Güzellik Çeşit Çeşit! Başörtüleri ve Kendilerine Özgü Stilleriyle Adeta Birer Moda İkonu Olan Kadınlar

1.7bPAYLAŞIM

İnsan en çok kendisi olabildiğinde güzeldir. Şimdi sizlere kendi tarzını cesurca konuşturarak başkalarına ilham olacak kadınların stillerini tanıtacağız.

Kaynak

1. Türban üstü fötr şapkalar bu sene en çok denenen ve beğenilen stillerden birisi. Özellikle dik yakalı ceketlerle gerçekten çok hoş duruyor.

reyhanerdem_

2. Bu düğümlü bağlamayı bu yaz çok göreceksiniz çünkü gerçek bir yaz neşesini yansıtan stil. Özellikle renkli eşarplarla denemek için tam mevsimi!

ig: buketateess

3. Spor bir tarz isteyenler için bu sokak stili de oldukça başarılı. Şalvar pantolon ve spor şapka ile böyle kombinler oluşturabilirsiniz.

4. Fötr şapka ve kadife cepkeni bahar aylarında kombinlemek de çok iyi fikir.

ig: beyyzaakk

5. Rengarenk bol üstleri, renkli camlı hippi gözlükler mükemmel tamamlıyor. İşin güzel tarafı, bu gözlüklerin mevsimi hiç yok! ❤️

ig: elifkcksri

6. Beyaz çizmeleri sezon itibariyle geride bırakıyoruz ama bu bahar ve yaz beyaz keten botlar da çok moda. Kot ceketlerinizle beyazın uyumuna hayran kalabilirsiniz.

ig: kubrakoccc_

7. Geçtiğimiz sene çok fazla tercih edilen palmiye yaprağı desenini, beyaz türbanla kombinlemek de güzel bir fikir olmuş. 👍

ig: hilal.kadioglu

8. "Cat eye" denilen gözlüklerden bir tane edinmek için bu stil kendi başına yeterli sanki!

ig: szeynepsinan

9. Hasır şapkaları hazırlayın çünkü artık tam zamanı. 😍

ig: edacomart

10. Uzun eşarp ve kumaş pantolonun şıklığı da bir başka...

ig: sevinckarhan

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-kilic39

gayet güzel niye bu kadar ön yargılısınız kendi tercihleri

z.b.g.

Valla başını kapayıp başka yerini açıp barda fıçı bira içip herkesten çok oynayan kadına saygı duyun bilmem ne ayağı yapmasınlar burda.. ben böle bi saygıyı reddediyorum.

finiken

"Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle, dışarı çıkarken üstlerine cilbablarını alsınlar. Bu, onların tanınmasını ve bundan dolayı incitilmemelerini sağlar. Allah, Gafûrdur, Rahîmdir." (Ahzab, 33/59). "Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah'a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin umduğunuza nail olasınız." (Nûr, 24/31).

finiken

Bu ayetleri İslamda tesettür yoktur diyen arkadaşlar için buraya yapıştırıyorum.

finiken

Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar yazıyor dikkat edersen. Okumam yazmam var. Göz göre göre hala inat ediyorsun. Bilmediğinden değil insanları yanılmak için yapıyorsun. Olayın bir de hadis kısmı var. Onları kabul etmeyeceğini bildiğimden hiç girmedim. Gayet net mevzu yoruma açık değil. Eğer samimi isen bilmediğini kabul edip kenara çekilmek düşer sana. Kıvırmaya lüzum yok.

finiken

Bas git daha Allah'a imanın yok. Bana şirk koşuyor diyorsun. Bu da yetmemiş gelmiş burada bana müfessir kesilmişsin. Ben sen ve ekibinin ne maksatla burada takıldığınızı biliyorum. Ayetin devamında kimlerin yanında tesettür gerekmediğini anlatıyor. Bunu anlayacak kadar zekaya sahip olduğunu biliyorum. Ama senin maksadın başka. Siz bu sitede bir ekipsiniz. İnsanları dinden soğutmaya çalışıyorsunuz.

finiken

Bir de hadislere laf etmişsin sanki ayetleri kabul ediyorsun. Git sen isminin hakkını ver. Kilisede çanını çal. Gerçi seni oraya da sokmazlar.

finiken

Sen Müslüman mısın? Konuşmalarına bakarsan dinsizsin. Dinsiz olduğun için islamla ilgili ahkam kesemezsin. O meali de senin gibi biri yazmıştır. Bir sürü güvenilir meal varken, ne olduğu belirsiz bir meali okuyamam.Yüzyıllardır binlerce alim bilememiş. Sen doğruyu biliyorsun.

finiken

Hepsinin aynı olması normal değil mi? Hepsi Kuran meali sonuçta. Seninkini özel kılan ne? Kim yazmış? Senin nefsine uygun şeyler yazıyor diye doğru olan o mu olmalı? Hepsi domuz eti haram derken. Biri helal diyorsa bence onda sorun vardır.

finiken

Bu arada senin araştırdığından çok fazla araştırmışımdır. Dini konularda ciltlerce kitap okudum. Sonuçta araştırmanın sonu yok ancak insanın gücü bir yere kadar yeter. Sonuçta dünyadaki islamla ilgili bütün kitapları okuyamazsın. Okuduğum kitaplar beni tatmin etti. Aklım ve kalbim tam iman etti. Bu yazdıklarımı senin için yazmadım. Diğer insanların kafasını bulandırma diye yazdım. Yoksa sen de söylediklerinin dayanağı olmadığını biliyorsun. Ben dünya düzdür yazan kitap da bulabilirim. Öyle bir kitap olması onu doğru yapmaz.

finiken

İman kelime anlamı olarak, güvenmek, inanmak demektir. İslamda tereddütsüz olarak Allahı varlığına, birliğine, melelerine, kitaplarına, Ahiret'e ve Kader'e inanmaktır.

tenroujima

Ne hale getirdiler başörtüsünü...

reshontheway

Bak güzel kardeşim artık milletin başörtüsüne, mini eteğine, içtiğine, yediğine, sevgilisi ile ne yaptına vs. karışmaktan vazgeç. Bırak kapanan kapansın, açılan açılsın. İsteyen böyle giyinsin. Sürekli Allah ile Kul arasında olan olaylara müdahale etmekten vazgeçin artık. Eğer o sana yapıyorsa sen de yap ama bu kadar acımasız olmayın. Türbanı bir aksesuar olarak kullanan da var, ailesinden ya da çevresinden dolayı kapanmak zorunda olan da var ya da kendince modernize etmeye çalışan da var. Şurada yıllardır yobazların yaptıklarına laf söyledik şimdi aynı şeyleri diğer tarafa yapmak bize yakışmaz. Özgürlüğü istediğiniz tarafa doğru çekmeyin artık.

Görüş Bildir