Gülen Bok, Kenara Çek! Avustralya'da Artık Araba Plakalarına Emoji Koyulabilecek

-

Emojileri günlük hayatımızın her alanında kullanıyoruz, mesajlaşırken, sosyal medyada ve hatta filmlerde bile karşımıza çıkıyorlar. Ama yollarda görebilecek olmamız, herkes için yeni bir durum. Avustralya, vatandaşlarının arabalarının plakalarında emoji kullanmalarına izin verdi. Haberin detayları için CNN kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: https://edition.cnn.com/2019/02/19/austr...

1 Mart'tan itibaren Avustralya'da bir eyalet olan Queensland'de insanlar plakalarını kişiselleştirebilecekler.

Sınırlı emojiler olacak ve onların içinden seçtiklerini plakalarına ekleyebilecekler.

Plakalar hala 3 harf ve 2 sayıdan oluşacak, eklenen emojiler plaka numaralarından sayılmayacak. Sürücüler plakasını belirlenen 5 emojiden birini kullanarak süsleyebilecek. Bu beş emoji, "kahkaha atan yüz", "göz kırpan", "güneş gözlüklü", "gözlerinde kalpler olan" ve "gülümseyen" şeklinde.

Queensland'de bulunan Royal Automobile Club'ın sözcüsü Rebecca Michael, emojilerin aslında kişiselleştirilmiş plakaların doğal bir uzantısı olduğunu vurguladı.

Ve şunları ekledi: "Tuttuğunuz takımı ya da en sevdiğiniz şehri, plakanıza bir sembol ekleyerek destekleyebilirsiniz, emoji kullanmanın da bundan farklı hiçbir tarafı yok." 

Bu haberi duyan birçok sürücü ise daha çok emojiye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Seven Network'ün Facebook hesabında bir kullanıcı "Birçok insanın kızgın surat emojisine ihtiyacı var." yorumunu yazdı. 

Online bir platform olan Emojipedia'ya göre, her gün Facebook'ta 700 milyondan fazla emoji kullanılıyor. Emojilerin toplam sayısı yeni güncellemelerle birlikte 2800'e ulaştı. Hatta Temmuz ayının 17'si gayriresmî olarak Dünya Emoji Günü olarak belirlendi.

İşte plakalara eklenebilecek olan emojiler 👇

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Araba plakanıza bir emoji ekleme şansınız olsaydı, hangisini tercih ederdiniz? Yorumlarda buluşalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

bize gelse direk para işareti konur. Nede olsa teker döner hazine kazanır

sari-lacivert

Adamların derdine bakkkk bizim derdimize bak amk

tosarik

Güzel

-wislet-

Gülücük gülücük :D

Görüş Bildir