Güzellik Yarışmalarında Bıkmadan Usanmadan Yaşanan 12 Klişe Durum

166PAYLAŞIM

Özel kanalların hayatımıza girmesiyle görmeye başladığımız güzellik yarışmalarını bilirsiniz. Bir ara neredeyse her kanal kendi güzellik yarışmasını yapıyor, memlekette birden fazla "Türkiye Güzeli" seçiliyordu. Bize de bu heyecanlı dakikaları izlemek düşüyordu. Yıllardır seyrettiğimiz bu güzellik yarışmalarında ise kronikleşmiş bazı durumlar var. Sizler için bunları bir toparlayalım dedik.

1. Güzel kızları önce mayolu halleriyle görürüz ve hemen akabinde üstümüzdeki pijamayla birlikte kendimizi şöyle bir gözden geçirmeye başlarız

Kadınlar kendi kendilerine "Bunlar kadınsa biz neyiz?" diye sorduktan sonra "Önemli olan insanın içi güzel olsun" diye sakinleşir. Bu esnada erkeklerden pek ses çıkmaz, çıkmasın da zaten!

2. Hemen yarışmada bir adet favori belirleyip yanımızdakine "Kesin bu birinci olacak" diye iddialı cümleler kurarız

Bakışlarımızla favori adayımıza ekran karşısından olumlu enerji göndermeye başladıktan sonra ekrana doğru "Ay hadi inşallah" diye dua transfer ederiz.

3. Bu esnada güzellerin kamp maceralarını ve ne kadar çok eğlendiklerini görürüz. Kızlar o sırada üstlerini değiştirdikleri için reji bizi bu şekilde oyalama başlar

"Aaaa yastık savaşı yapıyolar", "Aaa havuzda oynuyolar" diye diye 1,5 saat geçer. Sanki o eğlenceyi yaşayan bizizdir. Ne kadar zavallıyız kız :(

4. Hanım kızlarımız bizim taksitle bile alamayacağımız pahalı abiyelerle arz ı endam etmeye başlarlar

"Hayriye'nin düğünde ben de böyle bi şey mi giysem ki?" diye düşündüğümüz bütün kıyafetler ünlü bir tasarımcıya aittir. Bi de onlarda durduğu gibi bizde durmaz zaten. En güzeli siyah, kolları tüllü bi elbise aslında...

5. Güzelim kızları dünyanın en aptal koreografisi ile dans ettirerek perişan bir hale sokarlar

Bunu yıllardır düşündüm durdum, tek bir sonuca vardım: Kıskançlık. Evet, tamamen bu. Çünkü gerçekten o kadar saçma figürler yaptırıyolar ki kızlara, bıraksalar kendileri daha güzel dans edecekler. Ama yok, illa zor durumda bırakalım!!

6. Sahneye çağrılan dünyaca ünlü isimle yapılan çeşitli şaklabanlıklar

Dünyaca ünlü isim tahmin ettiğiniz gibi jüri üyelerinden bir tanesi. Canlı yayın öncesi en az 50 kere prova yapıldıktan sonra sanki o an spontan bir gelişmeymiş gibi bize yutturulan çeşitli şovlar yapılmaya başlanıyor. Biz de "Aaaa kız koş koş bak kim çıktı" diyoruz hemen.

7. Asla zarar gelmeyeceğinden emin olunan tipsiz sunucu ve onu kurtaran güzel kadın

Dikkat ederseniz güzellik yarışmacılarının sunucuları hep "Bunu kulise bıraksak kızlara bi zararı olmaz" denilen tiplerden seçiliyor. Bu gelenek hiç bir zaman bozulmadı. Onu kurtaracak partnerinin ise daha iddialı olması denge unsurlarından bir tanesi.

8. Zaten heyecandan ölmek üzere olan kıza siyaset, dünya gündemi gibi sorulan bir sürü zırva

"Güzel olmak yetmez, akıllı da olacaksın" düsturu ile sorulan bu sorular en olmayacak zamanda, en gereksiz anda sorulan sorulardır. Konunun dünya barışına bağlanması ise kaçınılmaz.

9. Ömrünü güzellik yarışmalarında jüri üyeliği yaparak geçiren yaşlı kurtlar

Bu adamlar olmadan bir güzellik yarışması düşünülemez. Hıncal Uluç'un güzellik konusunda otorite olduğu bir yarışma, jüri üyeliğinin bel kemiğidir.

10. Birinciliği açıklandıktan sonra bir anda üzüntüden yüzünün şekli değişen güzel

Neredeyse "Ben bunu hak etmedim, nolur başka birinci seçin" diyecek kadar ağlayan güzel kızımızın az evvelki güzelliği bir anda şekil değiştirir. Kız bu kadar üzülecektin, niye birinci olmak istedin mademse?

11. Forsunu asla bırakmayan "Hala taş gibiyim" mesajlı bir önceki yarışma birincisi

Taç takma töreninde gördüğümüz bu eski güzelimizin içinde bir miktar burukluk ama bolca "Yıkılmadım, ayaktayım" havası bulunur. Kolay değil, üstüne yeni bir güzel gelmiş. Yalnız bu güzeller yıllar geçtikçe daha bi başka güzelleşiyor, o da önemli bir ayrıntı.

12. "Senin de saçların güzel" diye seçilen ikinci yarışmacı, her zaman birinci seçilenden daha güzeldir.

Bu kural yıllardır değişmedi, değişemez. Neden böyle oluyor bu bir merak konusu. Fotoğrafta gördüğümüz birinci güzelimizin ise yıllar içinde geçirdiği değişlik hepinizin malumu.

Hoşçakalın...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bu güzellik yarışmaları kadınlara edilen bir hakaretten başka bir şey değil. Vallahi bak..

itsgoddes

Şu dünyada en nefret ettiğim şeylerin listesini yapsam bu sikik güzellik yarışmaları kuşkusuz ilk üçe girer.

maskeliduygular

Hayatımız klişe olmuş, neyin güzellik yarışmasından bahsediyorsunuz? Efkarlandım...

iamasya

Hiç oturup izlemedim bu güzellik yarışmalarını izlememde zaten

tsukiyashima

2 saat sonra bu programı izledikten sonra ben: DİYETE GİRMELİYİM.

Görüş Bildir