Gözlerinizi Kısarak "Ulan Biz de Zengin miyiz Yoksa?" Şeklinde Düşünmenizi Sağlayacak 13 Şey

332PAYLAŞIM

Bir çoğu temek ihtiyaçlar evet ama malum günümüz koşullarında bunlar bile lüks sayılabiliyor. Buradaki maddelerin çoğu sizde de öyleyse tebrikler, siz aslında zenginsiniz ama haberiniz yok.

1. Kahvaltıda portakal suyu içilmesi.

Evinizde çay yerine bu tercih yapılıyorsa fakirlikle uzaktan yakından alakanız yok demektir. Fakirin sabah sabah midesi yanar.

2. Çöpler için market poşeti yerine çöp poşeti kullanmak.

Evet market poşetleri artık ücretli ama bir süre önce ücretsizdi. Aslında doğru olan budur, yani zengini olsun fakiri olsun böyle yapması gerekir ama bir evde market poşeti yerine çöp poşeti kullanılıyorsa o evde zenginlik vardır. Çöpe para harcanıyor resmen, daha nasıl bi zenginlik olabilir ki?

3. Evde şömine bulunması.

Kullanılsın veya kullanılmasın, isterse içinde çer çöp dolu BİM poşeti duruyor olsun, şömine demek zenginliğe açılan kapı demek. Varlıklı çocukları sevindirip durduğun için de sana yazıklar olsun Noel Baba.

4. Banyoda siyah fayans kullanılmış olması.

Banyoda siyah fayans kullanılmış olması.
Banyoda siyah fayans kullanılmış olması.

Bakarken bile zengin hissettiriyor, siyahın banyoda böyle bir gücü var resmen. Siyah fayanslı banyosu olan evde bereket vardır, zenginlik vardır.

5. Eskiyen üst başı pijama olarak kullanmak yerine sabahlık, gecelik giymek.

Pijama almak bile az biraz varlık göstergesi gibi. Eskiyen tişört ve diz yapmış eşofmanlar ne güne duruyor, sorarım... (oradan da hoop el bezi olmaca)

6. Kolayı 2.5 litrelik değil de kutu veya 1 litrelik olarak almak.

Misafir olarak gittiğiniz evde buzdolabını açıyorsunuz ve kutu kutu kola görüyorsunuz. "Oha bunlar amma da zenginmiş" diye bir düşünce aklınıza düşer mi düşmez mi, dürüst olun...

7. Aile dostuna sahip olmak.

Komşuluğunuz yok, akrabalığınız hiç yok ama başka bir aileyle aileniz sürekli görüşüyor ve karşılıklı misafirliğe gidiliyor. Evet, zenginimsi ailelerde böyle bir müessese var. Ahbaplık da denilen bu olgunun içindeyseniz zengin olmasanız bile olma potansiyeliniz var demektir.

8. Eve alınan karışık kuruyemişlerde kaju olması.

Yılbaşı gibi özel günlerde değil de genele yayılması gereken bir durum bu. Kaju tek başına o karışık kuruyemişin fiyatını ikiye katlayabilen bir yemiş sonuçta. "Eve haciz gelecek ama biz kajusuz yapamıyoruz sürekli alıyoruz." diyorsanız sizin için durum farklı.

9. Aile üyelerinin toplu taşıma yerine taksi kullanması.

Evdeki aile bireyleri dışarı çıkacakları zaman kombinin üstündeki taksi durağı magnetine bakmayı bırakıp direkt rehberden arayıp çağırıyorsa net zenginlik, bunu Ankara gibi taksinin pahalı olduğu şehirlerde yapıyorsa Ağaoğlu'luk falan o derece.

10. Evde manzara tabloları yerine anlamsız tablolar bulunması.

Manzaralı tablolar eyvallah herkeste olabilir ama anlamsız, modern çalışmalar tablo asmanın bir tık üst seviyesidir, hafiften bi zenginlik hissiyatı verir.

11. Bir bakanı bir daha baktıracak gariplikte ahşap biblolar.

Aynı görseldeki gibi evinizde boy boy anlam verilemeyecek ilginçlikte ahşap biblolar varsa, annenize "Anne biz zengin miyiz benden mi saklıyorsunuz?" diye bi sormanızda fayda var.

12. Eve mandalinadan çok ananas, mango gibi tropikal meyvelerin girmesi.

13. Ekmek kızartma makinesine sahip olmak.

Bakın burası önemli, özellikle tost makineniz varken üstüne bu aletin sahibiyseniz var kesin sizde bişeyler. Kenarda 3-5 birikmişiniz falan kesin var kandırmayın bizi.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
shiota

fak fakirmisim teşekkürler onedio farkındalığımı arttırdığın için

bookworm

Zenginmişim haberim yok.

yesimargunsah

Bu maddelerden 7 tanesi bizde var ama çok zengin olduğumuzu sanmıyorum

sema-gerim

saydıklarının hepsi bzide mevcut ama zengin değiliz. şömine tamamen tesadüf.

dilara-turan11

Türkiye gibi absürt bir ülkedeysen maalesef bunlar zenginlik itemleri arasına girmekte.

Görüş Bildir