Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güzellik Yarışması Sırasında Bilimsel Deney Gerçekleştiren Miss America Herkesi Kendine Hayran Bıraktı!

264PAYLAŞIM

Miss America artık sadece mayolu görüntülerden ibaret değil.

Miss America yarışmasının son birkaç yılı, halkla ilişkiler anlamında sallantılı geçmişti. Ancak, her yıl düzenlenen ve bu yıl da NBC'de yayınlanan yarışma yeni bir mesajla yerini aldı. Bu yarışma artık Miss America 2.0.'ydi.

Başka bir deyişle, bikiniler ya da gece elbiseleri yerine artık odak, mülakatlar ve sosyal etki becerileri üzerineydi. Bu tavrı benimsediği ikinci yılda da yarışma, fiziksel görünümden uzak durmaya çalıştı. 2 saat süren programda 51 kadın bilim, işletme, sanat ve eğitim kategorilerinde tanıtıldı.

Bu yılın kazananının da, 24 yaşındaki bilim insanı Miss Virginia Camille Schrier olması yarışmanın değişimini resmen kanıtladı. Schrier, Virginia Commonwealth Üniversitesi'nde eczacılık okuyor. Gösterinin yetenek kısmına ise adeta damga vurdu. Diğer dört finalist, dans edip şarkı söylerken, Schrier sahnede kimya deneyi gerçekleştirdi. Camille,"Bilim her tarafımızda! Küçüklüğümden beri bilimi sevmişimdir. Çocuklara bilimin eğlenceli, güncel ve kolay anlaşılabilir olduğunu göstermek benim görevim." dedi.

Ardından, konsantre hidrojen peroksit, gıda boyası ve bulaşık deterjanı içeren üç ayrı şişeye, potasyum iyodür döktü.

"Birazdan, hidrojen peroksitin, tezgenli ayrışmasını izleyeceğiz. Ama dikkat edin! Bunu evde denemeyin." dedi ve her yerden köpük çıkmaya başladı. Jüri büyülenmişti.

Jüri üyelerinden Lauren Ash "Camille, bu çok eğlenceliydi. Benim fen öğretmenlerim de senin kadar neşeli olsalardı belki ben de daha çok dikkat kesilirdim." dedi.

Georgialı Victoria Hill ve Missourili Simone Esters'ı arkada bırakan Schrier, aynı zamanda platformunu uyuşturucu ve suistimale karşı kullanarak jüri üyelerini kendine hayran bıraktı. Kendisine sorulan birçok  farklı soruya cevap veren Schrier, aynı zamanda akıl sağlığına yönelik farkındalık hakkında da konuştu. Miss America'nın skandal yaratacak hiçbir şeyi sosyal medyada paylaşmaması gerektiğine katıldı ve Miss America'nın daima çocuğu olmayan bekar bir kadın olması gerektiğini çünkü bir ilişki içerisinde olmanın veya çocuk sahibi olmanın, bu zorlu işte dikkatini dağıtabileceğini söyledi.

Özellikle de Rowland'ın sorduğu "Miss America ile dalga geçenlerin üstesinden nasıl gelmeyi planlıyorsun?" sorusuna verdiği cevap alkış topladı.

"Sanırım, bir bilim insanı olarak ve 2020 yılında Miss America olmanın ne demek olduğunu yeniden tanımlayarak, bu insanlarla nasıl başa çıkacağımı göstereceğimi düşünüyorum."

"Yaptığım şeyi tam anlamıyla yetenek olarak görmeyen insanlar oldu. Ama biliyor musunuz? Miss America, eğitmesi gereken, herkesle iletişim kurmayı becerebilen birisi olmalı ve ben bir bilim insanı olarak bunu yapıyorum. "

"Ve insanlara Miss America'nın bir bilim insanı, bir bilim insanının da Miss America olabileceğini göstermeliyiz."

Birçok insan da, bilimin artık güzellik yarışmalarında yer edinmesinden oldukça memnun 👇

"Miss America'da bilimi yetenek olarak görmek!!!! Tam benlik 👩🔬#STEM "

annasolsvig

"Bunu da gördüm... Miss America'nın yetenek bölümünde, Miss Virginia bir deney gerçekleştirdi." #BilimHarikadır

mrBHappy

"Dürüst olacağım. Miss Virginia'nın yetenek bölümünde bilim deneyi gerçekleştirdiğini duyunca "Bu ne?" dedim. Ama bu kız çok iyi bir iş çıkardı! Bu da yeteneğini gösteren video."

MandyFulford

"Miss Virginia için çok mutluyum çünkü yetenek olarak bir bilim deneyi gerçekleştirdi. Bu harika!"

TheRealestSKerr

Schrier'ın diploma aldığı okul da, deneyinin bir videosunu paylaştı.

VT_Science

"Miss Virginia artık Miss America oldu!!! Hadi kadınlar!!! Hadi bilim!!! Hadi Virginia!!!"

annalew13

"Miss Virginia artık Miss America!!! Çok heyecanlıyım!!! Yaşasın BİLİM!!! Başardı. 🎉🎉🎉🎉"

asc7c

"Haziran ayında, bir konferans salonunda oturup, Camille Schrier'in, Miss Virginia unvanı için yarıştığını ve yeteneğini göstermek için bir bilim deneyi gerçekleştirdiğini izlemiştim. Bu gece Miss America olduğun için tebrikler. Gurur duyuyorum!!!!"

DrTamaraWDias

Güzel ve yetenekli kadını tebrik ediyoruz! 😍 🎉

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hadiordan

Gelecek yıl bütün adaylar slime yapacak.

dandanakan

Güzel de kız, bizdeki fen bilgisi öğretmeni olan bayanlar afedersin yerinden kalkamıyor.

googlehanim

Beynin ve kendini geliştirmenin, güzellikten daha önemli olduğu nice günlere...

gzm-ynklr

Tebrikler.

seytantuylu

Yahu ne pis insanlarsınız, minicik beyinlerinizle milletin başarılarını küçümsüyorsunuz. Kadın bu hareketiyle kaç tane çocuğa örnek oldu, kaç insana kimya ile neler yapılabildiğini gösterdi.Yok bu deneyi lise öğrencisi yapıyormuş bilmem ne. Kız zaten daha 24 yaşında ne yapsın atom mu parçalasın amk? Kimse zaten bu deneyi ilk defa gördüğü için şaşırmıyor, sadece güzel kadınların seçildiği bir yarışmada farklılıklarını ve becerilerini ortaya koyuyorlar. Azıcık saygı duyun ulan ne boş insanlarsınız.

homeostazi

sen de boş yapma

seytantuylu

tamam bebişim

nomadsoul

Kaba kelimeler kullanarak ve asabi bir üslup takınarak fikirlerinin saygı görmesini veya benimsenmesini sağlayamazsın. Bu da sana bir amca tavsiyesi olsun.

homeostazi

tamam amcam

nomadsoul

Sana yazmamıştım Nermin Hanım.

seytantuylu

tamam amcam

Görüş Bildir