Güneşin Büyüsüne Kapılıp Saçlarınızın Rengini Açtırmadan Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey

115PAYLAŞIM

Pek çok kadının döngüsüdür saçlarını kahveden sarıya, sarıdan kahveye boyatmak. Bu yıpratıcı işlemleri ilk seferlerde çoğumuz bilinçsiz yaptırıyor, sonra pişman oluyoruz. İşte sonradan pişman olmamak için saçlarınızın rengini açtırmadan önce bilmeniz gerekenler.

Daha önce koyu renge geçiş yapmadan önce bilinmesi gerekenleri derlemiştik. 👇 Şimdi sıra sarışınlıkta.

Bir Çılgınlık Yapıp Saçınızı Koyu Renge Boyatmadan Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey - onedio.com
Bir Çılgınlık Yapıp Saçınızı Koyu Renge Boyatmadan Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey - onedio.com

1. Gerçekçi olun.

Saç rengini açtırmadan önce yapılması gereken ilk şey bu. "Kuzgun siyah saçlarımı buz beyazı yaptırmak istiyorum" gibi bir talep gerçekçi olmayacaktır. En azından bu hızlı ve hasarsız bir şekilde olmaz.

2. Yavaş yavaş geçiş yapın.

Günümüzde az yıpratıcı açıcılar bulunsa da, sarının en güzel tonu platin olsa da; hatta işinin ehli bir kuaför bulsanız da geleneksel yöntem sizi daha çok mutlu edecektir. Birkaç ay ya da yıl içinde yavaş yavaş sarıya geçmek ve bu dönemde yoğun bakımlar uygulamak sizi sonuçta daha çok mutlu edecektir. Hangi açıdan mı? Hem gözünüzün alışması, hem de saçlarınızı korumanız açısından tabii ki.

3. Saçlarınızın sizin için ne kadar değerli olduğunu iyi düşünün.

Şöyle ki, sık sık kestirdiğiniz orta boy ya kısa saçlarınız varsa düşünme sürenizi de kısa tutabilirsiniz. Ancak yıllarca uzattığınız, emek verdiğiniz saçlarınızın yanmasını, hasar görmesini kabullenemiyorsanız, bu fikri erteleyebilir ya da sadece uçları açtırabilirsiniz.

4. Doğal saç renginizi tanıyın.

Eğer doğal saçlarınızın içinde kızıllık, turunculuk varsa; açma işlemi ne kadar başarılı olursa olsun sonuç dore bir sarı olacaktır. Elbette sonrasında farklı işlemlerle bunu değiştirmek mümkün, ancak her dip işleminde aynı sorunu baştan yaşayabilirsiniz.

5. Bakım ürünlerinizin sayısını artırın.

Sarı saçın daha hassas, yıpranmış, cansız ve kuru göründüğü bir gerçek. Saçı yormayacak şekilde çeşitli saç maskeleri, serumlar, bakım yağları edinmeli ve düzenli uygulamalısınız.

6. Sarışınlığın pahalı bir seçim olduğunu unutmayın.

Sık sık dip boya, röfle, bakım ürünleri isteyen sarışınlık pahalı bir durumdur. Maddi olarak buna hazır hissetmiyorsanız, hiç başlamamanız daha iyi.

7. Cilt tonunuza uygun seçimler yapın.

Cilt tonunuza uygun seçimler yapın.
Cilt tonunuza uygun seçimler yapın.

Herkesin cilt tonu ve cilt alt tonu farklı; dolayısıyla herkese aynı sarı tonu yakışmaz. Pek çok insanda sarı saçın sağlıksız durma sebebi bu, yoksa herkese gidecek bir sarı tonu mutlaka vardır.

8. Saçınızın yapısının bozulacağını kabullenin.

Saç yapınız düz, dalgalı ya da kıvırcık olabilir; açma işlemi saç tellerinin yapısını değiştirdiği için saç yapınızı bozacaktır. Kıvırcık saçlıysanız buklelerinizin yapısı bozulur, düz saçlıysanız o ipeksi düzlüğü kaybedebilirsiniz.

9. Sarı saçların makyaja ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

Sarışınlığın vazgeçilmezi makyajdır. Makyajsızken sağlıklı ve güzel görünen sarışın sayısı oldukça az. Bu yüzden cilt bakımına ağırlık vermeli, günlük rutininize renkli makyaj ürünlerini katmalısınız.

10. Yanmış saçın geri dönülemez olduğunu ve bu ihtimalin her zaman bulunduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Yanmış bir kağıdı (hafif yanmış da olsa) eski haline getirmek mümkün müdür? Elbette hayır. Yanma kimyasal bir olay ve saç açıcıların içeriğindeki kimyasallar da tıpkı ateş gibi saçları yakabilir. Reklamlara aldanmayın; yanmış saçı hiçbir şey düzeltmez, sadece iyileşmiş gösterir. Yanan saçı toparlamanın tek yolu kestirmektir. En iyi kuaförlerde bile zaman zaman bu durumun yaşandığını unutmayın ve kuaförünüzün açma işleminde uzman olmasına dikkat edin.

11. Kıyafetlerinizi önce gözden, sonra elden geçirin.

Kıyafetlerinizi önce gözden, sonra elden geçirin.
Kıyafetlerinizi önce gözden, sonra elden geçirin.

Daha önce bahsettiğimiz saç ve cilt tonu, kıyafet seçiminde de öne çıkıyor. Zaten çoğumuz alışveriş yaparken alacağımız ürünün renginin cildimize ve saçımıza uyumuna özellikle bakarız. Eskiden size çok yakışan bir renk, saçlarınız değiştikten sonra yakışmayabilir ve dolabınızda değişikliklere gidebilirsiniz.

12. Bağımlılığa hazırlıklı olun.

Neden tüm sarışınların arada bir koyu renkleri deneyip yine sarıya döndüğünü artık biliyorsunuz. Sarışınlık bir çeşit bağımlılık ve bir kez saçını sarıya boyatan her zaman daha da sarışın olmak istiyor. Sebebi oldukça basit, ışığı yansıtması ve yüz hatlarını yumuşak göstermesi.

Her şeye rağmen sarışınlığın havası bir başka! 😏😎

Gerçekten istiyor ve kendinize yakışacağını düşünüyorsanız, kim tutar sizi? ☺️

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bir hatun sarışın ise gerisi teferruattır :D

cagla_fb

Vazgeçilemiyo işte sıkıntı orda -.-

pekala

esmerlere sarı saç sarışınlara da koyu renk saç yakışmıyor bakım yapılsa kaş rengi değiştirilse de ten rengi ile uyum sağlamıyor ne yazık ki bu yüzden en iyisi doğal halinde kalması saçın hem daha şık hem de daha sağlıklı

hastalik-hastasi

sarışının adı esmerin tadı lan

blondeslayz

yav bi bitmediniz be bi tad bi ad tutturmuşsunuz gidiyorsunuz

hastalik-hastasi

ben demiyom oyle diyenler var

sevcanbulut

7 deki kadının gözleri *-*

Görüş Bildir