Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görmez Lüks Aracını Kullanmadı

 > 
7PAYLAŞIM

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Başbakanlık’taki toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı’na alınan ve fiyatı konusunda büyük tartışma yaratan son model araç yerine eski model bir araçla geldi.

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre; Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, alınması büyük eleştirilere yol açan lüks Mercedes makam aracını dün kullanmadı. Başbakanlık’taki programa Görmez, yeni alınan 2014 model makam aracından önce kullandığı 2006 model Mercedes makam aracından da daha eski model bir araçla geldi. Görmez başkanlığındaki heyet, dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Yeni alınan 322 bin TL’lik Mercedes ile gelmediği görülen Görmez’in daha önce kullandığı 2006 model Mercedes’ten de daha eski bir Mercedes S500 marka bir araçla gelmesi dikkati çekti.

Görmez’in yeni aracı yerine bu aracı neden tercih ettiği anlaşılamazken tartışmalardan uzak kalmak için böyle bir aracı tercih etmiş olabileceği yorumları yapıldı. Görmez’in yeni makam aracını kullanıp kullanmayacağı konusunda da bir açıklama yapılmadı. Görmez’e yeni alınan aracın zırhıyla 1 milyon TL’ye mal olduğu ifade edilmiş, ancak Diyanet, yaptığı 15 maddelik yazılı açıklamada aracın maliyetinin 322 bin TL olduğunu, zırhlı olmadığını, makam aracının 2006’dan bu yana yenilenmediğini ve eski aracın sürekli arıza vererek hizmette aksamalara neden olduğunu bildirmişti. Davutoğlu, Görmez başkanlığındaki Barış ve İtidal Temas Grubu üyelerini kabul ederek 1,5 saat görüştü.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir