum, özellikle 7 beklentimin çok çok altında kalmıştı vakit ayırıp izlediğim için pişman olduğum sayılı dizilerden hatta. Ama Waikiki'ye haksızlık etme ya 2. sezonu felaket komikti çünkü :D

tulpar_13

#6 Waikiki'nin iki sezonu da çok komik ya Kore dizisi sevmeyen biri bile oturup dakikalarca güler. İnşallah 3. sezon da gelir :D

happy-quokka

İlk sezonu acayip komikti hatta gülmekten ağladığımı bile hatırlıyorum 2.sezon da çoğu oyuncu değiştiği için izlemedim bu yorumdan sonra galiba izleyeceğim :D

tulpar_13

Kesinlikle izlemelisin çünkü ben de daha komiği olamaz derken 2. sezon çıktı karşıma. Katıla katıla güleceksin emin ol :D

Görüş Bildir