Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Grevde Olan Maltepe Belediyesi'ndeki İşçilerin Talep Ettiği Maaş Sosyal Medyayı İkiye Böldü

1.1bPAYLAŞIM

Sorun aradaki farkın azalacak olması mı?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Kadıköy Belediyesi işçilerinin 16 Şubat'ta başlattıkları grev kısa süre içerisinde varılan uzlaşma ile sona ermişti. İmzalanan sözleşmeyle, belediyedeki en düşük işçi maaşı ikramiyeler ve yıllık ödenen sosyal yardımlar hariç; aylık net 5 bin 275 TL olarak belirlenmişti.

Bu içeriğimizden sürecin detaylarına, yaşananlara bakabilirsiniz;

Yanlış Açıklamalar Nedeniyle Şımarıklıkla Suçlanan Kadıköy Belediyesi İşçilerinin Başlattığı Grevin Detayları - onedio.com
Yanlış Açıklamalar Nedeniyle Şımarıklıkla Suçlanan Kadıköy Belediyesi İşçilerinin Başlattığı Grevin Detayları - onedio.com

Kadıköy Belediyesi işçilerinin grevinin ardından da Maltepe Belediyesi'nde işçiler 23 Şubat'ta grev başlattı.

Bu arada, Kartal, Ataşehir ve Beşiktaş'ta ise belediye binalarının girişine grev kararı asan işçiler, anlaşma sağlanamaması durumunda Mart ayında greve çıkacaklarını duyurdu.

Geçim sıkıntısı yaşadıklarını, belediyenin haklarını vermesini talep ettiklerini belirten işçiler, Kadıköy Belediyesi işçilerine verilen ücretin aynısını istediklerini vurguladı. Bunun ardından da Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, sendikanın 5200 TL talep ettiğini bunun ise bütçelerini aştığını söyledi.

Fakat şu an işçilerin istedikleri maaş sosyal medyayı ikiye bölmüş durumda. Bazı kullanıcılar bu ücretin fazla olduğunu savunurken;

@rutherrford_

@damagetheriver

@Mert_yavu

@ylnbrnn

@merveilleuss

@husamaetttink

@BesimTokerr

@bbkanbur

Bazıları da, işçilerle aynı ücreti alacak olanların bu durumu hazmedemediğini ve insanca yaşam için bu ücretin makul olduğunu söyledi.

@Gunbediazrak

@Cemil_Marki

@erkenolecegiz

@ErdemNiloglu

Sizin düşünceniz ne bu konuda? Hangi tarafı destekliyorsunuz?

@KansuYildirim

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lilithtrinty

kamuda çalışan lisans mezunu biriyim aynı parayı alıyorum. kardeşim türkiyenin en iyi teknik ünilerinden birinden mezun mühendis. 4 senedir işsiz. kendi alanı olmayan parttime bir işte 1000tl alıyor. sorun çöpçülerin bu parayı alması değil bizlerin az maaş alıyor olmamız ve eğitimli insanların işsizlikle mücadelesi.

halil-aksoy1

Doktor değilim ama Sağlık çalışanıyım, nöbetler, mesailer ben artık aynın kaçı, hangi gündeyiz bilmiyorum bazen. Saate baktığımda öğlen 1 mi, gece 1 mi diye afalladığım oluyor,(şaka değil ciddiyim) ve izole kıyafetler cabası...ben hakkım olanı istediğimde "vatan haini" oldum. Fakat pandemi gibi hijyenin en önemli olduğu günlerde, bunu çıkara çevirip, "mecburlar, yoksa çöplük olacak heryer," diye düşünüp bunu yapmaları, grev hakkı mı, asıl hain kim oluyor? Yemin ediyorum şuan 3000 tl'yi geçin illegal olsa dahi 2000bin için çalışmak birbirini boğazlıyan insanlar var. Lafa gelince herkes müslüman, herkes ahlaklı, herkes dürüst...

mehmet-emin-karakas2

Ben bir öğretmen olarak bu kadar maaş almıyorum be kardeşim yani maşallahı bu DİSK ve CHP li belediyelerin :@

ali-efe-ince

bu chp'de yemin ederim gram akıl yok. Toptan bir iş ilanı açsa, 2 saat içerisinde orayı yıkarlar. öyle 5000 için falan da değil. 3000 lira sabit rakam koyacaksın. Gerekirse vereceksin tazminatlarını siktirolup gidecekler. İçine ettiniz Atatürk'ün kurduğu partinin. Biri desen 14 senedir koltuğu kaybetmemek için arada öter, ekmeleddin diye birini aday gösterip akp'nin ekmeğine yağ sürer. Sosyal medya denen mecrada kendilerini geliştirmek yerine kişisel kanallarını açıp saçma sapan videolar paylaşırlar. Planlama yok, büyükşehir belediyesinden destek almak yok.. Mansur YAVAŞ bağımsız aday olsun diye dua etmeye başladım artık.. Başka türlü kurtuluş yok..

kendineassassin

Görüşüm aynı, asgarî ücret konusunda merkezî iktidâra karşı hiçbir işe yaramayan DİSK bu konu özelinde artık "sarı sendika" olduğunu tescillemiş durumda..

Görüş Bildir