Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güneş Gözlüğünden Bir An Olsun Ayrı Kalamayanların Öne Sürdüğü 10 Basit Neden

 > 
345PAYLAŞIM

Bahar geldi, güneş hafiften yüzünü göstermeye başladı. Güneş gözlükleri yeniden aramıza döndü. Göz rahatsızlığı olanlara lafımız yok ama iç dış demeden güneş gözlüklü dolaşan kimseler size de biraz şey gelmiyor mu?..

1. Çok aşığım var diyorlar, tanınmaktan imtina ediyorum laf aramızda…

Biz de “At yalanı, sevelim inananı” diyoruz.

2. İflah olmaz bir Ayna grubu sempatizanıyım…

Gurbette yorgun düştük be ceylan :(

3. Manzaraya daldım ses çıkarma…

Onlar aramızda! 10 km yakınında bir hanım kokusu aldığında bakışlarını hadsizce kilitlemekte mahsur görmeyen, hayatında hiç dişi birey görmemişçesine ağzının sularını toplamakta zorlananlar...

4. Boşver bunları benim tarzım bu, biraz da senden bahsedelim mi? Yalnız mı yaşıyorsun?

Bu tipler filmlerden kitaplardan ezberledikleri cümleleri yerli yersiz kullanma konusunda da oldukça mahirdir bakınız… Örneğin sorunuzu yinelediniz, ikinci yanıt dişlerinin dibinde hazırdır “Gözlerinin yakamozunda güneşlenirken bir anlığına bilincimi yitirmişliğime laf etmeyeceksin elbette, öyle değil mi?”

5. Ya bişey değil, dün kapıya çarptım!

Gözüne darbe yemiş kimsenin, kapıya çarparak bulunduğu duruma gelmiş olmasına inanacak kişilerle hala ahbaplık etmesi sizce de garip değil mi?

6. Canım benim migrenim var!

Bakın bunun şakası yok… Migren dediğimiz PMS’ten öte, diş ağrısından ziyade bir sistem olduğundan, migrenle karmaşık ilişki halindeki kimselerin yaptıklarından dolayı onları yargılamak haddimiz değil! Bu noktada gözlüğe yancılık etmekle mükellef şakakları sıkıca saran fuları da unutmamak lazım...

7. Aslında bu güneş gözlüğü değil, gece gözlüğü…

Hıhım evet...

8. Yok uyumuyorum, sadece gözlerimi dinlendiriyordum!

Genelde işyerinde kullanılan bahanedir. Elbette sabahın kör vaktinde uyanıp ofise gitmek her bünyeyi aynı etkilemez. Kimi nazenin bünyelerin bir miktar daha uykuya ihtiyacı olabilir. Gözlük takılır, arkaya yaslanılır ve olaylar gelişir...

9. Kolormatik :(

Kolormatik ne arar 2015’te demeyin, olur öyle...

10. Şu anda ağlıyorum biliyor musun?

İnsanın içinden ne zaman gelecek şu ağlamak belli olmaz tabii. Anlıyoruz seni ağlayan güneş gözlüklü, dök içini rahatla, sonra güzelce yüzünü yıka da çıkar şu gözlükleri!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozlem.cubuk.5

gecede takarım gündüz de takarım karısıcak birşey arıyorsunuz adeta.

r2d2

1999 matrix filmini yeni izlemişim.. Ertesi gün gittim kaliteli bi rayban aldım (Tahtakalede tezgahtan).. Gece gündüz takıyorum, yaş o zamanlar 17 civarı... Esnafın biri beni görüp kapıya çıktı ve " Tak oğlum tak çok güneş var zaten," deyip dalga geçti...(saat 22,30 civarı) İşte o günden beridir, ne zaman gözlük taksam aklıma o esnaf abi gelir küfreder gözlüğü bi kenara atarım.. Fotomda gördüğünüz gözlük en son aldığım gözlük sadece o gün taktım ve foto 3 yıllık düşün =)

captainwolfburak

sanane lan takan takar takmayan takmaz seni niye geriyor anlamadım :D

ozcylnn

Güneşe çıkan herkesin istisnasız güneş gözlüğü kullanması gerekir çünkü gözler eğri ışığı farklı kuvvette alırlar.. Güneş gözlüğü kullanıldığında bu eğri ışık %70 oranında kesilir. İleride oluşabilecek göz hastalıklarından da bizi korur :):)

patrick

ama çakma gözlük olmaması lazım. çakma gözlük takmaktansa hiç takmamak daha iyidir.

ozcylnn

kesinlikle bunuda ekleyecektim yoruma ama eklemeyi senden bekledim ki çokta güzel oldu :)))

patrick

görev tamamlanmıştır :)

duz_hatun

Affınıza sığınarak bir bilgi de benden olsun, özellikle karlı havalarda güneş gözlüğü muhakkak gerekli. Kendimden biliyorum, ciddi göz problemleri yaşanabiliyor, karın yarattığı parlaklık yaz güneşinden daha çok zarar veriyor :) O yüzden ben takamasam da kış günü bile güneş gözlüğü takanları yadırgamıyorum :D

ozcylnn

Çok doğru!

r2d2

Uzun yol giderken 5 liralık gözlük alıp takan adamım, Uzun yoldan geri döndükten sonra da atarım gider.. Uzun yolda Gündüz yola çıktıysam çakma falan rahat oluyor ama sadece senede 1 kere 1 gün takacağım gözlüğe de 300-500 veremem.. Zaten Orjinal gözlük, çakma gözlük ayrımınında tamamen ray-ban ve police tarafından uyduırulduğunu düşünüyorum.. Maliyeti 100 lira olmayan gözlük 1000 lira lan!

patrick

fiyatların uçuk olması bence de saçma, marka diye yapıştırıyorlar. senin durumda biraz koyuluk istiyorsun, anladığım kadarıyla güneşle direk temas yok. o durumda kalitenin çok önemli olacağını düşünmüyorum ama direk temas konusunda mesela güneşlenirken yada güneş altında dolaşırken çakmalar cilde ciddi zarar verebilir.

r2d2

Aynen öyle, yolda ki sarı yansıma özellikle yaz aylarında gözü gece yolculuğundan daha çok yoruyor.. Yalnız gideceğim zaman gece yola çıkmayı tercih ediyorum.. Ama annemde benimle gelecekse yolda uyuyamadığı için gündüzü tercih etmek zorundayım...

patrick

arabada iyi yada kötü bir gözlük senin durumda yeterli evet

dertcilekeder

Şezlongda uzanıp röntgen çekmelik gözlük aranıyor.

Görüş Bildir